Pirmdiena, 17. februāris Konstance, Donats

Svētkiem piederas deja

Svētkiem piederas deja
Foto: No skolas arhīva
02.05.2018 07:01

"Kurzemes Vārds"

J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolā iesakņojusies jauna tradīcija. Proti, ar kopīgu deju piedalīties Starptautiskajā dejas dienā, kas izveidota un iedzīvināta pirms 36 gadiem, iniciators – UNESCO Starptautiskās dejas padome.

10. vidusskolas skolēni ar kopīgu sadejošanos svin ne tikai šos svētkus, bet arī J. Čakstes laukumā ieskandina Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas dienu. Skolā deju stundas notiek skolotājas Allas Goptas vadībā, savukārt sociālā pedagoģe Jana Pāvila vada tautisko deju kolektīvu. Skolotājas lika kopā soļus un mūziku, lai laukumā izveidotos kopīgs deju raksts. Skolēniem šis notikums sagādāja patiesu prieku.

Zēni un meitenes, sākot no pirmās līdz devītajai klasei, dejoja, skanot gan lambadas, gan putniņu dejas, gan makarenas ritmiem. Neizpalika arī tautisko deju dancotājiem iemīļotā deja, kuru izdejo pie dziesmas “Cāļus skaita rudenī”. Šogad izdejošanās bija jo īpaša, jo ciemos bija atbraukuši projekta “eTwinning” dalībnieki no Ventspils. Skolēni atzina, ka viņiem ļoti patīk šāda izvingrošanās ārpus skolas telpās, jo uz laukuma viņi atrodas kopā ne tikai ar saviem klasesbiedriem, bet stāv plecu pie pleca ar citu klašu skolēniem. Un tas ļauj sajusties kā vienam veselumam.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli