Svētdiena, 12. jūlijs Indriķis, Ints, Namejs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Par “X Faktorā” piedzīvoto atgādinās rožu ziedlapiņas

Par “X Faktorā” piedzīvoto atgādinās rožu ziedlapiņas
Foto: Vladislavs Proškins F64
14.12.2019 07:12

liepajniekiem.lv

Piecus svētdienas vakarus kanālā “TV3” varējām sekot līdzi tam, kā šovā “X Faktors” veicas liepājniecēm – dvīņu māsām Sanijai un Sanitai Rozēm. Duets izstājās tieši pirms pusfināla, negūstot pietiekamu skatītāju atbalstu. Šova dēļ daudz esot iekavēts mācībās, ir neuzrakstīti kontroldarbi, kuri jānokārto, tāpat šajā laikā nav sanācis atbraukt uz dzimto pilsētu, teic jaunās dziedātājas, taču dalību “X Faktorā” nenožēlo. Uz skatuves izdevies piedzīvot fantastiskas sajūtas, apvienojot savas mīļākās nodarbes – dziedāšanu un dejošanu.

Faniem viskrutākais plakāts

Pirmā šova “X Faktors” tiešraide televīzijā norisinājas 3.novembrī, un uz Rīgas Kinostudijas skatuves kāpa kopskaitā 12 jauni, talantīgi mākslinieki un grupas.

Liepājnieces atzīst, ka šova “X Faktors” sākums bijis ļoti stresains, jo šī bijusi viņu pirmā uzstāšanās tiešraidē. Iepriekš šādos šovos viņas nekad nebija startējušas. Nācies “ļoti piešauties” tehniskā ziņā – saprast, kas skan austiņās un kā jāsadziedas vislabākajam skanējumam.

Starp pārējiem šova dalībniekiem meitenes jutušās lieliski – daļa it kā konkurentu bijuši viņu labi draugi un paziņas. “Uzreiz ir jaukāka atmosfēra, ja cits citu pazīst,” vērtē māsas, uzsverot, ka aizkulisēs valdījusi draudzīga atmosfēra, ne konkurences gars.

Šovā liepājnieces izpildīja kompozīcijas gan no pasaules, gan latviešu mūzikas zvaigžņu repertuāra. “Bija tikai nedēļa laika, lai izdomātu koncepciju nākamās tiešraides dziesmai: kā to vislabāk iznest, kas un kā notiks, kāds būs balsu sadalījums un tā tālāk, tādēļ katra nedēļas diena līdz svētdienai bija darba pilna,” atklāj Sanita.

Lai viss izdotos, bija svarīgi noticēt sev un saviem spēkiem, papildina Sanija. “Mūsu izpildījums vienmēr bija pārdomāts, ļoti pievērsām uzmanību sīkām detaļām, kas arī padarīja katras dziesmas kopīgo skanējumu sulīgu. Jāsaka, ka piektajā tiešraidē mums pietrūka pārliecības par sevi, nezinu, kas tā lika justies, bet tas nospēlēja lielu lomu tajā, kā viss skanēja un kā mēs izskatījāmies.”

“X Faktora” dalībnieki bija sadalīti četrās kategorijās, un katru no tām vadīja viens mentors, kas reizē darbojās žūrijā. Liepājniecēm par padomdevēju kļuva mūziķis, dziedātājs un trombonists Intars Busulis.

“Pirmā tikšanās bija grupas mēģinājumā, un viss, ko varu teikt – Intars ir ļoti aizņemts cilvēks, bet viņš darbojas ar lielu atdevi un enerģiju. Bija prieks sastrādāties ar vienu no labākajiem.”

Vēl priekšnesumu veidošanā iesaistījusies un ar liepājniecēm strādājusi vokālā pedagoģe Maija Sējāne un stiliste Laura Lauziniece. “Šie cilvēki bija mums blakus katrā mēģinājumā, tad mēs arī izrunājam visas lietas, kam būtu jāpievērš uzmanība,” atklāj Sanija.

Vērot māsu uzstāšanos tiešajā ēterā bija ieradušies arī meiteņu vecāki un citi radi. “Mamma ļoti juta līdzi, uztraucās, vai viss izdosies, kā iecerēts. Arī draugi un radinieki mūs iedrošināja,” māsas Rozes izsaka pateicību visiem par atbalstu.

“Mums bija viskrutākais plakāts, kāds jebkad bijis – ar lampiņām, un mirdzēja pa gabalu. Neviens nevarēja nolaist ne acu!”

Nu jau pēc izstāšanās no šova māsas atzīst, ka ir ļoti gandarītas par paveikto. “Nevienu brīdi nedomājām par iešanu mājās, mūsu prātos virmoja daudz ideju un vīziju jau par nākamajiem priekšnesumiem. Negribējās šovu pamest, jo mums patīk būt uz skatuves,” atzīst Sanita, taču uz notikušo māsas tomēr raugoties pozitīvi. 

Sanija papildina: “Jūtam, ka “X Faktors” mums ir iedevis grūdienu, lai beidzot pašas noticam saviem spēkiem. Tagad viss tikai sāksies, bet, protams, nevaram aizmirst par skolu.”

Šovu pasaule tomēr uzrunā

Piedalīties “X Faktorā” liepājnieces neesot plānojušas. Pirms gada māsas baidījušās no neveiksmes, bet šogad, draugu pamudinātas, tomēr nolēmušas mēģināt. Iekšēji jutušas, ka ir gatavas sevi pieteikt visai Latvijai.

“Izvēle par labu šovam noteikti nav no tām, kuru vajadzētu nožēlot. Iegūtā pieredze ir neatsverama, jāprot no tās mācīties un to izmantot,” nu jau pēc izstāšanās vērtē dvīnes. 

“Vēlamies teikt milzu paldies žūrijai, kura mūsos ieraudzīja potenciālu un mūsu degsmi būt uz skatuves un mudināja neatlaidīgi strādāt pie tā, lai viss izdotos. Milzīgs gandarījums ir arī par to, ka esam uzrunājušas šova skatītājus un klausītājus. Tā ir tāds emocionāls piepildījums, strādājot pie tā, ko mīlam. Saņemt to atpakaļ ir brīnumaini.”

Piedaloties “X Faktorā”, radusies lielāka izpratne par pašu šovu, par to, kas notiek aizkulisēs, kur parasti kameras neielūkojas.

“Mums abām bija iespēja īstenot vienu no saviem sapnīšiem, dejot un dziedāt vienlaicīgi, izveidojot priekšnesumu, par kuru varam būt lepnas.

Esam ļoti paškritiskas, taču par katru no tiešraidēm esam gandarītas, jo zinām, cik daudz darba ieguldīts un kā viss ir izvērties,” vērtē liepājnieces.

“Mums abām ļoti interesē skatuves māksla, šovu veidošana, un “X Faktors” ir lieliska platforma, kuru, mūsuprāt, katram dziedātājam vajadzētu izmantot, lai saprastu, cik viņš spēj un vai viņa spēkos ir visu apvienot.”

Vēlme darīt pēc iespējas labāk bijusi ļoti spēcīgs dzinulis, kas virzījis uz priekšu.

Vaicātas, kas visvairāk motivējis, gatavojoties tiešraidēm, māsas atbild, ka ne sevis salīdzināšana ar citiem dalībniekiem. Tieši otrādi, – tas novērsis uzmanību no būtiskām lietām. “Uz katru tiešraidi vēlējāmies izdarīt vislabāko, ko varējām. Katru dziesmu uztvērām kā izaicinājumu,” teic Sanita.

Vēlme darīt pēc iepējas labāk bijis ļoti spēcīgs dzinulis, kas virzījis uz priekšu.

“Katrā no tiešraidēm atradām un ielikām kaut ko tādu, kas pašām likās interesants, un tā neziņa, kā to uztvers skatītāji, bija pat patīkama.”

Kādas bija sajūtas pirms katras tiešraides? “Vieglāk bija tad, kad izslēdzu visas ārpasaulīgās domas, visas šaubas, noskaņojos brīdim, kuru izbaudīšu, atrodoties uz skatuves,” saka Sanita. Satraukums bijis vienmēr, bet traucējošs uztraukums pārņēmis tad, ja par kaut ko radušās šaubas – vai zini vārdus, vai melodija nav iesēdusies, vai soļi vēl nebūtu jāatkārto. Savukārt Sanijai no saspringuma un stresa pat sākušās briesmīgas galvassāpes.

Ne tikai dzied, bet arī dejo

Kā zināms, Latvijā jau ir dziedātājas – dvīnes, kas turklāt veiksmīgi uzstājas. To, ka māsas Rozes salīdzinās ar sava aroda pārstāvēm, viņas pieļāvušas jau no sākta gala.

“Ja būtu pēc mūsu prāta, nesalīdzinātu nevienu ar nevienu. Mums ir pilnīgi cits balss tembrs, citādāks kopskanējums. Katram no mums ir savi mērķi, savas lietas, uz kurām tiecamies,” uzsver Sanita.

“Mums ne tikai patīk dziedāt, bet arī dejot. Īpaši mīlam deju stilu, kas saucas urban choreography, vairāk hip-hopīgais piesitiens. Ļoti vēlamies savienot dziedāšanu ar deju uz skatuves! Sajūta bija lieliska, to realizējot “X Faktorā”. Kā arī vēlamies spert soli savas oriģinālmūzikas ierakstīšanā un izlaišanā.”

Esot vairāki nepabeigti darbi. Sanijai labāk padodas rakstīt dzejas rindas, toties Sanitai tuvāka ir muzikālā puse.

18 gadus vecās liepājnieces mācās Rīgas Doma kora skolā: Sanita ir mūziklu nodaļas 3. kursā, bet Sanija 2. kursā apgūst džeza vokālu. Šova dēļ mācībās ir daudz kas iekavēts, ir neuzrakstīti kontroldarbi, kurus tagad būs jākārto.

“Skola mums ļoti nāca pretī un atbalstīja. Uzskatām, ka mācīties ir mūsu pienākums. Mācības ir dāvana, kas jānovērtē,” uzskata dvīnes.

Arī uz Liepāju šo nedēļu laikā neesot sanācis atbraukt ne reizi.

“Māju pietrūka, bet visā tajā aizņemtībā par to aizdomāties un žēloties nebija laika,” atzīst talantīgās māsas.

“Tā kā esam izvēlējušās skolu ar mūzikas novirzienu, tieši tam arī koncentrējamies, lai pēc iespējas vairāk iemācītos visu par un ap mūziku,” norāda Sanita. Brīvajā laikā meitenes labprāt uzspēlējot volejbolu un trenējoties sporta zālē, atrodot laiku arī dejošanai.

Par vienu no galvenajām piemiņas lietām no “X Faktora” dvīnes nosauc rožu ziedlapiņas. Tās viņas ievietojušas speciālā trauciņā un sargā kā piemiņu no atbalstītājiem, pirmajiem mirkļiem uz skatuves, kad saņēmušas skatītāju novērtējumu – ziedos.

Vaicātas, kam novēlētu uzvaru, meitenes attiec, ka viņām neesot konkrēta favorīta, jo katrā dalībniekā esot kas unikāls. “Novēlam, lai uzvara tiek tam, kas patiesi mīl, izjūt un zina, ko viņam nozīmē mūzika, tam, kurš apzinās, ka treniņš un sevis izzināšana ir panākumu atslēga.”

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz