Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Pēta noziedzības mazināšanu

Pēta noziedzības mazināšanu
Foto: Egons Zīverts
24.11.2017 07:09

"Kurzemes Vārds"

J. Čakstes Liepājas 10. vidusskolā desmit dienas skolēnu un pedagogu sarunās pierastās dzimtās valodas vietā ieskanējās arī čehu un angļu valoda. Skola uzņēma viesus, sadarbības partnerus programmā “ERASMUS+” – 30 skolēnus un 4 skolotājus no Pribramas (Čehija).

Šī sadarbība ilgst jau divus gadus. Mūsu skolēni viesojušies pie draugiem vienu reizi, savukārt Čehijas delegācijai šī ir jau otrā satikšanās reize. Skolēnus vieno izpētes darbs tēmā “Jauniešu noziedzības novēršana”. Viņi darbojas jauktās grupās un pēta noziedzības iemeslus un sekas. Projekta laikā ir notika dažādas praktiskas aktivitātes, izglītojošas ekskursijas, lekcijas, diskusijas. Sadraudzības skolu jaunieši apmeklēja Kalnu Svētības kopienu Bruknā, mērojās spēkiem sporta spēlēs, intervēja Liepājas iedzīvotājus, analizēja filmā “Es esmu šeit” redzēto.

Noslēgumā katra grupa prezentēja savu veikumu, jaunieši stāstīja, ko uzzinājuši, intervējot iedzīvotājus, kādu iepazinuši mūsu pilsētu un tās vēsturisko mantojumu. Skolēni secināja, ka noziedzības mazināšanā viņu vienaudžu vidū svarīga nozīme ir tam, ar ko jaunietis nodarbojas, kādas ir viņa vērtības, kā prot saturīgi pavadīs brīvo laiku, lai nebūtu jānīkst bezdarbībā. Projekts pavisam aptver 50 vidusskolas klašu audzēkņus no Liepājas un tikpat daudz no Pribramas.

Tikšanās noslēgumā katrs dalībnieks uz lapiņas uzrakstīja, ko viņš guvis no sadarbības. Kopumā atbildes bija līdzīgas, skolēni uzsvēra, ka ļoti daudz uzzinājuši par pētāmo tēmu, iedraudzējušies savā starpā, un tagad varēs šo draudzību turpināt, tāpat puiši un meitenes novērtēja, ka tikšanās deva iespēju papildināt viņu angļu valodas prasmes.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli