Piektdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra

Domājat par lietota auto iegādi? ASV ir opcija!

Domājat par lietota auto iegādi? ASV ir opcija!
07.02.2020 15:29

carVertical

Latvijas tirgū pagājušajā gadā lietotu auto iegāde bija tik pat populāra kā iepriekš. Lielākā daļa iedzīvotāju savus lietotos auto pērk no iekrajumiem, bet ir arī tādi, kuri šim pirkumam ņēma kredītu – šīs summas sasniedza pat 15,6 tūkstošus eiro par katru. Ja runa ir par populāriem uzņēmumiem, tad jāatzīst, ka 2019. gadā atkal topu virsotnēs dominēja zīmols Audi, bet tas nudien nesagādā nekādus pārsteigumus, jo šī uzņēmuma auto īpaši lietoto automašīnu tirgū ir populārs jau gadu desmitiem. Pērn pircēji arī labprat izvēlējās Kia, Nissan un Volkswagen automašīnas to labās cenas un veiktspējas dēļ.

Pazīstamie un uzticamie zīmoli parasti nepieviļ, tomēr ko darīt, ja vēlamies kaut ko nedaudz eksotiskāku? Lūk, šādos gadījumos varam ieteikt pārorientēties uz Amerikas Savienoto Valstu tirgu un importēt kādu lietotu auto.

Ar ko Jums būtu jārēķinās pērkot auto no ASV?

Pirmkārt, ir minams vietējās kredītvēstures trūkums. Ja vien, dodoties uz ASV, Jūs neatvedāt daudz naudas, Jums būs jāfinansē šī automašīna, kas nozīmē, ka ir jāņem aizdevums. Ir ļoti grūti saņemt aizdevumu, ja Jums nav kredītvēstures. Kredītvēsture ir veids, kā noteikt risku, piešķirot aizdevumu, redzot, vai iepriekš esat atmaksājis aizdevumus, tāpēc jums, iespējams, būs jānodrošina citi līdzekļi, kā sevi pierādīt. Jūs varat parādīt nodarbinātības vēstuli ar minēto algu, samaksāt maksājumus un visu naudu, kas jums jau ir pieejama. Jāatceras arī par automašīnas nogādāšanas izdevumiem no ASV uz Latviju – šo aspektu noteikti jāiekļauj savā budžetā!

Otrkārt, ir jāpārdomā automašīnas izvēle. ASV ir pieejams daudz dažādu automašīnu, un to cenas ievērojami atšķiras. Prioritāti piešķiriet tam, ko Jūs vēlētos redzēt automašīnā, un ņemiet vērā savu budžetu. Izmantojot šo informāciju, Jums vajadzētu izveidot īsu automašīnu sarakstu, kuras Jūs vēlaties un varat atļauties. Daudzi cilvēki tur dod priekšroku japāņu automašīnām, nevis amerikāņu automašīnām, jo ​​tām nepieciešama mazāka apkope un tām ir augstāka tālākpārdošanas vērtība. Populārākie Japānas automašīnu ražotāji ir Honda un Toyota – šos automašīnu ražotājus ir iecienījuši arī Latvijas pircēji, bet ASV iegādātie eksemplāri nereti tiek uzskatīti par kvalitatīvākiem.

Arī VIN numurs spēlē nozīmīgu lomu. Pirms auto izvēles aicinām veikt VIN pārbaudi kādā tam paredzētā vietnē, piemēram, carVertical. Tas ievērojami atvieglos drošu auto iegādi. Kā? VIN numurs uz transportlīdzekļa identificē transportlīdzekļa unikālās īpašības un ražotāja specifikācijas. Vietnē carVertical atrodamais VIN numurs identificēs konkrētu informāciju par transportlīdzekļa izdošanas gadu, marku, modeli, izcelsmes valsti, montāžas rūpnīcu un ko citu. To var izmantot arī reģistrāciju, garantijas prasību, atsaukumu, zādzību un apdrošināšanas segšanai. Tādēļ carVertical būs labs palīgs arī tiem, kuri savu jauno transportlīdzekli vēlas iegādāties ASV.

Kāda ir atšķirība starp VIN numuru, šasijas numuru un motora numuru? Automašīnas VIN numuru dažreiz sauc par tā šasijas numuru. Tie ir vienādi – transportlīdzekļa identifikācijas numurs tiek zīmogots uz automašīnas šasijas un tiek piestiprināts attiecīgajam modelim, bet automašīnu motori tomēr nav piestiprināti pie attiecīgā auto un tāpat kā citas sastāvdaļas, tos var mainīt. Aicinām pārliecināties, ka auto pārbaude ļauj viegli atrast VIN numuru, lai turpmāk minētajā reģistrācijas daļā viss notiktu bez starpgadījumiem.

Treškārt, atcerieties par savām vajadzībām un ērtībām. Lielākajai daļai automašīnu parasti ir četras durvis, tomēr dažām automašīnām, kuras bieži tiek pārdotas ASV, ir tikai divas durvis – pa vienai katrā pusē. Noteikti izveidojiet to lietu sarakstu, kuras Jūs vēlētos un nevēlētos. Dažas opcijas, kuras pircēji nereti vēlas, ir stūres pastiprinātājs, elektriskās durvis, elektriskie stikla pacēlāji, spoguļi, gaisa kondicionieris, bērnu drošības slēdzenes, drošības spilveni, sānu gaisa spilveni, kāda specifiska automašīnas krāsa, sēdekļa materiāls (āda vai audums) utt. Mudinām atcerēties arī to, ka automašīnas ērtākai tālākpārdošanai ir jābūt vismaz minimālajām gaisa kondicionēšanas iespējām, jo Jūs agrāk vai vēlāk vēlēsieties no šī auto atbrīvoties, kad tas būs nokalpojis savu mūžu.

Jūs varat iegādāties jaunu vai lietotu automašīnu. Abiem variantiem ir plusi un mīnusi. Jaunas automašīnas jāiegādājas pie automašīnu tirgotāja. Lietotas automašīnas var iegādāties automašīnu pārdevēja laukumā vai privātā tirdzniecības vietā. Neatkarīgi no tā, kāda veida automašīnu pērkat, esiet gatavi sarunām ar automašīnu tirgotājiem un viņu pārdevējiem. Atšķirībā no vairuma citu pirkumu, automašīnu cenas nav noteiktas, un ir ļoti svarīgi vienoties un atrast pareizo darījumu.

Svarīgākais solis Jūsu jaunā ASV auto iegādē ir reģistrācija

Lai Jūs varētu ar to braukt vai to nosūtīt uz Latviju, Jums būs jāreģistrē automašīna uz sava vārda. Daudzi tirgotāji par Jums rūpējas, dažiem tirgotājiem pat ir atļauto numura zīmju krājumi, kurus viņi var Jums uzreiz iedot. Lai reģistrētu savu automašīnu, paņemiet transportlīdzekļa nosaukumu (ko saņēmāt no pārdevēja), VIN numuru, apdrošināšanas pierādījumus un drošības pārbaudes dokumentus kopā ar maksu, kuru būs nepieciešams veikt par reģistrācijas pakalpojumiem. Latvijas pilsoņiem tā var būt tā pati vieta, kur Jūs saņemat autovadītāja apliecību, vai arī tas var notikt citā vietā. Ja Jūs iegādājāties automašīnu no privātas personas, Jums būs jāmaksā tirdzniecības nodoklis, pirms varat reģistrēt Jūsu transportlīdzekli.

Pēc visu dokumentu pārbaudes Jums izsniegs pagaidu reģistrāciju, kas parasti ir derīga vienu mēnesi. Ja tas tā ir, Jums pa pastu tiks nosūtītas atbilstošās numura zīmes. Dažās valstīs pastāvīgās numura zīmes tiek izsniegtas uzreiz. Uz numura zīmēm jau ir uzdrukāti numuri un burti. Papildus reģistrācijai ASV Jums būs jāreģistrē sava automašīna arī savā novadā vai pilsētā Latvijā, kur tiks prasīta līdzīga tipa informācija, tomēr tas aizņem zināmu laika daudzumu, tādēļ ar to arī ir jārēķinās.

07.02.2020 15:29

carVertical

Dalies ar šo ziņu
Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli