Sestdiena, 18. janvāris Antis, Antons, Antonijs

Skolēniem Liepājā palīdz spert pirmos soļus biznesā

Skolēniem Liepājā palīdz spert pirmos soļus biznesā
Foto: Egons Zīverts
30.09.2019 07:03

"Kurzemes Vārds"

Uzzināt daudz jauna un interesanta par uzņēmējdarbību, kā arī ieklausīties uzņēmēju pieredzes stāstos Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5.vidusskolā notikušajā seminārā “Jauno uzņēmēju skola 2019” varēja ne tikai šīs skolas audzēkņi, bet arī citi skolēni.

Lielāko atsaucību no auditorijas izpelnījās jaunais uzņēmējs Reinis Nikuļcevs, kurš iedvesmoja jauniešus ar savu veiksmes stāstu.

Reinis ir rīdzinieks, apguvis komercklases programmu, šobrīd vada savu uzņēmumu “RocketGrip”, kas ražo hokeja nūju un tenisa rakešu piederumus.

“Šis stāsts deva cerības daudziem jauniešiem,” pēc semināra sacīja pasākuma koordinatore, 5. vidusskolas pedagoģe Anda Gineite.

Seminārā jauniešus uzrunāja arī “Junior Achievement Latvia” valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns, SIA “Wind Shop” vadītājs Elgars Roga, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Liepājas Biznesa inkubatora vadītājs Gints Reķēns, skolēnu mācību uzņēmuma “SunBull” vadītājs Matīss Kataņenko, konsultante Ieva Kalve un citi.

A. Gineite pastāstīja, ka 5. vidusskola ir viena no līderēm skolēnu mācību uzņēmumu ziņā, jo no 1200 skolēnu izveidotajiem uzņēmumiem 43 darbojas tieši šajā skolā.

“Skaitlis ir tik iespaidīgs tāpēc, ka esam vienīgā skola Liepājā, kur realizē komercprogrammu. Skolēniem jau no 4. klases ir iespēja apgūt mārketingu, lietvedību, grāmatvedību, menedžmentu, lietišķo etiķeti un ievadu likumdošanā.

Absolvējot vidusskolā komercklases programmu, var saņemt starptautiski atzītu sertifikātu, kas der par labu atspērienu tālākai izglītībai,” skaidroja skolotāja.

Komercklases audzinātāja Solvita Šlisere ir ļoti priecīga, ka pirmo reizi šāds “Junior Achievement” seminārs notiek Liepājas 5. vidusskolā. Viņa pauda gandarījumu: “Var satikties skolēni uzņēmēji ar pieaugušajiem uzņēmējiem, biznesa pārstāvjiem. Šeit piedalās arī mācību uzņēmumu pārstāvji no citām pilsētām, citām skolām. Tas ir iedvesmojoši. Ļoti noderīga šāda tikšanās reize ir tiem skolēniem, kuri vēl tikai domā par savu uzņēmumu.”

“Galvenais ir aizraut tos mazos,” sacīja skolotāja A. Gineite un pastāstīja, ka ļoti laba sadarbība ir izveidojusies starp jaunāko klašu skolēniem un vidusskolēniem.

Lielākie labprāt ņem savā paspārnē jaunākos skolas uzņēmējus un palīdz viņiem spert pirmos soļus biznesā.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)