Otrdiena, 29. septembris Mihails, Miķelis, Mikus, Miks, Miģelis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ko paņemt līdzi no viesošanās Liepājā?

Ko paņemt līdzi no viesošanās Liepājā?
11.07.2006 09:51

0

Strādā, lai pilsētai piesaistītu vairāk tūristu.

Matemātika it kā vienkārša – jo vairāk cilvēku apmeklē vai, vēl labāk, ilgāk šeit uzturas, jo pilsētas kase pildās un privātuzņēmēju kontā ienāk vairāk naudas. Un tomēr tas ir pietiekami sarežģīts un darbietilpīgs process, tādēļ ka prasa sakārtot gan pilsētas infrastruktūru, gan sarūpēt daudzveidīgu piedāvājumu, lai tūristiem būtu interesanti Liepājā uzturēties un pēc tam vēlme atkal atgriezties. Tomēr, aizbraucot no Liepājas, tūrists vai viesis vēlas sev paņemt līdzi arī kādu piemiņas zīmi, suvenīru, kuru vārētu parādīt mājās palicējiem. Šis nieciņš vai nereti praktiski izmantojama jauka lietiņa arī atgādinātu par šeit pavadīto laiku. Ko tad liepājnieki šobrīd var piedāvāt?

Tipiskie suvenīri un dārgie rokudarbi

Tūlīt nākas atzīt, ka visa veida suvenīri ar Liepājas simboliku – uzrakstu, ģerboni, karodziņu, pilsētas dibināšanas gada skaitli utt. – pašreiz visaktīvākajā tūrisma sezonā ir maz un grūti atrodami. Kāpēc tā? Liepājā ir tik daudz dažādu mākslinieku, lietišķās mākslas studiju, amatnieku, bet suvenīru nav. Liepājā ir uz vienas rokas kopā saskaitāmi suvenīru un amatniecības veikaliņi, kuros tikpat kā nav piedāvājuma ar Liepājas simboliku. Tikko notikušajos Līvas alus dziesmu svētkos un Jūras svētkos skaidri bija vērojams, ka amatnieku galdiņi ar plašu piedāvājuma klāstu gandrīz visi bija no Lietuvas.
Savs lietišķs skatījums uz to ir Liepājas Amatnieku biedrības priekšsēdētāja vietniecei Ligitai Reimanei. “Manuprāt, te vajadzētu nodalīt divas lietas – plaša patēriņa suvenīru ražošanu un amatnieku darinājumus, kas jau pretendē uz tautas mākslu un amatniecību. Ja pirmie teorētiski varētu būt lētāki, tad otrie, kā roku darbs, noteikti ir dārgs prieks. Mēs visi zinām, kā, atšķirībā no pašmāju cilvēkiem, to prot novērtēt ārvalstīs,” secina Ligita Reimane. “Pie tam amatniekiem tur ir arī lielāka garantija, ka viņu preci nopirks par cenu, kas kompensēs izmantoto materiālu, patērēto laiku un ieguldīto darbu. Tādēļ mūsu amatnieki, daiļamatmeistari un arī profesionālie mākslinieki, kas pēdējos gados arvien vairāk iesaistās, iemanījušies orientēties uz ārpusi – brauc uz gadatirgiem pa Latvijas novadiem un uz ārvalstīm. Jā, mēs varam lepoties ar labu amatmeistaru darbu veikalu, kas atrodas mūsu Amatnieku namā, Bāriņu ielā, bet tos īsti par suvenīriem saukt nevar.”
Vairāki amatmeistari nenoliedz, ka viņi vairs negrib riskēt, paliekot Liepājā, jo parasti neko šeit nenopelnot. Vienīgi Līvas tirgum audzis prestižs un uzticība ne tikai starp liepājnieku, bet arī Latvijas un ārvalstu amatniekiem, jo parādījis sevi kā tradicionāli stabilu un nopietnu notikumu. Bet jāatgādina, ka runa šoreiz nav par amatmeistaru darinājumiem kā tādiem, bet gan par dažāda veida suvenīriem ar Liepājas simboliku.


Kur beidzas Slavas aleja ar iespaidīgo ģitāru, tur, mazajā laukumiņā atradīsies Amatnieku tirdziņš.

Laiks būt elastīgākiem

Nevar nepamanīt, ka vismaz pēdējos divos gados audzis iedzīvotāju dzīves līmenis un līdz ar to gan tūristu aprite, gan pirktspēja, tātad arī pieprasījums pēc suvenīriem. Vienvārdsakot, laiki mainās, un tam vajadzētu darīt uzmanīgākus amatniekus, kuriem vēl pietrūkst elastības, prognozējot notikumus, sarīkojumu apjomus pilsētā un noteikti arī laika apstākļus.
Viens no pieprasītākajiem, un ilggadējākiem suvenīru veikaliņiem ir “Rožu laukums”. Jāatzīstas, ka diezgan plašs suvenīru klāsts tieši ar Liepājas simboliku bija atrodams tikai tur. Iepriecinoši, ka suvenīri nav tikai jauki nieciņi, bet arī visnotaļ praktiski pielietojamas lietiņas. Diemžēl lielākā daļa tie ir nevis mūsu pilsētas amatmeistaru un mākslinieku darinājumi, bet gan citu Latvijas pilsētu un pamatā – lietuviešu darbi.
Te ir nopērkams plašs balta porcelāna trauku klāsts: dažādas formas krūzītes, vāzītes, salvešu turētājs, uzpirkstenis, zvaniņi, dekoratīvie šķīvīši uz paliktnīša, pat balta porcelāna cūka – krājkase utt. Visiem tiem ir uzraksts Liepāja, pilsētas ģerbonis, dibināšanas gada skaitlis vai kāda sveicinājuma teksta rindiņa… To ievērojusi arī Pilsētas domes vadība un pieteikusi pasūtījumu pašvaldības prezentēšanas vajadzībām. Liels bija izbrīns, ka šie suvenīri visi nāk no Lietuvas. Mākslas un suvenīru salona “Rožu laukums” vadītāja Ilva Lutere stāsta, ka viņa slēdz vairākus līgumus ar piegādātājiem no Lietuvas, jo viņi ir precīzi, paši nemitīgi interesējas, kas vajadzīgs, kāds ir pieprasījums un tūlīt attiecīgi maina savu sortimentu. “Tagad ir tā, ka es pa lielākai daļai pati meklēju un slēdzu līgumus ar suvenīru piegādātājiem no citām Latvijas pilsētām,” stāsta Ilva Lutere. “Liepājas pilsētas karodziņus man gatavo Rīgā un Jelgavā, ādas vāciņus pasēm ar Liepājas vai personu vārdiem – Siguldā. Ir pat tāds kuriozs, ka valmierietis atbrauc uz Liepājas pludmali ziemeļu galā, salasa akmentiņus, no jūras izskalotus sīkus sprungulīšus, aizbrauc mājās un no tā visa izgatavo interesantas lietiņas. Liepājas meistari mums piegādā nedaudz pinumu, keramikas kausiņu, krūzītes, dzintara izstrādājumus, bet tiem parasti, izņemot keramiku, nav Liepājas uzraksta vai simbolikas. Pašreiz ir pat tāds stāvoklis, ka pilnīgi trūkst fotogrāfijas ar Liepājas skatiem. Tā kā tagad ir digitālie fotoaparāti, es pati, dodoties ceļojumā uz citu valsti, esmu savām vajadzībām safotografējusi šos skatus un pārpalikušos man momentā izķēra tūristi. Es uzskatu, ka tas nav normāls stāvoklis,” ir norūpējusies Ilva Lutere.
Savs viedoklis ir mākslas galerijas “Klints” vadītājai Ingai Kleinai, kurai arī galerijā ir vieta amatniecības un mākslas priekšmetiem. “Jā, ar mākslas darbu suvenīriem, kuriem būtu arī Liepājas simbolika, ir grūtības. Nav jau tā, ka mākslinieki nepiedāvātu, bet jāatzīst, ka es ne vienmēr vēlos šos konkrētos darbus pieņemt, jo mani pašu tie neieinteresē, un zinu, ka tiem nebūs arī noiets. Nebūtu jau slikti, ka mākslinieki vairāk piedomātu, lai šie darbiņi būtu ne tikai interesanti, bet arī pielietojami. Tomēr man gribas māksliniekus aizstāvēt, jo zinu, cik dārgi ir materiāli un ilgs laiks paiet, lai visu to izgatavotu. Drošības un garantijas jau nav. Pie tam es zinu, ka ne visi labprāt sadarbojas ar suvenīru veikaliem, jo tur ir ne tikai papildu izmaksas, bet dažkārt arī nevar sagaidīt naudu par realizētajiem darbiem. Taču šobrīd patiešām pienācis laiks, kad māksliniekiem un amatniekiem jāmaina domāšana un konkurences apstākļos jābūt elestīgākiem,” atzīst Inga Kleina.

Pilsētas pievilcība – tūrista ērtībām

Pašreiz visi lietišķās mākslas studiju meistari, amatnieki un mākslinieki gaida brīdi, kad tiks izveidots stacionārs Amatnieku tirdziņš laukumiņā iepretim Centrālajai zinātniskajai bibliotēkai, kur pašreiz atrodas kiosks. Šobrīd Zivju ielas posmā starp Kungu un Peldu ielu notiek plaši remontdarbi. Rekonstrukcijas darbi Zivju ielā notiek ar mērķi, lai uzlabotu pilsētas centra izskatu, saglabājot un pilnveidojot esošās kultūrvēsturiskās vērtības. Šim nolūkam pašvaldība sagatavoja projektu “Liepājas vēsturiskā centra renovācija un tūristiem pievilcīgas vides veidošana”. Projekts saņēma Eiropas fonda “Phare” atbalstu.
Kā zināms, projekts sastāv no vairākiem posmiem: mūziķu un kultūras darbinieku “Slavas alejas” izveidošana, Zivju ielas un Rožu laukuma atjaunošana un sakārtošana, Amatnieku tirdziņa izveide, kā arī elektronisko informācijas kiosku uzstādīšana. “Projekta mērķis ir veidot Liepāju par atraktīvu tūrisma centru Kurzemes reģionā. Tas atbilst ne tikai uzņēmēju, amatnieku, Eiropas fonda, bet visu pilsētas iedzīvotāju interesēm. Šī ir tā vieta, kur visvairāk uzturas pilsētas viesi un paši liepājnieki,” vērtē domes Attīstības pārvaldes vadītājs Vilnis Vitkovskis.
Kopējās projekta izmaksas ir apmēram 370 000 latu. Precīza summa būs zināma pēc darbu pabeigšanas. ES nauda veido gandrīz 75 procentus no visa projekta finansējuma, valsts finansējums paredzēts 20 procenti, pašvaldība projekta mērķu īstenošanā ieguldīs 4,5 procentus, savukārt Liepājas Amatnieku biedrība piedalās projektā ar nelielu līdzfinansējuma daļu.
Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš atgādina, ka pirmās ieceres par pilsētas vēsturiskā centra atjaunošanu un izbūvi tapušas jau 1999.gadā, kad arhitekta Andra Kokina birojs izstrādāja Zivju ielas un Rožu laukuma rekonstrukcijas un skiču projektu, kurš īstenots pakāpeniski – kopš 2000.gada. 2003.gada pavasarī Liepājā noritēja starptautisks arhitektu plenērs, kurā tika apspriesta tieši pilsētas vēsturiskā centra attīstība. Arī tajā gūtās idejas ietekmējušas šogad īstenotā projekta attīstību. “Diemžēl ar katru gadu projekta izmaksas palielinās, tādēļ mums šobrīd nācās atteikties no visai dārgā Amatnieku tirdziņa sākotnējā projekta un to nedaudz vienkāršot,” informē Gunārs Ansiņš. “Paredzēts, ka augusta otrajā pusē šajā vietā būs pabeigti visi nepieciešamie pieslēgumi un amatnieki jau varēs tur izvietot galdus precēm.”
Liepājas Amatnieku biedrības valdes priekšsēdētāja Ira Cīrule apstiprina, ka pašvaldības pārstāvji ir uzklausījuši viņu viedokļus par Amatnieku tirdziņa projektu. “Mums vienmēr ir bijušas problēmas ar telpām un stacionāru vietu amatniecības darinājumiem,” saka Ira Cīrule. “Mēs neesam tik bagāti, lai regulāri varētu maksāt suvenīru veikaliem PVN un preču uzcenojumus, tādēļ tirdziņš tiek ļoti gaidīts. Domāju, ka tas būs ieguvums visai pilsētai. Tagad jau esam iecerējuši Amatu dienu atklāšanu 19.augustā jaunajā Amatnieku tirdziņā. Protams, ja darbi būs tur pabeigti.”

Indra Imbovica,
Kurzemes Vārds, 2006.07.11.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz