Svētdiena, 25. oktobris Beāte, Beatrise
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Tas skaistais nometņu laiks

Tas skaistais nometņu laiks
28.06.2007 16:58

0

Atslēgvārdi

Ko darīt bērniem vasarā?

Atpūsties kopā ar vecākiem? Bet ja nu tie strādā? Ja nu arī viņi grib atpūsties no bērniem? Atliek tikai šķirstīt katalogus, paklejot pa internetu, un varēs atrast simtiem piedāvājumu lieliem un maziem atpūsties dažādās nometnēs. Turklāt to var darīt gan tepat Latvijā, gan ārzemēs. Nometnes organizē uzņēmumi, privātpersonas, biedrības, fondi, dažādas organizācijas. Izvēle ir milzīga. Tikai šīm nometnēm lielākoties ir viena īpatnība: atpūta tajās iespējama par samaksu. Bet tagad, kā zināms, nekas vairs nav lēts. Ko darīt tiem, kam rocība plānāka? Meklēt labdarus? Bet nometne tomēr nav pirmās nepieciešamības prece. Un lūgumu pēc tās nepacelsi izmisuma skaļumā, kā lūdzot palīdzību slimības gadījumā.

Liepājniekiem jau piecus gadus daudziem bērniem un arī vairākiem pieaugušajiem nāk talkā Sociālais dienests, organizēdams bezmaksas nometnes.

“Liedags” un “Draudzība” – atpūtai un mācībām

No 4.jūnija līdz  šodienai divās vasaras dienas nometnēs – “Liedags” un “Draudzība” – atpūšas 50 bērnu no sociālā riska ģimenēm. Viena no šīm nometnēm – “Liedags” atrodas Aleksandra Puškina Liepājas 2.vidusskolā. Tās vadītāja jau visus piecus gadus ir šās skolas skolotāja Natālija Zavaruhina. Ar bērniem strādā arī audzinātāja Sandra Tomsone un studente, topošā psiholoģijas skolotāja Līva, kam nometne ir prakses vieta.

Tā kā jūra atrodas tikai pāris minūšu attālumā no skolas, protams, visbiežāk tika iets tur. Lietainā laikā vadītāja un audzinātāja piedāvāja bērniem nodarbības telpās. Piemēram, trešdien viņbi tika iedalīti divās grupās. Vieni, kam mazāk tīk kustības, skatījās filmu par Hariju Poteru, bet otri basketbola laukumā trenējās bumbas iemešanā grozā. “Bērni ir ļoti kustīgi,” stāsta Natālija Zavaruhina, “prakse ir parādījusi, ka jo vairāk aktivitāšu ārpus telpām jo labāk.” 

Trešdien bērni devās arī uz boulinga zāli. Tas notika jau ceturto reizi. Viens apmeklējums visai grupai maksā 33 latus. Mazie bijuši arī bērnu atrakciju laukumā, noskatījušies četras kinoizrādes, arī bērnu vidū populāro filmu “Šreks 3” kinoteātrī “Balle”, devušies ekskursijā uz zooloģisko dārzu, aizbraukuši arī uz Nīcas pagasta “Brakšiem”, kur sporta laukumā notikušas dažādas sacensības un sporta spēles.

“Visas šīs aktivitātes ir ļoti labas, attīsta bērnus fiziski, tā ir iespēja atpūsties brīvā dabā, nevis sēdēt pie datora,” uzsver Natālija Zavaruhina. “Taču vairāk par iespēju kaut ko aktīvi darīt, aizpildīt dienu, lai nevajadzētu klaiņot pa ielām, šiem bērniem ir vajadzīga mūsu mīlestība. Viņiem jājūt, ka mēs, nometnes audzinātāji, esam cilvēki, kuri vēl viņiem tikai labu. Ar labu vārdu, ar izpratni cenšamies atrisināt arī konfliktus, kuri reizēm gadās viņu starpā. Un bērni to novērtē. Nometnes dalībnieki te mācās arī savstarpējās saskarsmes kultūru, sociālo pieredzi, kontaktējoties ar cilvēkiem, citiem bērniem, ar kuriem ikdienā nesastopas, ārpus mājām, savas skolas un klases. Liela nozīme, protams, arī tam, ka te bērni trīs reizes dienā kārtīgi paēd.”

Starp nometnes bērniem ir arī vairāki no daudzbērnu ģimenēm. Nometnē sastapām Luīzi un Stefanu, brāli un māsu no piecu bērnu ģimenes. Tā tikai pirms pusgada uz Latviju pārcēlusies no Vācijas. Bērni runā skaidri latviski. Abi priecīgi spriganām acīm, abi apgalvo, ka nometnē jūtoties ļoti labi. Liela nozīme arī tam, ka svešā vidē iejusties gan viņiem, gan citiem bērniem palīdz skolas medicīnas māsa, kas vada dažādas atraktīvas psiholoģiskas spēles.

“Saule” – svētkiem un ikdienai

Šodien no nometnes atvadās arī dienas nometnes “Saule” dalībnieki, kam mājvieta bija 8.vidusskolā. Te nometni vada Irina Rozentāle, viņai palīdz audzinātājas Inta Zommerfelde un Agita Ziemele. “Saulē” atpūtās 25 bērni ar speciālām vajadzībām. Nometne viņi uzturējās no pulksten deviņiem rītā līdz pieciem vakarā. Diena sākās ar brokastīm un beidzās ar launagu, pa vidu bija pusdienas. Un, protams, aktivitātes.

Nometnes dalībnieki bijuši daudzās ekskursijās – akciju sabiedrībās “Lauma” un “Liepājas papīrs”, izbraukuši Kurzemi, iepazinuši Jūrkalni, kur meklēti laimes akmeņi, Alsungā vērojuši vietas, kur dzīvo suitu dziesmas, Kuldīgā izstaigājuši vecpilsētu un apbrīnojuši Ventas rumbu, Aizputē pabūts Leļļu muzejā. Arī šīs nometnes dalībnieki apmeklējuši kinoteātri “Balle”. Uzmanība, atbilstoši nometnes specifikai, vairāk bijusi pievērsta mierīgākām nodarbībām. Bērniem bija iespēja mācīties dejot tautas dejas, “Namīnā” lellītes gatavot un Jāņus svinēt, rotaļās iet, senas tautas spēles spēlēt. Svinēti arī Jāņi – ar pļavas ziedu lasīšanu, ar vainagu pīšanu, ar desiņu cepšanu. Bijušas nodarbības ar plastiku, zīmēšana gan uz papīra, gan T-krekliem, gan krūzītēm, iespēja izmēģināt, kā ir būt magam cirka studijā. Protams, siltajās saules dienās ir būts pludmalē, celtas smilšu pilis.

Irina Rozentāle nometnes gaitā centusies visas nodarbības organizēt tā, lai tās veicinātu bērnu attīstību, māku sadzīvot ar dažāda rakstura un vecuma bērniem. Nometnē ir bērni no 8 līdz 16 gadiem ar dažādām problēmām – gan ar garīgās attīstības, gan kustību traucējumiem, gan citām saslimšanām. Problēmas bērniem ir dažādas, tāpēc arī sadzīves problēmas dažādas. Sevi nometnē diezgan sparīgi izpauž pusaudžu vecumam raksturīgā pasaules uztvere un kompleksi. “Nav viegli ar šiem bērniem strādāt,” atzīst Irina Rozentāle. “Bet dienu gaitā esam sapazinušies, zinām, kādas katram problēmas, ar ko jāparunā mierīgāk, kurš jāuzmundrina, kurš pats var tikt līdz mājām, kuram mammai jānāk pakaļ. Saprotamies. Te strādāt ir interesanti.”

Vienpadsmit gadu vecā Krista, kas nometni apmeklē jau piekto gadu, ar te pavadīto laiku apmierināta. “Nāku šurp ar prieku,” viņa saka, “tāpēc nav grūti no rītiem celties, kā tas gadās skolas laikā.” Vienīgais, kas viņai nav paticis, – tās brokastis, kad galdā bijis biezpiens, jo tas viņai negaršo. To, viņasprāt, var ēst tikai kopā ar konfektēm. Ar citām ēdienreizēm ļoti apmierināta. Pēc šīs nometnes viņa dosies uz nākamo – uz bērnu vasaras diennakts nometni “Deviņās dienās apkārt zemeslodei”, kas 7.jūlijā sāksies Kazdangā. Tajā piedalīsies 30 bērnu – 15 ar īpašām vajadzībām, 11 – no ģimenēm, kam noteikts trūcīgas ģimenes statuss, un Bērnu nama 4 audzēkņi.

“Ziedu valsis” Ziemupē

Sociālais dienests kopš 25.jūnija pirmo reizi organizē diennakts atpūtas nometni pieaugušiem cilvēkiem ar kustību traucējumiem viesu mājā “Laikas”. Līdz šim šiem cilvēkiem bija iespējams pabūt kopā tikai dienas nometnēs. “Ziedu valsī” piedalās deviņi cilvēki ratiņkrēslos, divi ar smagiem kustību traucējumiem, kā arī desmit pavadoņu, no tiem pieciem arī ir noteikta invaliditāte. Pateikt, ka cilvēki ar šo nometni ir ļoti apmierināti, būtu nepateikt neko. Jūtams gandrīz vai taustāms gandarījums, ka viņi tur nokļuvuši. Kas tāds viņu dzīvē notiek pirmo reizi.

Trešdien, kad tur pabijām, vējš, draudīgi elsdams, pluinīja priežu galotnes, un laiku pa laikam pār “Laikām” nolija kāds mākonis. Taču pirtī, kur visi bija sapulcējušies, bija omulīga gaisotne. Uz galdiņa viena no dalībniecēm kārtoja ziedu kompozīcijas, kas bija priekšpusdienā veidotas no pašu salasītām puķēm, smilgām un citiem meža augiem. Bet visi pacietīgi un mazliet satraukti gaidīja, kad atbrauks Tehniskās jaunrades centra bērni, kas nometnes dalībniekiem mazliet vēlāk nodziedāja un nospēlēja veselu koncertu.

Nometnes darbs pārdomāts līdz pēdējam sīkumam. Pie namiņiem, kur viņi mitinās, piebūvētas uzbrauktuves. Katras dienas nodarbības izplānotas pa stundām. Pāris dienu jau paspēts no māla veidot krūzītes, bļodiņas, eņģelīšus un citus nieciņus, strādāt pieredzējušu rokdarbnieču vadībā, izbaudīti pirtī iešanas un grilēšanas prieki. Bet rīt visi dosies ekskursijā uz Palangu un Darbeni. 

Nometnes dalībniece 1.grupas invalīde Dzidra Priediena par iespēju atpūsties prom no mājām ir ļoti apmierināta. Istabiņas ļoti jaukas, ēdiens bagātīgs un garšīgs. To ved no Grobiņas, no SIA “Eizers”. Nometnes darbinieki iejūtīgi. Nodarbības interesantas. Apkārt skaista daba. Arī Jolantas mamma Ludmila Akmene ļoti gandarīta par iespēju viņas pieaugušajam bērnam atrasties šajā nometnē. Līdz sešpadsmit gadu vecumam viņa nav saņēmusi nekādu palīdzību, tāpēc augstu vērtē katru iespēju, kad var Jolantu izvest no mājas cilvēkos. Viņa arī saka paldies par tām nodarbībām, kuras visas ziemas garumā notikušas Sociālā dienesta telpās un kur viņa, cilvēks ar smagu saslimšanu, kas tikko var valdīt rokas, iemācījusies pat aust. 

Nometnei nepieciešamos līdzekļus – 4000 latu ziedojusi akciju sabiedrība “West East Industries”.

“Award” vasaras skola

Pie pašas Sakas novada un Lažas pagasta robežas, Salienā, zaļā pļavā šonedēļ iekārtojušies starptautiskās Edinburgas hercoga pašattīstības programmas “Award” vasaras skolas dalībnieki. Sakas novadā ieradušies 65 bērni un 11 pieaugušie. “Esam no visas Latvijas – no Liepājas līdz Balviem, no ziemeļiem līdz dienvidiem,” apgalvo ekspedīcijas skolas vadītāja Valentīna Pužule. Programma “Award” ir pieejama ikvienam jaunietim vecumā no 14 līdz 25 gadiem. Tās idejas autors ir Edinburgas hercogs Filips.

Viens no četriem programmā apgūstamajiem virzieniem ir piedzīvojumu pārgājiens ar pārbaudēm un dzīves prasmju parādīšanu, piemēram, mugursomas sakārtošanu, pareizu telts uzcelšanu. “Kādreiz, kad bija tūrisma pulciņi, zināja, kā tas jādara. Tagad konstatējām, ka bērni to nemāk. Ceļ telti ar ieeju pret vēju, pret kalnu. Pie pirmā lietus viss būs slapjš,” norāda V.Pužule.

Ekspedīcijas skolas galvenais uzdevums ir sagādāt dalībniekiem iespēju sasniegt bronzas līmeni. To var izdarīt, ja jaunietis programmā darbojas vismaz sešus mēnešus un ir devies ekspedīcijā, kas ilgst divas dienas un vienu nakti.

Nometnes rīkotāji un paši bērni sagatavojuši 10 uzdevumu, kas divu dienu laikā katrai komandai jāizpilda. Piemēram, tie, kuri prot orientēties apvidū, izveidojuši trasi, citi māca zīmju valodu, vēl kāds – staigāt ar ķekatām. “Beigās to, ko prata viens, māk visi,” saka V.Pužule. Komandu dalībnieki mācās arī seglot zirgu, braukt ar automašīnu, veidot videofilmu, vērpt, gatavot sieru, potēt augļkokus. “Tās ir lietas, ko skolā nemāca, bet ko vajag zināt,” uzskata V.Pužule.

14 gadu vecais Mārtiņš Aizpurs mācās spēlēt kriketu, jau paspējis apgūt teātra sportu. “Orientēties meitenes mācījās, es nedrīkstēju. Es veidoju trasi,” lepni smaida puisis. Visvairāk ekspedīcijas skolas laikā viņš gribētu iemācīties braukt ar automašīnu. “Mamma nemāca, viņas mašīnai tikai automātiskā kārba,” nosaka Mārtiņš. V.Pužule piebilst, ka jauniešiem vajadzētu gatavot arī pašiem sev ēdienu – ārzemēs šādās nometnēs tā notiekot. Latvijā gan sanitārās prasības ir stingrākās, tādēļ pārtiku ēdienreizēs piegādā ēdināšanas uzņēmums.

“Award” ekspedīciju organizē Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs. Mārtiņš nometni kopumā vērtē, sakot: “Jauki, ir ko darīt. Daudz jaunu draugu.”

Programma ir zināma vairāk nekā simt valstīs. Visā pasaulē tajā iesaistījušies vismaz seši miljoni jauniešu. Pērn programma svinēja 50 gadu jubileju, bet Latvija tajā sāka iesaistīties tikai pērn augustā. Bērni, kuri apguvuši dažādas iemaņas Latvijā, varot iesaistīties programmas piedāvātajās aktivitātēs jau starptautiskajā līmenī.

Līvija Leine,
Ilze Lanka,
“Kurzemes Vārds”

Pirms aktīvas atpūtas noder sātīgas brokastis.

Nometnē “Saule” Solvitas Sudmales cirka studijai aug jaunā maiņa.   

Vēl tikai viena fotogrāfija, kurā kopā gan nometnes “Ziedu valsis” dalībnieki, gan Tehniskās jaunrades centra mākslinieki, un koncerts varēs sākties.

“Award” ekspedīcijas dalībnieki slej lielo telti, lai visiem būtu, kur paslēpties no lietus.

“Award” ekspedīcijas dalībnieki ne tikai spēlē kriketu un mācās sarunāties zīmju valodā, bet arī veic fiziski grūtus uzdevumus.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz