Otrdiena, 25. februāris Alma, Annemarija

Skolēnu mācību uzņēmumi aicina uz gadatirgu

Skolēnu mācību uzņēmumi aicina uz gadatirgu
Foto: Izglītības pārvalde
26.11.2018 12:42

liepajniekiem.lv

Sestdien, 1. decembrī Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Biznesa izglītības biedrību ”Junior Achievement Latvija” rīko Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) reģionālo pasākumu Liepājā ”Cits Bazārs”, kas norisināsies no pulksten 11 līdz 15 tirdzniecības centrā ”Ostmala” Kārļa Zāles laukumā 8 un kurā ikvienam būs iespēja iegādāties oriģinālas dāvanas Ziemassvētkiem, vēsta Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Skolēnu mācību uzņēmumu reģionālajā pasākumā Liepājā ”Cits Bazārs” piedalīsies 36 jauniešu veidoti skolēnu mācību uzņēmumi (10 vidusskolas un 16 pamatskolas) no Liepājas, Rīgas, Ventspils un Krotes skolām, kuri dienas garumā piedāvās savus oriģinālos izstrādājumus – kosmētiku, dažādus koka izstrādājumus, rotaslietas un aksesuārus, kā arī ekoloģiski higiēniskos kopšanas līdzekļi, batikotus kokvilnas tekstilizstrādājumus.

Vislielākā pieredze un noturīgākās tradīcijas SMU veidošanā Liepājā ir Liepājas Draudzīgā aicinājuma 5. vidusskolai, kuru gadatirgū pārstāvēs 12 skolēnu mācību uzņēmumi. No O. Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas piedalīsies pieci skolēnu uzņēmumi, Raiņa 6. vidusskolas – 3, pārējām skolām – pa diviem vai vienam uzņēmumam.

”Cits Bazārs” ietvaros notiks jauno uzņēmumu izvērtēšana un apbalvošana piecās nominācijās – Sociāli atbildīgs uzņēmums, Inovatīva biznesa ideja, Labākais stends, Labākā pārdošanas komanda, Videi draudzīgs produkts. SMU izvērtēšanu veiks pieredzējusi profesionāļu un akadēmisko spēku komanda.

”Veidojot savu mācību uzņēmumu, skolēns apgūst ne tikai zināšanas par uzņēmējdarbību un pārdošanu, bet vēl virkni dzīvē nepieciešamu un noderīgu prasmju – prezentēšanas prasmi, spēju strādāt komandā, veiksmīgas saskarsmes un organizēšanas kompetences. Tā ir neatsverama pieredze jaunam cilvēkam jau skolas laikā – saprast un novērtēt, ko reāli nozīmē būt uzņēmējam. Tā pamazām veidojas jauna uzņēmēju paaudze, kas ar saviem uzņēmumiem sekmēs reģionu attīstību nākotnē,” vērtē SMU programmas organizators Latvijā – ”Junior Achievement Latvija” valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli