Trešdiena, 26. februāris Mētra, Evelīna, Aurēlija

Pāvilostas vidusskola piedalīsies interaktīvā pasākumā par informācijas drošību

Pāvilostas vidusskola piedalīsies interaktīvā pasākumā par informācijas drošību
05.10.2010 09:26

Rīt plkst.12.00 Pāvilostas vidusskola piedalīsies interaktīvajā pasākumā par informācijas drošību un par drošu interneta lietošanu skolās. Pavisam šajā pasākumā piedalīsies 43 skolas no visas Latvijas.

Latvijas Interneta asociācijas apkopotie dati liecina, ka 80% jauniešu regulāri saskaras ar dažādiem apdraudējumiem internetā, bet 20% bērnu nav informēti par tiem un nedarītu neko, ja ar tiem sastaptos. Šāda situācija var kļūt par iemeslu nopietnam kaitējumam ne tikai skolēniem, bet arī mācību iestādēm.

Valsts policijas apkopotie dati liecina, ka 2010.gada pirmajā pusgadā valstī tika reģistrēts 151 notikums saistībā ar kibernoziedzību. Par 66 no tiem uzsākti kriminālprocesi un tiek veikta izmeklēšana. Valsts Policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Aleksandrs Buko komentē: ”Šie dati norāda uz pārkāpumu Interneta vidē pakāpenisku un stabilu pieaugumu, kā rezultātā kibernoziedzība kļūst arvien izplatītāka un sabiedrībai kaitīgāka, palielinoties arī nodarīto zaudējumu apmēram. Ja kibenoziedzības pirmsākumos galvenais motīvs bija atsevišķiem kibernoziedzniekiem pašapliecināties, tad šobrīd galvenais motīvs ir prettiesiska mantiska labuma ieguve”.

Pretvīrusu programmas izstrādātāja ESET pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Latvijas Interneta asociācijas Drošāka Interneta centru ”Net-Safe Latvia” rīko interaktīvu pasākumu skolotājiem par informācijas un datoru drošību, kā arī par Interneta drošu lietošanu skolās. ”Informēts lietotājs ir daudz pasargātāks no draudiem, kuri var rasties neuzmanīgas interneta lietošanas rezultātā. Palielinot informētības līmeni skolās, mēs pasargājam gan skolēnus, gan arī mācību iestādi”, komentē ESET pārstāvis Svens Kinsigo.

Dianas Germanes,
SIA Initec Latvia

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli