Svētdiena, 27. septembris Ilgonis, Ādolfs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Teniss – spēle individuālistiem

Teniss – spēle individuālistiem
27.08.2009 07:00

Atslēgvārdi

“Esmu tuntulis! Kas ar mani noticis?” dzirdu, kā sūkstās jaunietis, kad kārtējo reizi nav varējis atsist pretinieka raidīto sitienu.

Tenisa spēle ir ātra – bumbiņa te vienā, te otrā laukuma pusē. Redzu, kā sasprindzis spēlētāja ķermenis, jo spēle prasa lielu fizisku piepūli. To “Brīvbrīdim” apstiprina arī Jūrmalas parka tenisa laukumos sastaptie apmeklētāji.

Teniss ir viens no tiem sporta veidiem, ko vislabāk baudīt ārpus telpām – brīvā dabā, protams, tam speciāli ierīkotā vietā. Tenisa laukumu darbiniece Daina Kalniņa pastāstīja, ka Jūrmalas parkā ikviens interesents tenisu spēlēt var visas septiņas dienas nedēļā. Kā noskaidrojas, šovasar visaktīvāk izmanto darbadienu vakarus – no pulksten 18 līdz 21. “Kopumā šeit ir septiņi laukumi, kuros var spēlēt gan viens pret vienu, gan dubultspēles,” sacīja D. Kalniņa. Lai gan sākotnēji var šķist, ka to pietiek visiem, viņa iesaka tomēr piezvanīt un laukumu rezervēt. Viena laukuma cena par stundu ir seši lati. Iespējama arī rakešu īre, kas ir 50 santīmu. Cik ilgi korti apmeklētājiem būs pieejami, D. Kalniņa nevarēja precīzi atbildēt, jo tas atkarīgs no laika apstākļiem. Pagājušajā gadā tie bija atvērti līdz pat oktobra vidum. Iespējams, šogad būs tāpat.

Draugi Kārlis Žāžis (21) un Uldis Laukagals (25) tenisu spēlē vismaz divas līdz trīs reizes nedēļā. Abi pamatus apguva Liepājas Tenisa sporta skolā. Kāpēc Kārlis nav turpinājis ar to nodarboties profesionāli, jo teniss spēlēts jau no sešu gadu vecuma? Pārtraukuma iemesls meklējams naudas lietās: “Tieši tobrīd finansiāli nesanāca, bet, lai varētu kaut ko sasniegt, ir daudz jāceļo, jo Latvijā profesionāli trenēties gandrīz nav iespējams.” Tagad tenisa laukumi tiek apmeklēti kopā ar draugiem savam priekam. Kāpēc šī spēle ir tik aizraujoša? “Var uzvarēt otru,” smejoties atbild Uldis, “un pierādīt, ka esi labāks.” Abi jaunie vīrieši piekrīt – lai spēlētu tenisu, ir nepieciešama laba fiziskā sagatavotība, ja mērķis nav vienkārši padzenāt bumbiņu, bet kārtīgi uzspēlēt. Ir dažādas tehniskas lietas, kas būtu jāzina, tāpēc, ja pirms tam nav iemēģināta roka, būtu vēlams pirmās reizes patrenēties pie trenera. “Pašmācības ceļā to praktiski nav iespējams apgūt, ja tiešām vēlas profesionāli spēlēt,” pārliecināts Uldis.

“Spēle ir emocionāla, var kārtīgi uzvilkties,” atzīst Kārlis, un norāda uz turpat spēlējošiem puišiem, kas, atsitot bumbiņu, to spēcīgi raida savam pretiniekam, bet, ja neizdodas, velta sev sulīgus epitetus. Gan Kārlis, gan Uldis saka: lai pamatīgi izspēlētos, nepieciešama pusotra stunda. Ziemā, lai nezaudētu iemaņas, abi tenisu nomaina pret skvošu.

Kopā ar amatieriem un vienkāršiem tenisa mīļiem draudzīgi sadzīvo un trenējas arī Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkņi, kuriem šī vieta vasaras mēnešos kļūst par galveno mājvietu. Ildze Boka (17) ar tenisu nodarbojas jau 11 gadu – no septiņu gadu vecuma, un tas kļuvis par neatņemamu dzīves sastāvdaļu. “Lai sāktu spēlēt tenisu, noteikti nepieciešams atbilstošs treniņtērps un apavi,” saka Ildze, uzsverot tieši apavu nozīmi, jo tiem jābūt tādiem, kas nebojā laukuma segumu. Jauniete novērojusi, ka tenisu spēlē gan tādi, kam jau ir iemaņas, gan tādi, kas ar to nodarbojas profesionāli un nāk vakaros, lai papildus patrenētos, gan tādi, kas to dara vienkārši savam priekam. “Tāpēc nav ko kautrēties un baidīties, ja īsti to lietu neproti,” aicina Ildze, uzsverot, ka visu var iemācīties.

“Kāpēc es trenējos? Tāpēc, ka šis sporta veids ir egoistisks un tikai tu pats esi atbildīgs par uzvarām vai zaudējumiem,” paskaidro Ildze. Tenisiste piebilst, ka šī iemesla dēļ komandas sports nav domāts viņai. Tiem, kas pirmo reizi ar pīpi uz jumta un spēlēt grib tikai savam priekam, Ildze iesaka iegādāties raketi līdz 30 vai 40 latiem. Dārgāka nav nepieciešama.

“Žēl, ka Liepājā nav halles, kur varētu trenēties arī ziemā, lai gan solīts tiek jau daudzus gadus,” sūrojas jauniete, tāpēc kārtīgi tiek izbaudīta spēle vasaras mēnešos. “Skolu zāles tenisam nav piemērotas,” viņa skumji saka.

Tenisa laukumos var sastapt arī mazus censoņus, kuri vai nu paši sapratuši, ka vēlas pievērsties tenisam, vai vecāki izlēmuši viņu vietā. Četrus gadus vecajam Rūdolfam Kirhneram pirmais treniņš mūžā bija šajā pirmdienā, un redzams, ka viņam tas ļoti paticis. “Man apnika spēlēt futbolu,” mazais tenisists paskaidro, kāpēc sācis spēlēt. Mamma Daiga piebilst, ka ne jau viņa izlēmusi, bet dēls pats sapratis, ka vēlas spēlēt tenisu. “Nekas cits neatlika,” viņa smaidot saka. Pirmais treniņš esot noritējis ļoti veiksmīgi, un Rūdolfs iemācījies gan to, kā dabūt bumbiņu pār tīklam, gan to, kā bumbiņu labāk atsist. Taču darba, lai kļūtu par profesionālu spēlētāju, priekšā vēl daudz, atzīst ķipara māmiņa. Lai gan rakete pagaidām gandrīz tikpat liela kā pats Rūdolfs, viņa sejā redzama liela apņēmība.

Ligita Kupčus

Kārlis tenisu spēlē jau kopš bērnības un kopā ar draugiem to turpina darīt joprojām.

Uzziņai
– Teniss radies 19. gadsimta beigās Eiropā;
– sākotnēji tas bija sabiedrības augstāko slāņu sporta veids;
– tenisa noteikumi saglabājušies nemainīgi kopš 1890. gada;
– aktīvi tiek sekots līdzi četriem tenisa “Grand Slam” turnīriem: Austrālijas Atklātajam čempionātam, Francijas Atklātajam čempionātam, Vimbldonas čempionātam un ASV Atklātajam čempionātam.

Avots: brīvā enciklopēdija internetā Vikipēdija

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz