Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Valsts apmaksā izdevumus, kas saistīti ar karpālā kanāla sindroma ārstēšanu

Karpālā kanāla sindroms ir izplatīts stāvoklis, kas ietekmē rokas un pirkstus, un tas var radīt ievērojamu diskomfortu, ierobežojot ikdienas darbības. Šis sindroms rodas, kad nervs, kas atrodas plaukstas pamatnē, tiek saspiests. Simptomi var ietvert sāpes, tirpšanu, spēcīgu dedzināšanu, vājumu rokā un pirkstos.

Valsts apmaksā izdevumus, kas saistīti ar karpālā kanāla sindroma ārstēšanu
Foto: Publicitātes
24.02.2024 09:55

Apmaksāta informācija

Sindroma izplatība

Šis sindroms var rasties cilvēkiem jebkurā vecumā un jebkurā dzīves posmā, taču tas ir īpaši izplatīts pieaugušajiem, kuri veic darbus, kas saistīti ar atkārtotām kustībām vai ilgstošu spiedienu uz rokām un plaukstām. Vairāk par karpālā kanāla sindroma izplatību vari uzzināt šeit.

Ārstēšanas metodes

Ārstēšanas pieeja var būt daudzveidīga un atkarīga no dažādiem faktoriem, ieskaitot simptomu smagumu, pacienta veselības stāvokli un viņa darba vai ikdienas aktivitātes. Konservatīvās ārstēšanas metodes bieži ietver medikamentozu terapiju, fizioterapiju un rokas šinu. Pretiekaisuma līdzekļi, piemēram, ibuprofēns var palīdzēt mazināt sāpes un iekaisumu. Fizioterapeiti var ieteikt vingrinājumus, kas stiprina rokas muskuļus un uzlabo locītavu kustīgumu.

Turklāt plaukstas šinas atbalsts var palīdzēt mazināt spiedienu uz nervu, it īpaši naktī, kad simptomi bieži pasliktinās. Nakts sāpes liecina par smagu nerva nospiedumu un šajos gadījumos operatīvā terapija ir ļoti efektīga, pacientam sniedzot ātru atvieglojumu

Karpālā kanāla operācija

Tomēr gadījumos, kad konservatīvās ārstēšanas metodes nenes rezultātus vai kad karpālā kanāla sindroms ir ļoti nopietns, var būt nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās. Karpālā kanāla dekompresija ir visbiežāk veiktā procedūra, kurā tiek atbrīvots spiediens uz nervu, paplašinot karpālo kanālu vai atbrīvojot spiedienu, kas izraisa nerva saspiešanu. Šī ķirurģiskā procedūra var būt ļoti efektīva, lai mazinātu simptomus un uzlabotu pacienta dzīves kvalitāti.

Valsts apmaksā izdevumus karpālā kanāla, Dipitrēna kontraktūras un citām rokas ķirurģijām, tātad tās iespējams veikt valsts apmaksātās programmas ietvaros. Operacijas maksa nepārsniedz 40 Eur!

Lai gan karpālā kanāla sindroms ir izplatīts stāvoklis, to nevajadzētu ignorēt, jo tas var izraisīt ilgstošu sāpju un diskomforta sajūtu, kā arī ierobežot ikdienas darbības un darba spējas. Tāpēc ir svarīgi, lai pacienti, kuri uzskata, ka tiem varētu būt šis sindroms, jākonsultējas ar ārstu, lai saņemtu diagnozi un ārstēšanu, kas varētu palīdzēt mazināt simptomus un uzlabot viņu dzīves kvalitāti.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz