Trešdiena, 19. februāris Zane, Zuzanna

Slimnīcu apmeklē topošie infektologi un reanimatologi

Slimnīcu apmeklē topošie infektologi un reanimatologi
Foto: Liepājas Reģionālā slimnīca
04.04.2018 11:58

liepajniekiem.lv

Lielajā piektdienā, 30. martā Liepājas Reģionālo slimnīcu apmeklēja Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas studenti, lai iepazītos ar medicīnas iestādi, kā iespējamo darba vietu nākotnē, kā arī, lai uzzinātu par tām iespējām, ko slimnīca var piedāvāt topošajiem medicīnas speciālistiem. Kopumā bija ieradušies divdesmit pēdējo kursu studenti, portālam vēstīja SIA ”Liepājas reģionālā slimnīca” sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

Tikšanās laikā slimnīcas valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks un valdes loceklis Andris Vistiņš pastāstīja par slimnīcas galvenajiem darbības virzieniem, sniegtās medicīniskās palīdzības apjomu un nākotnes plāniem. Studenti vēlējās uzzināt kā Liepājas slimnīcā ārstē pacientus ar infekciju slimībām, kur tiek ārstēti “lipīgo” infekciju pacienti, kā slimnīca novērš slimību izplatību? Vai slimnīcā būtu vajadzīgi ārsti-infektologi?

Topošie mediķi vēlējās arī apskatīt slimnīcas nodaļas, operāciju zāles, reanimācijas nodaļu, jo studentu pulkā bija arī topošie anesteziologi-reanimatologi. Jaunieši interesējās arī par plānotajiem slimnīcas rekonstrukcijas darbiem, par jauno aprīkojumu, kā arī cik būs jaunu darbavietu. Topošie speciālisti interesējās vai Liepājas Reģionālā slimnīca apmaksā rezidentūras studijas, kādi ir līgumu slēgšanas nosacījumi. Tāpat viņus interesēja vai rezidentiem tiek nodrošināta dzīvesvieta Liepājā, kā arī vai tiek sniegts atbalsts tiem rezidentiem, kuriem ir ģimene. Studenti uzdeva jautājumus par darba iespējām rezidentūras laikā, par ārstu, rezidentu algas apmēru un citus interesējošos jautājumus.

Pēc iepazīšanās ar slimnīcu studenti atzina, ka bijuši patīkami pārstiegti par slimnīcā redzēto. Visvairāk viņus iespaidojušas izremontētās telpas un mediķu darba apastākļi, kā arī vadības ieinteresētība ne tikai ārstu, bet arī māsu darbā. Atzinīgi tika novērtēta arī ieviestā sistēma zāļu apritē.

Savukārt slimnīcas valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks uzsvēra, ka šī iepazīšanās vizīte nav slimnīcas organizēts pasākums, bet studenti paši izrādīja interesi par medicīnas iestādi, par ko ir liels gandarījums. ”Tā bija pašu studentu iniciatīva atbraukt uz Liepāju, apskatīt slimnīcu un runāt ar vadību. Tas nozīmē, ka studentiem ir interese par Liepāju gan kā par darba, gan kā dzīves vietu. Sevišķi būtiski mums tas ir tāpēc, ka turpinoties slimnīcas renovācijai skaidrs, ka tiks atvērtas jaunas nodaļas, kurās būs vajadzīgs medicīnas personāls, gan ārsti, gan māsas. Turklāt lielā skaitā. Tāpēc pie kadru piesaistes jāstrādā aktīvi jau tagad. Jāturpina sarunas ar Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiāli par māsu piesaisti. Iespējams slimnīcai ir jāveido speciāls kurss tieši mūsu slimnīcas vajadzībām. Tā kā personāla piesaistē darāmā ir ļoti daudz.”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli