Ceturtdiena, 24. septembris Agris, Agrita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Stāvēt – nestāvēt? Maksāt – nemaksāt?

Stāvēt – nestāvēt? Maksāt – nemaksāt?
07.07.2006 02:53

0

Kāda izveidojusies situācija ar maksas un bezmaksas autostāvvietām…

Daiga Borska, Ita Cērmane
“KV”, 30.06.2006

Automašīnu pilsētas ielās mazāk nepaliks. Tā ir aksioma. Tagad, 21.gadsimta sākumā, neviens vairs nebrīnās ne par jaunām tehnoloģijām, ne tehnikas iespējām un tās daudzumu. Tikai kā mums ērti sadzīvot? Tā, lai gājējiem, māju iedzīvotājiem nebūtu lieku problēmu automašīnu dēļ. Tā, lai autobraucēji varētu ērti atstāt savus braucamos. Vērojot situāciju pilsētā šodien, rodas iespaids, ka dažādu nebūšanu un abu pušu pretenziju ik dienu ir vairāk nekā pietiekami. Mēģinājām analizēt situāciju, kāda izveidojusies ar maksas un bezmaksas autostāvvietām.

Maksas stāvvieta – tā ir kārtība

Liepājā, galvenokārt pilsētas centrā, ir vairāk nekā 10 maksas stāvvietu, kurās var novietot 400 automašīnu. Pašvaldības SIA “Liepājas Autostāvvietas”, kurā strādā pieci darbinieki, ik dienas stāvvietās apkalpo no 800 līdz 1000 automašīnu. Kā  sacīja uzņēmuma administrators Konstantīns Stankevičs, viņaprāt, ja nebūtu maksas stāvvietu, pilsētā varētu vērot diezgan lielas jukas. Naudiņa, kas jāatstāj automātā, šoferus tomēr organizē un novērš patvaļības, kādas vērojamas tur, kur auto var atstāt par brīvu.
Kontrolēt kārtību maksas stāvvietās ir pašu šā uzņēmuma darbinieku pienākums. To viņi veic sadarbībā ar Pašvaldības policijas Transporta daļas speciālistiem. Stāsta K.Stankevičs: “Par pārkāpumiem, kas izdarīti maksas stāvvietā, piemēram, pārkāpts stāvēšanas laika ilgums, šoferi vispirms brīdinām, atstājot informācijas lapiņu. Varam arī uzlikt riteņu bloķētāju. Par notikušo informējam Pašvaldības policijas Transporta daļas policistus. Ja bloķētāju esam uzlikuši mēs, vainīgajam jāmaksā naudassods 2 lati un 36 santīmi, ja policisti – 10 latu.” Pašvaldības SIA “Liepājas Autostāvvietas” arī apsaimnieko visas savas stāvvietas, rūpējoties, lai tajās tīrs būtu visos gadalaikos.
Par to, ka autovadītāji prot radīt jukas un nekārtības bezmaksas stāvēšanas vietās, lieliski var pārliecināties Rakstvežu ielā pie Valsts policijas bijušās administratīvās ēkas. Tagad tur gan var iebraukt, gan atstāt auto, bet par kārtību (tās trūkumu) var tikai pabrīnīties. Apkārtne un situācija ar automašīnu novietošanu ap Pētertirgu vispār ir gana problemātiska.

Kur novietot auto?

Tā kā Pētertirgū katru dienu valda liela rosība un netrūkst ne pircēju, ne pārdevēju, autovadītāji jau zina, ka, tuvojoties tirgum, būs grūti atrast vietu, kur novietot automašīnu. Tirgus tuvumā ir gan maksas, gan bezmaksas stāvvietas, bet pēdējo krietni vairāk, kas pēc būtības paredzētas pircēju transporta novietošanai. Taču arī tirgotājiem kaut kur automašīnas jāatstāj, un, tā kā viņi ierodas jau ap pulksten pieciem, sešiem no rīta, tad veiksmīgi atrod brīvas vietas saviem braucamajiem. Tie tur rāmi, neizkustoties no vietas, stāv līdz vakaram. Pircējiem brīvu vietu nav. Vai arī jāizmanto stāvēšana par maksu. “Man pat brīžam pietrūkst padoma, kā šajā gadījumā varētu līdzēt,” piebilst K.Stankevičs. “Mūsu aprūpē tikai un vienīgi maksas stāvvietas, un uz iedzīvotāju sūdzībām par problēmām bezmaksas stāvēšanas vietās mēs lēmumus pieņemt nevaram. Tikai mans personīgs vēlējums ir atrisināt problēmu, kāda veidojas ar Siena ielas šķērsošanu pie tirgus, jo tur nepatīkamus brīžus katru dienu piedzīvo kā gājēji, tā braucēji.”
Kurās vietās, kuros pilsētas ielu posmos ierīkot jaunas maksas stāvvietas, ir tikai pašvaldības kompetence. Zināšanai: automāti, kuros pērk stāvēšanas biļetes, pirkti Vācijā, gada laikā jauni iegādāti un uzstādīti pieci. Kā zina stāstīt SIA “Liepājas Autostāvvietas” darbinieki, stāvvietās esošie automāti piedzīvojuši tādus huligānu uzbrukumus, ka atliek tikai pabrīnīties par dažu ļautiņu izdomu.

Nekaunīgie sāk un uzvar?

Jā, tāds komentārs varētu būt par šoferu rīcību dažādās stāvvietās. Izrādās, nekauņu un noteikumu ignorētāju mums netrūkst. Lai tikai pašam un auto būtu labi. Bieži ir gadījumi, ka šoferi apzināti neievēro ne stāvēšanas vietu ierobežojošās līnijas, ne ar dzeltenu krāsu iekrāsotās vietas. Piemēram, Kuršu laukumā, kur pie aptiekas ir speciālas stāvvietas tikai un vienīgi aptiekas klientiem. Par to informē ceļa zīmes. Taču netrūkst gudrīšu, kas gribētu savu braucamo tur atstāt visu dienu. Viņiem jārēķinās ar naudassodu. Līdzīga situācija ir Lielajā ielā netālu no “Hansabankas”.
Kur nu vēl braucēji, kas automašīnas pamet, kā pagadās centra māju pagalmos un jebkurā laukumiņā, kurā vien var iebraukt. Kā viņu nekaunību ierobežot? Jautājums paliek atklāts.

Izdzen no pagalmiem pašus saimniekus

Protams, katrs vispirms vēlas atrast vietiņu, kur par auto stāvēšanu nav jāmaksā. Bezmaksas stāvlaukumu pilsētas centrā ir maz, tādēļ vadītāji auto novietošanai mēģina izmantot namu pagalmus, par ko savukārt pamatoti sašutuši māju iedzīvotāji. Piemēram, pie Lielās ielas 12.nama, kur atrodas veikals “Drogas”, iebrauktuves pagalmā jau sen ir zīme, kas atļauj iebraukt tikai nama iemītniekiem, kuriem izdotas tam nepieciešamās atļaujas. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva stāsta, ka vadītāji, lai nemaksātu par auto novietošanu maksas stāvlaukumā pie akadēmijas, cenšas spēkratus novietot minētās mājas pagalmā. Veidojas nepatīkama situācija. Pirmkārt, mājas iemītnieku automašīnām vietu nav. Otrkārt, pagalmā novietotās daudzās automašīnas negadījuma – ugunsnelaimes vai citas nelaimes laikā – traucētu operatīvajiem dienestiem sniegt palīdzību, jo apgrūtināta piekļūšana namam. Līdzīga situācija ir arī Graudu ielas 43.nama pagalmā, kur atļauts iebraukt tikai ar atļaujām.
Bet Jūras ielas 3. un 5. nama iemītnieki caurbraucamās sētas dēļ nejūtas droši. Iedzīvotāji satraucas gan par savu, gan īpaši par bērnu dzīvību, jo pagalmā ne tikai iebrauc mājas iemītnieki, bet kursē arī svešas mašīnas. Gan kravas automobiļi, kas pieved preces veikalam “Pokers”, gan arī veikala “Juta” klienti. “Nedod, Dievs, ja ceļā trāpīsies bērns. Tādēļ baidāmies viņus laist sētā,” sacīja kāda no mājas iedzīvotājām. Viņa ar skumjām atceras, ka iepriekš, saskaņojot ar vajadzīgajām institūcijām, pie iebrauktuves sētā atradusies ceļa zīme, kas atļauj iebraukt tikai vietējiem iedzīvotājiem un preču piegādātājiem, taču zīme drīz vien nolauzta.

Zīmes domātas respektēšanai!

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas priekšnieka vietnieks Ingus Ukstiņš “Kurzemes Vārdam” paskaidroja, ka likumsargi nepieskata ne maksas stāvlaukumus, ne arī bezmaksas laukumus. Par maksas stāvlaukumiem mūsu pilsētā rūpējas SIA “Liepājas Autostāvvietas” darbinieki. Šoferim, apstājoties šajā stāvlaukumā, automātā jāsamaksā un spēkrata logā jāieliek čeks. Tad viss būs kārtībā. Pretējā gadījumā stāvvietas apsaimniekotāji spēkrata ritenim uzliks bloķētāju. To noņems pēc soda samaksas.
Bezmaksas stāvlaukumos viss atkarīgs no vadītāju savstarpējās sapratnes. I.Ukstiņš gan atgādina vairākas lietas, pirmkārt, iebraucot stāvlaukumā, jāvadās pēc labās rokas likuma. Otrkārt, spēkratu nedrīkst novietot tā, ka tas traucē citiem satiksmes dalībniekiem: šķērsām pa vairākām vietām, braucamajā zonā un tamlīdzīgi.
Policija kontrolē tikai tās vietas, kur automašīnu novietošanu vai aizliegumu to darīt regulē ceļa zīmes. Visbiežākie pārkāpumi ir automašīnu novietošana zīmes “Apstāties aizliegts” darbības zonā, iepretī iebrauktuvēm, kā arī pārāk tuvu krustojumiem.
Ja spēkrats atstāts neatļautā vietā – zīmes “Stāvēt aizliegts” un “Apstāties aizliegts” darbības zonā, uz brauktuves tuvāk par 5 metriem no krustojuma, uz gājēju pārejām un tuvāk par 5 metriem no tām – vadītājam izsaka brīdinājumu vai uzliek naudassodu 10 latu apmērā. Bargāks sods paredzēts, ja auto novieto šķērsām brauktuvei, tādējādi paralizējot satiksmi. Šādā gadījumā piemēro naudassodu 20 latu apmērā. Bet tos, kuri, nevēlēdamies maksāt par auto novietošanu stāvlaukumā, mēģina iešmaukt pagalmā, kas paredzēts tikai mājiniekiem, piemērojams naudassods 40 latu apmērā.
Ingus Ukstiņš skaidro, ka pagalmos, kur izvietotas nama apsaimniekotāja zīmes ar ķieģeli, iebraukt var tikai ar apsaimniekotāja izsniegtām atļaujām. Katram dzīvoklim paredzētas divas atļaujas – viena saimniekiem, bet otra – viesiem. Pretējā gadījumā draud naudassods. Apsaimniekotājs vēršas policijā, kas vainīgo soda. I.Ukstiņš neslēpj, ka policija bieži saņem šādas sūdzības. Tiem iedzīvotājiem, kuriem svešinieku dēļ pašiem pagalmā nav vietas, I.Ukstiņš iesaka vērsties pie nama apsaimniekotāja, lai tas parūpējas par zīmēm un caurlaidēm. Pretējā gadījumā nevienu svešinieku prom dzīt nevar: ja nav zīmes, kas liedz iebraukt, tad tas ir atļauts.
TABULA

Maksas stāvlaukumi
Pie Liepājas Pedagoģijas akadēmijas, arī F.Brīvzemnieka ielā līdz Graudu ielai.
Radio ielā iepretī Sv.Trīsvienības baznīcai.
Graudu ielā.
Pasta ielā.
Pie Rožu laukuma un Latviešu biedrības nama, arī A.Pumpura ielā.
Lielajā ielā posmā no Ludviķa līdz Katoļu ielai un Peldu ielai.
Kuršu ielā.
Peldu ielā 5.
Siena ielā.
E.Veidenbauma ielā pie Sv.Annas baznīcas.
Kungu ielā no Zivju līdz Lielajai ielai.
Laukums no Peldu ielas līdz veikalam “Lielie logi”.

Bez maksas transportu var notietot
Kārļa Zāles laukumā.
Radio un Pasta ielā pie bijušajām aviobiļešu kasēm.
Pasta ielā pie skaistumkopšanas salona “Lagūna”.
Graudu un Jūras ielas stūrī.
F.Brīvzemnieka ielā pie veikala “Melodija”.
Kūrmājas prospektā.
Iepretī Peldu ielai 3.
Pie veikala “Lielie logi”
Pie veikala “Saulīte” Siena ielā.
Siena tirgus laukumā.
Blakus Pilsētas domes stāvlaukumam.
Lielveikalu (“RIMI”, “Sala XL” u.c.) stāvlaukumos un citur.

Pagalmi, kuros atļauts iebraukt tikai ar atļaujām
Lielajā ielā 12
Graudu ielā 50
Graudu ielā 43
F.Brīvzemnieka ielā 38/40

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz