Ceturtdiena, 2. aprīlis Imgarde, Irmgarde

Zaudē 35 kilogramus un kļūst par fitnesa treneri

Zaudē 35 kilogramus un kļūst par fitnesa treneri
Foto: no personīgā arhīva
22.02.2020 07:00

liepajniekiem.lv

”Ja pirms pieciem gadiem man kāds būtu teicis, ka es būšu fitnesa trenere un veselīga dzīvesveida iedvesmotāja, es to uztvertu kā atklātu ņirgāšanos un bēdas slīcinātu kā vienmēr – ”Fontaine” rumkolu maratonā vai 50 centimetru Studentu picā,” smejas veselīga dzīvesveida entuziaste Eva Alenceviča.

”Kā gan es, mūžīgā apalīte, kura ar viltu ieguvusi atbrīvojumu sportā kopš 16 gadu vecuma, un kurai padzerties nozīmē kola vai sidrs, spētu būtu šādas profesijas pārstāve? Bet es esmu un šis ceļš ir bijis teju neticams.”

Starp anoreksiju un pārēšanos

Eva jau kopš bērnības uzskatījusi sevi par apaļāko klasē, starp draudzenēm un ģimenē. ”Tā, protams, nebija taisnība, bet ārēju un iekšēju apstākļu dēļ, es tam ticēju un ticības spēkam ir neierobežota vara,” uzskata trenere.

Viņa savu pirmo lielo, muļķīgo lēmumu pieņēmusi mēnesi pirms 9.klases izlaiduma.

”Gribēju būt tieva, tādēļ izlēmu ēst katru trešo dienu. Tā bija anoreksija!

Jau tad biju 169 cm gara, svēru 60 kilogramus un mēneša laikā atbrīvojos no 12 kilogramiem. Biju laimīga, ka izlaidumā varu ielīst XS izmēra kleitā, neko citu man nevajadzēja.”

Ar anoreksiju viņa slimojusi sešus mēnešus. ”Sekas? Vielmaiņas ātrums nulle, krita ārā mati, pazuda mēnešreizes, bieži sāpēja vēders, visu laiku bija nespēks un skolā bija neiespējami koncentrēties.

Tad Eva pieņēmusi, viņasprāt, otro lielo, muļķīgo lēmumu – ēst visu, nešķirojot, ko un cik daudz. ”Tā bija kompulsīvā pārēšanās. Četru mēnešu laikā pieņēmos svarā par 20 kilogramiem, pēc laika vēl par astoņiem.”

Turpmākos astoņus gadus Eva svērusi starp 70-80 kilogramiem. ”Tas tāpēc, ka nepārtraukti mēģināju aizvien jaunas mazkaloriju diētas – olu, Stokholmas, utt. Pēc šādām diētām svars vienmēr nāk atpakaļ ar uzviju, jo

ķermenis pēc laika ”piespiež” tevi atkal uzņemt normālu kaloriju daudzumu, bieži pat vairāk nekā vajadzīgs, lai kompensētu trūkumu, jo turēji to pārāk lielā badā un stresā.”

Anoreksija un kompulsīvā ēšana bijis Evas apburtais aplis, no kura viņa netika ārā. ”Ja godīgi, es pat nemēģināju tikt no tā ārā, jo pieņēmu, ka tikai neēdot, ir iespējams zaudēt svaru.”

Sākt dzīvot

24 gadu vecumā Eva kļuva par mammu un tieši tas licis atvērt acis un ieraudzīt, kur viņa ir nonākusi. ”Es biju nelaimīga, ar viszemāko pašvērtējumu, dusmīga uz visu pasauli, neapmierināta ar sevi it visā. Svēru 87 kilogramus. Šādi turpinot, es būtu vilkusi savu dzīvi, tā arī pa īstam nekad nedzīvojusi.

Foto no personīgā arhīva

Bērni ir vecāku spogulis un vairāk par visu pasaulē, es vēlējos, lai mans bērns neizaugtu tāds, kāda es biju.”

Tad beidzot Eva pieņēmusi savu pirmo lielo, pareizo lēmumu. ”Sapratu, ka vēlos mainīties, būt laimīga un rādīt savam bērnam vislabāko piemēru.

Beidzot man bija īsts, patiess mērķis visai dzīvei, nevis kā līdz šim – konkrētā laikā nomest svaru, lai ielīstu balles kleitā vai peldkostīmā ceļojuma dēļ.”

Eva sākusi aktīvi meklēt informāciju un iespējas, lai pievērstos veselīgam uzturam un sportiskām aktivitātēm. ”Biju, protams, dzirdējusi par veselīgu dzīvesveidu ar pārsteidzošiem ilgtermiņa rezultātiem, bet nekad nebiju iedziļinājusies, jo nebiju gatava visu dzīvi pārtikt no brokoļiem, vārītas vistas un skriet 10 km dienā. Mani tā laika, šaurā prāta pieņēmumi, protams, nav patiesi.”

Viņa smej, ka brokoļus ēd tikai tad, kad grib, vistu vāra tikai tad, kad gatavo savu uzlaboto rasolu, un skrien tikai, kad kavē autobusu. ”Protams, es sākumā biju skeptiska, jo gadu gadiem savā prātā, kā mantru, biju skaitījusi ”Tu būsi tieva tikai tad, ja neko neēdīsi” un bija grūti pieņemt, ka ēdot daudz un garšīgi, ir iespējams zaudēt svaru.”

Laužot iesakņojušos uzskatus un uzlabojot savus ieradumus, pakāpeniski gada laikā Eva atbrīvojās no 35 kilogramiem. ”2017. bija mans lielo pārmaiņu gads, mans otrais piedzimšanas gads. Kilogrami nebija krituši tikai ķermenī, bet arī galvā. Es vairs nebiju konstanti skeptiska, nosodoša, neapmierināta un aizvainota. Es biju kļuvusi par cilvēku, kas atvērts visam jaunajam, aktīvajam un izaicinošajam, visam skaistajam un priecīgajam.

Es novērtēju to, kas man dots, iemīlēju dzīvi un sāku ticēt sev un savām spējām. Es biju augusi, jutos brīva, laimīga un mierā ar sevi, un šīs sajūtas nav zudušas, jo es tām ticu. Līdz ar pārmaiņām manī, uzlabojās arī mana apkārtējā vide un attiecības ar līdzcilvēkiem,” savās sajūtās dalās Eva.

Veselīgs dzīvesveids viņu bija aizrāvis tā, ka Eva vēlējās par to pastāstīt ikvienam.

”Pēc laika mans draugs teica, ka viņam esot viena laba un viena slikta ziņa. Sliktā – mūs drīz neviens vairs neaicināšot ciemos, jo es sāku visiem krist uz nerviem ar uzbāzību par veselīgu dzīvesveidu, bet labā – viņš ticēja, ka ar savu aizrautību un pieredzi es spētu palīdzēt tiem, kam tas interesē un ir vajadzīgs – tādiem pašiem cilvēkiem, kāda biju es.”

Sirds darbs – palīdzēt

2018.gadā Eva pabeidza Liepājas Universitāti, kļūstot par C kategorijas fitnesa treneri,. ”Esmu pateicīga kompetentajiem pasniedzējiem, prakses vietas ”GYM Lāčplēsis” īpašniekam Mārim Šveidukam un trenerim Elvim Siksnam, kas palīdzēja iegūt lielisku praktisko pamatu.” Pirms pusotra gada Eva sākusi savu sirds darbu, kam viņa tic un ko mīl. Viņas pirmais trenera darbs bijis Aizputē, sporta centrā ”Lejaskurzeme”.

Foto no personīgā arhīva

Pirms pusgada Eva ar ģimeni pārcēlās uz dzīvi Rīgā. ”Šobrīd mana ikdiena aizrit, strādājot ar klientiem gan klātienē, gan neklātienē, gan fitnesa grupu, gan individuālajās nodarbībās.” Viņa māca cilvēkiem par uzturu, veselīgu dzīvesveidu un pareizām kustībām, lai sasniegtu iecerētos mērķus. 

”Caur pārmaiņu procesu, praksi un zināšanām, es klientiem mācu kā iemīlēt sevi, savu ķermeni un pārņemt kontroli pār savu dzīvi.

Šobrīd esmu palīdzējusi 240 cilvēkiem un es neplānoju apstāties, jo uzskatu, ka tas, ar ko tu dalies pasaulē, ir tas, kas pēc tevis paliks.”

Nenovērtējams viņai šķiet fakts, ka cilvēki izvēlas trenēties pie viņa nevis, piemēram, lokācijas dēļ, bet gan viņas pašas dēļ. ”Man ir kliente, kas divas reizes nedēļā mēro 70 kilometrus garu ceļu līdz Rīgai, lai trenētos un smeltos zināšanas tieši pie manis. Tāpat klienti regulāri brauc no Mārupes un Ķekavas. Šis ir stāsts par prioritātēm,” secina trenere.

Līdz šim viņa saviem neklātienes klientiem nodrošinājusi tikai uztura apmācību, bez treniņiem un ikdienas kontroles. ”Laika gaitā saņēmu neskaitāmas vēstules ar tekstiem par to, cik žēl, ka neesmu Liepājā, Daugavpilī, Īrijā, Vācijā utt.” Tieši tas viņu mudinājis izveidot interneta tiešsaistes projektu, kurā var piedalīties ikviens, kurš vēlas pārmaiņas gan ķermenī, gan prātā, lai kurā Latvijas vai pasaules malā atrastos.

”Caur metodēm, uzdevumiem, treniņiem, zināšanām, praksi, kontroli un atbalstu, cilvēki apgūst visu svarīgāko par uzturu, veselīgu dzīvesveidu, regulārām aktivitātēm, kā arī attīsta pašizaugsmi un sevis izzināšanu.” Eva uzsver, ka sevis izzināšana ir ļoti svarīgs punkts, kam cauri gājusi arī viņa pati.

”8 no 10 gadījumiem ēšanas un svara problēmas ir saistāmas ar neatrisinātām emocijām un problēmām cilvēka iekšienē.”

Jauni dalībnieki projektā tiek uzņemti katru trešo mēnesi. ”Par projektu, uzturu, treniņiem un veselīgu dzīvesveidu kopumā publicēju savā Instagram kontā @ed.kusties.dzivo, kur regulāri dalos ar ieteikumiem, padomiem, receptēm, savu pieredzi un ikdienu. Lai tu iegūtu to, kas tev nekad nav bijis, ir jādara tas, ko nekad neesi darījis”

Eva bieži saņemot jautājumus, kā viņai izdodas uzturēt sevi formā un vai aizņemtajā ikdienā atliek laika arī privātajai dzīvei. Viņa atbild: ”Ikdienā es ēdu garšīgu, sabalansētu un vērtīgu ēdienu, trīsreiz nedēļā man ir augstas intensitātes funkcionālais treniņš, kas aizņem vien 30 minūtes, katru dienu noeju vismaz 10 tūkstošus soļu un uzturu savu mentālo formu, regulāri mācoties un pilnveidojot sevi uzturā un psiholoģijā.”

Privātajā dzīvē viņai ir strikts likums – nestrādāt un, cik iespējams, nelietot telefonu nedēļas nogalēs, bet kvalitatīvi pavadīt laiku ar ģimeni, vai tas ir kāds kopīgs pasākums, izbraukums, vai našķu vakars uz dīvāna pie filmas.

Foto no personīgā arhīva

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli