Piektdiena, 4. decembris Baiba, Barba, Barbara
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kā iegūt skaistumkaralienes kroni?

Kā iegūt skaistumkaralienes kroni?
16.01.2007 18:39

0

Atslēgvārdi

Skaistāko Liepājas meiteni un puisi meklējot

Šās piektdienas vakarā vērsies Liepājas teātra priekškars, un uz skatuves kāps desmit Liepājas jaunieši. Piecas meitenes un pieci puiši. Viņi – Liepājas skaistumkonkursa “Mis un Misters Liepāja” fināla dalībnieki. Jau desmito gadu pēc kārtas šo konkursu organizē producenti Simona Laiveniece un Edvīns Sveilis sadarbībā ar televīziju “Dzintare”. Viņi to dara, jo pirms gadiem desmit aģentūras “Mis Latvija” vadītāja Inta Fogele tieši dzintariešus izvēlējās par sadarbības partneriem, un viņi piekrita, īsti neapjaušot, kā viss notiks. Kā top skaistumkonkurss Liepājā? Kādas tā aizkulises? Starp citu, visas biļetes uz skaistumkonkursu bija pārdotas jau pēc četrām dienām, tikko teātra kasē sāka tās piedāvāt.

 
Tikai vienu reizi gadā

“Toreiz, pirms desmit gadiem, Inta Fogele mums zvanīja divas reizes, aicinot uzņemties Liepājas skaistumkonkursa organizēšanu,” atcerējās Simona Laiveniece. “No sākuma domājām: kam mums tas? Nedarbojamies taču kultūras sarīkojumu organizēšanas lauciņā. Bet tad ar Edvīnu nospriedām: ja reiz piedāvā šādu iespēju, ja tā pati nāk pretī, kādēļ nepamēģināt. Tā nu katru gadu no jauna tiek slēgts līgums ar aģentūru “Mis Latvija”, jo skaistumkonkurss ir licencēts sarīkojums.”

Ko nozīmē būt par skaistumkonkursa producentiem? Edvīns Sveilis saka: “Tas ir neredzamais darbs, kas virzīts uz to, lai konkurss notiktu. Vispirms jau jauniešu atlase. Tad radošu, darboties gribošu profesionāļu komandas salasīšana, kas jauniešus sagatavo finālam. Protams, bez naudas nekas nenotiek. Ir jāmeklē, jāuzrunā sponsori un mecenāti. Prieks, ka ar daudziem šo gadu laikā izveidojusies laba sadarbība. Trīs galvenie vaļi, kas konkursu atbalsta, ir uzņēmums “Liepājas metalurgs”, Rīgas Ostas pārvalde un Liepājas dome. Nekad neatsaka uzņēmumi “V.O.V.A.”, “Zunda”. Ja nebūtu sponsoru, nepārprotami konkurss nevarētu notikt. Prieks, ka ir firmas, kuras piedalās gandrīz vai katru gadu un kuru pārstāvji paši jautā, kad un kāda palīdzība būtu vajadzīga.”

S.Laiviniece: “Manuprāt, to dara cilvēki, kuriem šis konkurss tiešām patīk un kuri vēlas to atbalstīt. Varu pateikt nepārprotami – mēs nepelnām uz konkursa rēķina. Galvenais ieguvums, ja pēc tam dzirdam atsauksmes, ka sarīkojums paticis – kā tiem, kas sēdēja un skatījās zālē, tā pašiem konkursantiem.”

 
Ko iegūst finālisti?

Kad sazinājos ar vairākiem jauniešiem, kas pagājušo desmit gadu laikā piedalījušies Liepājas skaistumkonkursā, viņu atbildes bija skaidras: piedalīties noteikti bija vērts, jo tas viņiem kā jauniem, nepieredzējušiem cilvēkiem devis iespēju apliecināt sevi. Mācīties konkurēt, kopt un rūpēties par savu ķermeni, sagatavošanās posmā iepazīt talantīgus pasniedzējus, režisorus, uzstāties uz Liepājas teātra skatuves. Pārvarēt savu “Nevaru, negribu”, spēt strādāt komandā utt. Visi uzrunātie iepriekšējo gadu finālisti atzina, ka konkurss vienmēr paliks atmiņā kā neaizmirstams notikums.

S.Laiviniece: “Kad kādu reizi redzu savus bijušos konkursantus pilsētā, vai arī satiekamies un parunājamies, viņi izskatās ļoti labi, un daži pat vēl labāk nekā konkursa laikā! Viņos ir kaut kas no uzvarētāja šarma vislabākajā nozīmē. Tagad jau mūsu finālistu būs pavisam simts!

Šajā laikā esam sapratuši vienu patiesību – konkursa uzvedums vislabāk izdodas tad, ja jaunieši paši ir dodoši un strādā zālē sēdošajiem, rod kontaktu ar to. Finālu iznes tikai konkursanti. Ja viņi skatītājiem nedod savas emocijas, fīlinga zālē arī nebūs, neskatoties uz to, cik daudz naudas un spēku sarīkojumā būs ieguldīts. Tāpat jaunais cilvēks, kurš ticis finālā, no šī notikuma sev var paņemt visu un izmantot turpmākajā dzīvē, vai arī – nepaņemt pilnīgi neko.”

Ja runā par taustāmām lietām, tad viens ir pilnīgi skaidrs – uzvarētājiem netiek dāvināti ne limuzīni, ne maisiņi ar dolāriem vai eiro, ne arī iespēja par brīvu apceļot pasauli. Dāvanas ir daudz pieticīgākas. Par visvērtīgāko dāvanu var uzskatīt desmit finālistiem piedāvāto sagatavošanās programmu pirms paša konkursa. Tās laikā vairāk nekā mēneša garumā regulāri jādodas uz sporta klubu “Lāčplēsis”, ir jāpiedalās aerobikas un defilē nodarbībās, mācoties skaisti kustēties. Ir iespēja apmeklēt solāriju, skaistumkopšanas salonu, frizieri. Kad līdz finālam palicis pavisam nedaudz, no Rīgas atbrauc horeogrāfe Tamāra Ēķe, kas iestudē dejas. Tad darbs ar režisoru, kurš veido konkursa uzvedumu, tikšanās ar daudziem citiem konkursa sagatavošanā iesaistītajiem ļaudīm.

Visu meiteņu finālistu īpašumā paliek vakarkleitas, kuras šuj tērpu mākslinieces. Sudraba kronis, kas tiek uzlikts Mis galvā, gan ir ceļojošais, proti, tas uzvarētājas īpašumā paliek tikai vienu gadu – līdz nākamajam konkursam. Bet ar vienu izņēmumu. Ja meitene kādu gadu iekļuvusi “Mis Latvija” finālistu pulkā, tad tas kļūs par viņas īpašumu. Pagājušo desmit gadu laikā “Mis” kronis palicis trīs meitenēm. Katrs par “Misteru” titulētais saņem sudraba kaklasaites saspraudi un dāvanā arī uzvalku. Katru gadu finālistus ar dāvanām lutinājis veikals “Šautra”, dāvanas saviem favorītiem pasniedz arī citas firmas, bet tā ir viņu pašu iniciatīva.

 
Kas notiek pēc konkursa?

Pēc tam, kad jaunā Mis un jaunais Misters apbalvots, un skatītāji pametuši zāli, paši finālisti, organizatori, visi konkursa tapšanā iesaistītie lūgtie viesi dodas uz kādu no Liepājas kafejnīcām, kur notiek tā saucamā saviesīgā daļa. S.Laiveniece: “Tie divi mūsu jaunieši, kas ieguvuši Mis un Misters titulu, var piedalīties skaistumkonkursa “Mis un Misters Latvija” pusfinālā, kurā uz piecām meiteņu un piecām puišu vietām konkurē apmēram sešpadsmit Latvijas pilsētās notikušo skaistumkonkursu uzvarētāji. Mūsu finālisti var pieteikties arī konkursam “Mis un Misters Rīga”. Tos jauniešus, kas piedalījušies Liepājas konkursā, nekādi līgumi neierobežo, izņemot Mis un Mistera balvu ieguvušos, kuriem jārēķinās, ka gadu jābūt organizētāju un atbalstītāju rīcībā, lai piedalītos dažādos pasākumos.

 
Emocijas, emocijas, emocijas…

Skaistumkonkursiem reiz ir tā īpatnība, ka tie daļā sabiedrības mēdz sacelt lielāku vai mazāku, bet tomēr diezgan pamanāmu ažotiāžu. Veidojas krasu noliedzēju un aktīvu atbalstītāju pulciņi. Kāpēc? Acīmredzot tādēļ, ka izpratne par skaistumu mums katram ir visai individuāla, un arī sava nozīme ir attieksmei, ka savs krekls (savs bērns, draugs, skolasbiedrs) vienmēr šķitīs skaistāks par pārējiem. Taču konkurss ir tā vieta, kur uzvarētāju nosaka nevis pazīšanās, bet gan žūrijas vērtējums. Tā, protams, ņem vērā augumu, garumu, izskatu, prasmi kustēties un parādīt sevi, arī citus kritērijus, bet ilggadējais Liepājas skaistumkonkursa žūrijas vadītājs Valdis Skujiņš saka: “Jaunajiem cilvēkiem ir jābūt arī ar savu spriešanas spēju, iekšējo inteliģenci. Skaists augums un tukša galva – tādu jaunieti atzīt par titula ieguvēju nebūtu pareizi.”

Vēl jāņem vērā, ka vienmēr par skaistumkonkursiem, ne tikai Liepājā, bet visur pasaulē, kur vien tie notiek, ļoti labprāt tiek runāts un baumots. Iespējams, vēlme vienā sabiedrības daļā apspriest, analizēt konkursa dalībniekus meklējama apstāklī, ka tas ir publisks, pilsētas mēroga notikums. Konkursanti – jaunieši, kas tepat izauguši, kuriem savs paziņu, draugu loks. Ja jaunais cilvēks – meitene vai puisis – uzdrošinājies sevi pieteikt skaistumkonkursam, tas jau liek viņu vērtēt īpaši, kā tādu, kas grib izcelties starp pārējiem. Bet kādēļ ne? Uz atlasi var doties katrs, kurš jūt sevī vēlmi uzdrošināties un konkurēt. Vienīgi jāņem vērā, ka meitenes nedrīkst būt īsākas par metru un 70 centimetriem, puiši – par metru un 80 centimetriem. S.Laiveniece piebilst, ka skaistumkonkurss Liepājā nav modeļu meklēšanas konkurss. Taču ir tādi, kas izvēlas šo ceļu.

Ja vēl par emocijām, tad tieši tās šim konkursam dod savu neatkārtojamo garšu. Titulu iegūt gribētu katrs dalībnieks, taču tas tiek vienai meitenei no piecām un vienam puisim no pieciem. Saviļņojošs ir uzvarētāju pasludināšanas brīdis kā viņiem pašiem, tā pārējiem dalībniekiem. Kurš gan skaitījis tās slēptās asariņas, kas turpat uz skatuves ritējušas pār uzvarētājas godu neieguvušo meiteņu vaigiem? Bet ir tās bijušas, ir…

 
Konkurss skatītājiem

Aģentūras “Mis Latvija” vadītāja Inta Fogele vienmēr slavējusi liepājnieku veikumu skaistumkonkursa organizēšanā. “Man ir, ar ko salīdzināt, jo savu iespēju robežās katru gadu piedalos gandrīz vai visās Latvijas pilsētās notiekošajos konkursos,” teica I.Fogele. “Liepājnieki vienmēr izcēlušies ar savu oriģinālo uzvedumu, kas ir daudz sarežģītāks darbs nekā vienkārša dažu uznācienu noorganizēšana stundas laikā. Liela priekšrocība, ka sarīkojums rit teātrī, jo tas visam notiekošajam piešķir neatkārtojamu šarmu, svinīgumu. Man tiešām patīk, ka viss uz skatuves notiekošais veidots tā, lai zālē sēdošajiem būtu interesanti, lai būtu svētki.”

Kas ir tie, kuri piedalījušies S.Laivenieces un E.Sveiļa producēto skaistumkonkursu sagatavošanā? No pazīstamākajiem minama horeogrāfe Tamāra Ēķe (jauniešus dejot māca jau deviņus gadus), režisors Valdis Lūriņš, Ēriks Vilsons, treneri Māris Šveiduks, Helēna Vecenāne, defilē pasniedzēja Madara More, tērpu mākslinieces Zigrīda Attāle, Barbara Iltnere, Ina Perlancika.

Arī šogad organizatori sola, ka svētki būs. Kā nekā jau desmitais gads, skaistāko Liepājas meiteni un puisi meklējot.

Pagājušo desmit gadu konkursa “Mis un Misters Liepāja” galveno titulu ieguvēji:
1998.g. Anita Olmane un Intars Upenieks.
1999.g. Līga Ruņģe un Kārlis Albužis.
2000.g. Ieva Liepa un Ingars Puters.
2001.g. Dana Eglīte un Kaspars Grickus.
2002.g. Gita Jaure un Romāns Ozoliņš.
2003.g. Dace Brauna un Mareks Fugalickis.
2004.g. Aiga Kricka un Gatis Trankalis.
2005.g. Laura Hartmane un Artūrs Priednieks.
2006.g. Inese Aleksandroviča un Māris Pronckus.

Daiga Borska,
“Kurzemes Vārds”

Viena no atmiņā visvairāk palikušajām ir 2004.gada uzvarētāju kronēšana, kad titulus ieguva Aiga Kricka un Gatis Trankalis, kuri pēc konkursa kļuvuši par pāri dzīvē.

Šobrīd aktuāli

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz