Svētdiena, 20. septembris Marianna, Ginters, Guntra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Nekur nav tik labi kā mājās

Nekur nav tik labi kā mājās
04.11.2006 15:41

0

Atslēgvārdi

Pavasarī Liepājā populārie mūziķi Jolanta Valtere  un Tālis Pusbarnieks ar koncertu viesojās Īrijas galvaspilsētā Dublinā. Viņus uzaicināja tur strādājošie latvieši. Un jau drīz abi atkal pošas ceļā uz Īriju – šoreiz uz Droedu, ko par savu pagaidu mājvietu atraduši ļoti daudz latviešu, arī ne mazums liepājnieku. Mūsējiem tur notiks nesen iznākušā diska “Balle – 2006” otrā prezentācija. Starp abām viesošanās reizēm Jolanta un Tālis dalījās iespaidos par Īrijā redzēto un piedzīvoto, bet galvenais – par emocijām, kas paņemtas līdzi.

“Ko tad tu te dari?”

Uz Īriju Jolanta un Tālis devās pēc liepājnieku Aijas un Valērija Eihvaldu uzaicinājuma. Viņi ir vieni no tiem aktīvajiem latviešiem, kam rūp, lai tur aizbraukušajiem tautiešiem nebūtu tikai darbs un darbs un pa reizei alus kauss krodziņā, bet būtu arī iespēja tikties ar latviešu mūziķiem un dzirdēt latviešu dziesmas. Un abi liepājnieki posās ceļā. Patiešām liels bija viņu pārsteigums, izkāpjot Dublinas lidostā un ik pa laikam dzirdot latviešu valodu. Tālis smejas – saticis pat dažus paziņas. “O, ko tad tu te dari?” – šis jautājums Dublinas lidostā ir pavisam pierasts. Apmēram tā – nekā sevišķa, ja esam satikušies šeit, nevis Liepājā uz ielas. Un komisks gadījums bijis, arī abiem prombraucot. “Reģistrējāmies aizlidošanai, es nodevu bagāžā sintezatoru un reģistratorei savā ne visai labajā angļu valodā centos skaidrot, kas tas tāds ir, kad viņa man uzsmaidīja un skaidrā latviešu valodā mierināja, ka visu  sapratusi,” smejas Tālis.

 
Televīzija brīdina nedoties ārpus mājām

Atceroties nesen izskanējušo grupas “Jumprava” neapmierinātību, kurai nebija patikusi Īrijā dzīvojošo latviešu uzņemšana, Jolanta un Tālis rausta plecus – ar ko viņi bijuši tik ļoti neapmierināti? “Varbūt viņiem ir cits līmenis,” domā Jolanta. “Katrā ziņā mums viss bija kārtībā.” – “Jā, bet nevajag gaidīt, kad tur cilvēki spiegs un leks pa gaisu aiz prieka, mūs ieraudzījuši,” piemetina Tālis. “Nekā tamlīdzīga, jo tie cilvēki, kas tur aizbraukuši pelņā, daudzi izgājuši cauri tādai ellei, ka viņus vairs pārsteigt nevar ne ar ko. Mēs varam aizbraukt viņus iepriecināt, un tas arī viss.”  Varbūt tāpēc, ka Jolanta un Tālis neprasīja kādu īpašu attieksmi, viņi pretī saņēma patiešām sirsnību un draudzību. “Pēc koncerta gandrīz katrs nāca klāt, gribēja paspiest mums roku, parunāties, jautāja, kā mums Latvijā klājas, kas jauns un tamlīdzīgi,” stāsta Jolanta. “Un mēs stāstījām arī – cik jau nu zinājām atbildēt uz to, kas viņus interesē.”

Tiesa gan, mūsējo koncertu nedaudz izjauca tieši tobrīd Dublinā notikušie ticības kari. “Pie viņiem jau sen, sen starp katoļiem un luterāņiem pastāv nesaprašanās, un tieši todien, kad mums krodziņā bija paredzēts koncerts, pilsētas ielās notika demonstrācija,” stāsta Jolanta. “Un diezgan asiņaina – ar izsistiem logiem un, šķiet, pat ar ievainotiem cilvēkiem,” turpina Tālis. “Bet pēc tam visu dienu televīzija pārraidīja aicinājumu drošības dēļ no mājām labāk ārā nedoties.” Varbūt arī daļu latviešu tas atturēja nākt un paklausīties, ko mēs dziedam, abi spriež, tomēr vienalga ap simt klausītāju bijis. Koncerts noticis krodziņā “The Parnel Mooney”, kur latvieši saviem sarīkojumiem regulāri īrē otro stāvu.

 

Prieks par viesošanos un rūgtums sirdī

Viesojoties Dublinā, Jolantai un Tālim gan neatlicis daudz laika, lai apskatītu pilsētu, taču ievērojamākās vietas viņi tomēr redzējuši. “Ja esat Dublinā, noteikti jāapskata piemineklis, ko vietējie sauc par špilku,” pavadītāji teikuši mūsējiem. Tālis stāsta, ka tas ir piemineklis – brīvības simbols, līdzīgi kā Brīvības piemineklis Latvijā. Mūsējie pie tā nofotografējušies, taču tas noticis naktī, tāpēc bilde nav kvalitatīva. Un tāpat arī izpriecājušies par pilsētā augošajām palmām. Kopumā brauciens abiem atstājis ļoti jaukas sajūtas, taču, jau iebraucot Rīgas lidostā un sēžoties automašīnā, lai dotos atpakaļceļā uz Liepāju, Jolanta un Tālis kā vienā balsī iedziedājušies: “Nekur nav tik labi kā mājās.”

Jā, tieši ar tādām domām viņi atgriezušies. “Esmu laimīga, ka varu te strādāt un nopelnīt un man nav jābrauc nekur projām,”  Jolanta saka ļoti nopietni. Un Tālis piebalso: “Ir tādas tautas, kas ir apkārt staigātājas, bet man šķiet, ka latvieši tomēr nav tādi, viņiem vajag savu māju.” Viņš atceras deviņdesmito gadu sākumu, kad pats uz diviem mēnešiem izbraucis uz Poliju spēlēt krogā. “Lai gan darīju darbu, kas man ļoti patīk, es vienalga ilgojos pēc mājām,” viņš atceras. Un tomēr abi saprot, ka vairums cilvēku svešumā devušies, izmisuma dzīti, lai viņu ģimenes varētu izdzīvot. “Un tas ir nožēlojami,” saka Jolanta. “Tieši tāpēc es ikvienu no viņiem apbrīnoju. Apbrīnoju par to, ka viņi spēj būt prom no savām ģimenēm.”

“Un es uzskatu, ka patiesībā mūsu valsts ir diezgan lielas traģēdijas priekšā,” turpina Tālis. “Jo daudzi cilvēki, kas aizbraukuši, vairs neatgriezīsies. Turklāt daudzi no viņiem ir izglītoti cilvēki, kas tur strādā mazkvalificētu darbu, bet saņem daudz, daudz lielāku algu nekā šeit ar savu labo izglītību. Tad kāpēc lai viņi gribētu atgriezties, kaut gan tas, ko viņi dara tur, ir nevis attīstība, bet degradācija.” Un vēl, kā uzskata Tālis, pie tās pašas traģēdijas pieder daudzie bērni, kas te aug bez vecākiem. “Es pat uzdrošinos apgalvot, ka veidojas atkal viena zudusī paaudze,” viņš spriež.

No sava pirmā koncertceļojuma pa Īriju Jolanta un Tālis atgriezušies ar divējādām jūtām: ir prieks, ka abi pieņēmuši ielūgumu un aizbraukuši, lai būtu tur dzīvojošo latviešu vidē, redzētu viņu ikdienu un sajustu viņu noskaņojumu, un tomēr ir tāda kā rūgta smeldzes sajūta par to, ka tik daudziem tūkstošiem cilvēku pret savu gribu jādodas prom no mājām vienkāršā iemesla dēļ – lai uzturētu savu ģimeni. “Tāpēc mūsu valdībai nevajadzētu brīnīties, ka tik daudz Īrijā dzīvojošo latviešu negāja uz vēlēšanām, bet, ja aizgāja, tad nebalsoja par varas partijām,” saka Tālis. “Kāpēc lai cilvēki to darītu, ja šīs partijas neko nav darījušas, lai viņi varētu normāli dzīvot savā valstī?”

Vēlreiz uz Īriju

Novembra beigās Jolanta un Tālis atkal būs Īrijā. Šoreiz Droedā. Uz turieni viņus uzaicināja Laima Ozola, kas pirms aptuveni desmit gadiem Jolantas un Tāla sniegumu klausījusies kafejnīcā “Jack Daniel”. Septembra beigās abi Liepājā prezentēja savu pirmo albumu “Balle – 2006”, tagad otrā prezentācija notiks Droedā. Šajā reizē abi cer atlicināt arī mazliet vairāk laika, lai apskatītu apkārtni. Un, protams, tiktos ar tur strādājošajiem liepājniekiem. “Tas patiešām ir interesanti,” viņi atzīst. “Jo kā ekskursanti mēs noteikti neuzzinātu tik daudz par dzīvi tur, kā tagad, kad varam būt kopā ar cilvēkiem, kas tur dzīvo.”

Kristīne Pastore,
“Kurzemes Vārds”

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz