Sestdiena, 11. jūlijs Svens, Leonora
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Zaudē 35 kilogramus un kļūst par fitnesa treneri

Zaudē 35 kilogramus un kļūst par fitnesa treneri
Foto: no personīgā arhīva
22.02.2020 07:00

liepajniekiem.lv

”Ja pirms pieciem gadiem man kāds būtu teicis, ka es būšu fitnesa trenere un veselīga dzīvesveida iedvesmotāja, es to uztvertu kā atklātu ņirgāšanos un bēdas slīcinātu kā vienmēr – ”Fontaine” rumkolu maratonā vai 50 centimetru Studentu picā,” smejas veselīga dzīvesveida entuziaste Eva Alenceviča.

”Kā gan es, mūžīgā apalīte, kura ar viltu ieguvusi atbrīvojumu sportā kopš 16 gadu vecuma, un kurai padzerties nozīmē kola vai sidrs, spētu būtu šādas profesijas pārstāve? Bet es esmu un šis ceļš ir bijis teju neticams.”

Starp anoreksiju un pārēšanos

Eva jau kopš bērnības uzskatījusi sevi par apaļāko klasē, starp draudzenēm un ģimenē. ”Tā, protams, nebija taisnība, bet ārēju un iekšēju apstākļu dēļ, es tam ticēju un ticības spēkam ir neierobežota vara,” uzskata trenere.

Viņa savu pirmo lielo, muļķīgo lēmumu pieņēmusi mēnesi pirms 9.klases izlaiduma.

”Gribēju būt tieva, tādēļ izlēmu ēst katru trešo dienu. Tā bija anoreksija!

Jau tad biju 169 cm gara, svēru 60 kilogramus un mēneša laikā atbrīvojos no 12 kilogramiem. Biju laimīga, ka izlaidumā varu ielīst XS izmēra kleitā, neko citu man nevajadzēja.”

Ar anoreksiju viņa slimojusi sešus mēnešus. ”Sekas? Vielmaiņas ātrums nulle, krita ārā mati, pazuda mēnešreizes, bieži sāpēja vēders, visu laiku bija nespēks un skolā bija neiespējami koncentrēties.

Tad Eva pieņēmusi, viņasprāt, otro lielo, muļķīgo lēmumu – ēst visu, nešķirojot, ko un cik daudz. ”Tā bija kompulsīvā pārēšanās. Četru mēnešu laikā pieņēmos svarā par 20 kilogramiem, pēc laika vēl par astoņiem.”

Turpmākos astoņus gadus Eva svērusi starp 70-80 kilogramiem. ”Tas tāpēc, ka nepārtraukti mēģināju aizvien jaunas mazkaloriju diētas – olu, Stokholmas, utt. Pēc šādām diētām svars vienmēr nāk atpakaļ ar uzviju, jo

ķermenis pēc laika ”piespiež” tevi atkal uzņemt normālu kaloriju daudzumu, bieži pat vairāk nekā vajadzīgs, lai kompensētu trūkumu, jo turēji to pārāk lielā badā un stresā.”

Anoreksija un kompulsīvā ēšana bijis Evas apburtais aplis, no kura viņa netika ārā. ”Ja godīgi, es pat nemēģināju tikt no tā ārā, jo pieņēmu, ka tikai neēdot, ir iespējams zaudēt svaru.”

Sākt dzīvot

24 gadu vecumā Eva kļuva par mammu un tieši tas licis atvērt acis un ieraudzīt, kur viņa ir nonākusi. ”Es biju nelaimīga, ar viszemāko pašvērtējumu, dusmīga uz visu pasauli, neapmierināta ar sevi it visā. Svēru 87 kilogramus. Šādi turpinot, es būtu vilkusi savu dzīvi, tā arī pa īstam nekad nedzīvojusi.

Foto no personīgā arhīva

Bērni ir vecāku spogulis un vairāk par visu pasaulē, es vēlējos, lai mans bērns neizaugtu tāds, kāda es biju.”

Tad beidzot Eva pieņēmusi savu pirmo lielo, pareizo lēmumu. ”Sapratu, ka vēlos mainīties, būt laimīga un rādīt savam bērnam vislabāko piemēru.

Beidzot man bija īsts, patiess mērķis visai dzīvei, nevis kā līdz šim – konkrētā laikā nomest svaru, lai ielīstu balles kleitā vai peldkostīmā ceļojuma dēļ.”

Eva sākusi aktīvi meklēt informāciju un iespējas, lai pievērstos veselīgam uzturam un sportiskām aktivitātēm. ”Biju, protams, dzirdējusi par veselīgu dzīvesveidu ar pārsteidzošiem ilgtermiņa rezultātiem, bet nekad nebiju iedziļinājusies, jo nebiju gatava visu dzīvi pārtikt no brokoļiem, vārītas vistas un skriet 10 km dienā. Mani tā laika, šaurā prāta pieņēmumi, protams, nav patiesi.”

Viņa smej, ka brokoļus ēd tikai tad, kad grib, vistu vāra tikai tad, kad gatavo savu uzlaboto rasolu, un skrien tikai, kad kavē autobusu. ”Protams, es sākumā biju skeptiska, jo gadu gadiem savā prātā, kā mantru, biju skaitījusi ”Tu būsi tieva tikai tad, ja neko neēdīsi” un bija grūti pieņemt, ka ēdot daudz un garšīgi, ir iespējams zaudēt svaru.”

Laužot iesakņojušos uzskatus un uzlabojot savus ieradumus, pakāpeniski gada laikā Eva atbrīvojās no 35 kilogramiem. ”2017. bija mans lielo pārmaiņu gads, mans otrais piedzimšanas gads. Kilogrami nebija krituši tikai ķermenī, bet arī galvā. Es vairs nebiju konstanti skeptiska, nosodoša, neapmierināta un aizvainota. Es biju kļuvusi par cilvēku, kas atvērts visam jaunajam, aktīvajam un izaicinošajam, visam skaistajam un priecīgajam.

Es novērtēju to, kas man dots, iemīlēju dzīvi un sāku ticēt sev un savām spējām. Es biju augusi, jutos brīva, laimīga un mierā ar sevi, un šīs sajūtas nav zudušas, jo es tām ticu. Līdz ar pārmaiņām manī, uzlabojās arī mana apkārtējā vide un attiecības ar līdzcilvēkiem,” savās sajūtās dalās Eva.

Veselīgs dzīvesveids viņu bija aizrāvis tā, ka Eva vēlējās par to pastāstīt ikvienam.

”Pēc laika mans draugs teica, ka viņam esot viena laba un viena slikta ziņa. Sliktā – mūs drīz neviens vairs neaicināšot ciemos, jo es sāku visiem krist uz nerviem ar uzbāzību par veselīgu dzīvesveidu, bet labā – viņš ticēja, ka ar savu aizrautību un pieredzi es spētu palīdzēt tiem, kam tas interesē un ir vajadzīgs – tādiem pašiem cilvēkiem, kāda biju es.”

Sirds darbs – palīdzēt

2018.gadā Eva pabeidza Liepājas Universitāti, kļūstot par C kategorijas fitnesa treneri,. ”Esmu pateicīga kompetentajiem pasniedzējiem, prakses vietas ”GYM Lāčplēsis” īpašniekam Mārim Šveidukam un trenerim Elvim Siksnam, kas palīdzēja iegūt lielisku praktisko pamatu.” Pirms pusotra gada Eva sākusi savu sirds darbu, kam viņa tic un ko mīl. Viņas pirmais trenera darbs bijis Aizputē, sporta centrā ”Lejaskurzeme”.

Foto no personīgā arhīva

Pirms pusgada Eva ar ģimeni pārcēlās uz dzīvi Rīgā. ”Šobrīd mana ikdiena aizrit, strādājot ar klientiem gan klātienē, gan neklātienē, gan fitnesa grupu, gan individuālajās nodarbībās.” Viņa māca cilvēkiem par uzturu, veselīgu dzīvesveidu un pareizām kustībām, lai sasniegtu iecerētos mērķus. 

”Caur pārmaiņu procesu, praksi un zināšanām, es klientiem mācu kā iemīlēt sevi, savu ķermeni un pārņemt kontroli pār savu dzīvi.

Šobrīd esmu palīdzējusi 240 cilvēkiem un es neplānoju apstāties, jo uzskatu, ka tas, ar ko tu dalies pasaulē, ir tas, kas pēc tevis paliks.”

Nenovērtējams viņai šķiet fakts, ka cilvēki izvēlas trenēties pie viņa nevis, piemēram, lokācijas dēļ, bet gan viņas pašas dēļ. ”Man ir kliente, kas divas reizes nedēļā mēro 70 kilometrus garu ceļu līdz Rīgai, lai trenētos un smeltos zināšanas tieši pie manis. Tāpat klienti regulāri brauc no Mārupes un Ķekavas. Šis ir stāsts par prioritātēm,” secina trenere.

Līdz šim viņa saviem neklātienes klientiem nodrošinājusi tikai uztura apmācību, bez treniņiem un ikdienas kontroles. ”Laika gaitā saņēmu neskaitāmas vēstules ar tekstiem par to, cik žēl, ka neesmu Liepājā, Daugavpilī, Īrijā, Vācijā utt.” Tieši tas viņu mudinājis izveidot interneta tiešsaistes projektu, kurā var piedalīties ikviens, kurš vēlas pārmaiņas gan ķermenī, gan prātā, lai kurā Latvijas vai pasaules malā atrastos.

”Caur metodēm, uzdevumiem, treniņiem, zināšanām, praksi, kontroli un atbalstu, cilvēki apgūst visu svarīgāko par uzturu, veselīgu dzīvesveidu, regulārām aktivitātēm, kā arī attīsta pašizaugsmi un sevis izzināšanu.” Eva uzsver, ka sevis izzināšana ir ļoti svarīgs punkts, kam cauri gājusi arī viņa pati.

”8 no 10 gadījumiem ēšanas un svara problēmas ir saistāmas ar neatrisinātām emocijām un problēmām cilvēka iekšienē.”

Jauni dalībnieki projektā tiek uzņemti katru trešo mēnesi. ”Par projektu, uzturu, treniņiem un veselīgu dzīvesveidu kopumā publicēju savā Instagram kontā @ed.kusties.dzivo, kur regulāri dalos ar ieteikumiem, padomiem, receptēm, savu pieredzi un ikdienu. Lai tu iegūtu to, kas tev nekad nav bijis, ir jādara tas, ko nekad neesi darījis”

Eva bieži saņemot jautājumus, kā viņai izdodas uzturēt sevi formā un vai aizņemtajā ikdienā atliek laika arī privātajai dzīvei. Viņa atbild: ”Ikdienā es ēdu garšīgu, sabalansētu un vērtīgu ēdienu, trīsreiz nedēļā man ir augstas intensitātes funkcionālais treniņš, kas aizņem vien 30 minūtes, katru dienu noeju vismaz 10 tūkstošus soļu un uzturu savu mentālo formu, regulāri mācoties un pilnveidojot sevi uzturā un psiholoģijā.”

Privātajā dzīvē viņai ir strikts likums – nestrādāt un, cik iespējams, nelietot telefonu nedēļas nogalēs, bet kvalitatīvi pavadīt laiku ar ģimeni, vai tas ir kāds kopīgs pasākums, izbraukums, vai našķu vakars uz dīvāna pie filmas.

Foto no personīgā arhīva

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz