Trešdiena, 21. oktobris Severīns, Urzula
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vasaras mācība – darbs nav bērnu spēle

Vasaras mācība – darbs nav bērnu spēle
03.07.2007 19:20

0

Atslēgvārdi

Reģistrēti 1219 skolēni

Viena no skolēnu vasaras dzīves iezīmēm ir darbs. Jo zēni un meitenes cenšas izmantot brīvlaiku, lai ne tikai laiskotos, bet arī liela daļa no viņiem vēlas papildināt savu maciņu. Redakcija mēģināja izsekot, kā skolēniem sokas ar darbu vasarā. 

Strādāt grib

Devītās klases beidzēja Arita ir nelaimīga, viņa labprāt vasara brīvlaikā būtu strādājusi, pelnījusi naudiņu, bet – nekā, pie darba vietas tik viegli tikt nevar. Viņa pastāsta par savu pieredzi. Gājusi uz Nodarbinātības valsts aģentūras Liepājas filiāli, lai pieteiktos projektā “Nodarbinātības pasākums skolēnu brīvlaikā”, pierakstīta, bet izrādās, ka tas tomēr nav devis garantiju nodrošināšanai ar darbu. Arī Jekaterina, kura šopavasar pabeidza 11.klasi, ir līdzīgā situācijā. Strādāt grib, bez tam nav mazsvarīgs arī finansiālais jautājums, taču darbu atrast neizdodas, un arī tas, ka viņa maija beigās reģistrējās tam pašam nodarbinātības projektam, kuram Arita, ar iespēju strādāt diemžēl nenodrošināja.

“Pašlaik projektā “Nodarbinātības pasākums skolēnu brīvlaikā” ir reģistrēti 1219 Liepājas pilsētas un rajona skolēni,” paskaidroja Nodarbinātības valsts aģentūras Liepājas filiāles daļas vadītāja Sandra Nīmane. Viņa informēja, ka aģentūra devusi iespēju strādāt 392 zēniem un meitenēm vecumā no trīspadsmit līdz astoņpadsmit gadiem. Darbs notiek divos posmos, tagad strādā 242 zēni un meitenes, kuru maiņa beigsies 15.jūlijā. Otrā maiņa strādās līdz 15.augustam. Par savu darbu skolēns saņem minimālo algu, no kuras pusi sedz aģentūra, bet otru pusi maksā darba devējs. Pusaudžiem no 15 gadiem, strādājot septiņas stundas dienā, iespējams nopelnīt minimālo darba algu – 120 latu. 13 un 14 gadu vecie pusaudži, strādājot četras stundas dienā, mēnesī saņems 70 latu. Kopējais no valsts piešķirtais finansējums ir 27721 latu, pašvaldība piešķīrusi 6000 latu 98 bērnu nodarbināšanai.

Par to, ka skolas bērni labprāt vasaras laikā grib strādāt un pelnīt, liecina kaut vai tas, ka pirmajā dienā (tas bija 11.maijā), kad varēja pieteikties projektā, aģentūras darbinieki piereģistrējuši jau pāri par trīs simt bērnu. Darbā viņus ņēma rindas kārtībā, tā ka tie, kas tajā dienā šo rindu izstāvēja, arī izrādījās uzvarētāji. Vēl, kā paskaidroja S.Nīmane, darba devējam ir tiesības ārpus kārtas paņemt savu darbinieku atvases. Citu priekšrocību nav.

32 darba devēji

Šogad jaunums ir tāds, ka darbā iesaistīti arī trīspadsmit un četrpadsmit gadu veci pusaudži. Viņi nodarbināti galvenokārt skolu sporta laukumu labiekārtošanā, un ar pašu jaunāko strādātāju rokām tiks sakārtoti laukumi pie 2., 6. , 7. un 15. vidusskolas.

Redakcija apciemoja tos skolēnus, kuri strādāja pie A.Puškina 2.vidusskolas. Viņi pastāstīja, ka darba pienākumos ietilpstot ravēšana, rakšanas un grābšanas darbi, kā arī metāla un koka konstrukciju krāsošana.

Skolēnu darba vadītāja Ilze Bloka papildināja skolēnu teikto, ka slikto laika apstākļu dēļ sakopšanas darbi aizkavējušies, bet šie bērni te darbu neturpinās, jo nākamās divas nedēļas viņu jaunā darba vieta būs Raiņa 6.vidusskolas teritorija. Veicamie darba pienākumi būs ļoti līdzīgi pašreizējiem. I.Bloka darba vietā atrodas nepārtraukti, lai jaunos darba veicējus pieskatītu, sadalītu veicamos pienākumus un ierādītu darba kārtību. Viņa neslēpa, ka daļa bērnu neizturas kā atnākuši strādāt, izrāda arī neapmierinātību par to, kas viņiem uzticēts, taču problēmas līdz šim attieksme nav sagādājusi, jo tiek paveikts viss, ko iespējams padarīt, kamēr laika apstākļi to atļauj. “Nav jau arī tā, ka visi būtu neapmierināti, jo bērni strādā, kā nākas. Neapmierinātība vairāk izpaužas sarunās viņu pašu starpā,” novērojusi darbu vadītāja.

Par to, ka darbs nav bērnu spēle, pārliecinās arī tie zēni un meitenes, kas strādā PSIA “Vecliepāja”, Reģionālajā slimnīcā, “Sono maiznīcā” (SIA “JLM grupa”), veic palīgdarbus celtniecībā, kafejnīcās, noliktavās un citur.

Šovasar darbu piedāvāja 32 darba devēji, no kuriem 11 ir Liepājas uzņēmumi un 21 – rajona uzņēmums. Lielākie Liepājas uzņēmumi, kuri piedāvā darba vietas, ir a/s “Liepājas metalurgs”, veikalu tīkls “Maxima”, SIA “Kāzu salons”, SIA “Jaunliepāja” un vēl daudzi citi uzņēmumi un pašvaldības iestādes.

Projektu sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūras Liepājas filiāli īsteno pašvaldības aģentūra “Nodarbinātības projekti”, kas ar mazajiem strādātājiem slēdz līgumus un ierāda darba vietas. Aģentūras “Nodarbinātības projekti” vecākā lietvede Agnese Tūbele atzina, ka par skolēnu darbu iebildumu nav un saņemtas tikai labas atsauksmes.

Centrā ravēt nepatīk

Pagājušajā nedēļā Aizputes jaunietes, kuras iesaistījušies NVA skolēnu nodarbinātības projektā, strādāja pilsētas Vecajos kapos. Krista Zīle atzīst, ka sakopšanas darbi īpaši neejot pie sirds, bet: “Vasarā gribas strādāt, naudu sapelnīt.” Visvairāk nav paticis darbs pilsētas centrā, kur katrs, kas gājis garām, varējis izteikt kādu piezīmi. Arī darbaudzinātāja Ārija Kronberga novērojusi: “Misiņkalnā – tur ir labi, jo tālu prom no svešām acīm. Centrā nepatīk, zēni staigā garām.”

Ar katru bērnu uz mēnesi tiek noslēgts darba līgums, viņiem ir jāiepazīstas ar darba drošības un citām instrukcijām. Pilsētas dome un NVA nodrošina algu – pavisam 125 latus, uz Jāņiem pašvaldība piešķīrusi arī 10 latu dāvanu. “Daļa, ko dome sedz, nav nemaz tik maza, tāpēc vajadzīgs rezultāts, darba stundas nevar atnākt nosēdēt,” uzsver Aizputes Komunālā uzņēmuma vadītāja Vēsma Martuzāne. Algas apmērs Kristu apmierina. Esot arī mērķis, kam naudu pelnīt. “Bet tas lai paliek pie manis,” viņa noslēpumaini saka. Jautāta, ko šajā laikā iemācījusies, Krista smejas: “Es iemācījos, ka darbs ir ļoti grūts un uz darbu jānāk katru rītu, un nevar gulēt.” Esot jāceļas jau pulksten septiņos. Darba diena ilgst no pulksten 8 līdz 16.

Arī Inga Bite sapratusi, ka naudu nopelnīt nav viegli. Viņa projektā iesaistījusies pirmo reizi: “Vasarā vispār nebiju strādājusi, gribēju izmēģināt, kā tas ir. Gribēju savu naudu nopelnīt, cik tad vecākiem var prasīt!” Meitene gan gribējusi strādāt veikalā “Maxima”, taču aizgājusi pieteikties pārāk vēlu, kad jau visas vietas bijušas aizņemtas. “Bet arī te ir labi,” viņa atzīst un apgalvo, ka patīk kolektīvs: “Visi pazīstami, tāpēc ir jauki.”

Naudu tērēs dejojot

Ieva Kronberga un Kitija Egmane strādā pārī. Bijušas draudzenes jau pirms tam, taču darbam vasarā aizgājušas pieteikties neatkarīgi viena no otras. Tikai pēdējā dienā uzzinājušas, ka arī draudzene strādās.

Ieva atklāj, ka naudu pelna show-dance un brake-dance nometnēm Tukumā un Rojā. Ar pašas algu gan abām nometnēm nepietikšot, finansiāli atbalstīšot mamma. “Ja nenāktu strādāt, tad tiktu tikai uz vienu nometni,” atzīst meitene.

Kitija savukārt smejas, ka pirmo algu tērēšot “Tele2 Beach Party”. “Viņa arī brauks,” meitene norāda uz draudzeni. “Mēs abas divas šodien sarunājām, ka brauksim.”

V.Martuzāne vērtē – labi, ja bērnam ir mērķis, kādēļ strādāt, “kaut viņš grib peldkostīmu nopirkt”. Atceroties padomju laikus, ne vienreiz vien tiek uzsvērts, ka toreiz skolēniem vismaz bija, kur vasarā strādāt un naudu nopelnīt. Ne viens vien cīnījies ar garajām kolhoza biešu vagām. “Es arī gāju, un man tik ļoti nepatika, bet naudiņu gribēju, vienmēr biju izplānojusi, ko pirkt,” pasmaida V.Martuzāne.  

Vēl Komunālajā uzņēmumā nodarbināto skolēnu sešniekā strādā Santa Zorgenberga un Sigita Naumane. Ā.Kronberga vērtē, ka visas meitenes strādājot labi: “Nevaru sūdzēties, iet kā bitītes. Ko liek, to dara.” Pērn gan vienā grupā bērni bijuši vairāk bikstāmi. Tomēr darbaudzinātāja meklē attaisnojumu viņu rīcībai: laiks bijis ļoti labs – silts un saulains. Esot arī tādi, kuri sākumā domājot: nu tik būs plezīrs, nevis reāla strādāšana. Tomēr līdz šim neviens vēl neesot atbiris. Mēdzot pat lūgt, vai varot strādāt vēl otru mēnesi.

Zēni darbam nepiesakās

Aizputes Komunālais uzņēmums NVA skolēnu nodarbinātības projektā iesaistījies otro gadu. Arī šogad, tāpat kā pērn, paredzēts nodarbināt divas skolēnu grupas. Bērniem liekot sakopt pilsētu, Misiņkalna parku, grābt nopļauto zāli, kraut malku, ravēt puķu dobes. “Ne visiem ir dārziņi vai saimniecības, daži lāgā nav redzējuši, kā siens jāgrābj vai malka jākrauj. Nemāk vairs strādāt. Man patīk, ka bērni pierod pie darba,” neslēpj V.Martuzāne. Trīs meitenes viņa ņēmusi līdzi arī uz meža sakopšanas darbiem: “Lai redz, ka tur ir izsviests tas viss, kas pilsētā kādam šķitis lieks.”

Katrā nodarbināto skolēnu grupā šogad esot arī viens bērns ar īpašām vajadzībām. Viena no Lažas speciālās internātpamatskolas audzēknēm Komunālajā uzņēmumā strādājusi arī pērn. “Ļoti čakla meitene!” uzslavē V.Martuzāne.

Viņa norāda uz interesantu tendenci: ne pērn, ne šogad vēlmi strādāt nav izrādījuši zēni. Kāpēc tā, viņa neņemas spriest un novelk: “Žēl, ka nav zēnu. Viņiem varētu vīriešu darbus ierādīt. Viss smagums uz sieviešu pleciem – jau no bērnības tas veidojas.”

Komunālajā uzņēmumā strādā skolēni vecumā no 15 gadiem, kaut arī projekts paredz nodarbināt 13 un 14 gadu vecos. Tik jauniem pusaudžiem esot vajadzīga stingrāka uzraudzība, bet uzņēmumā neesot cilvēku, kuri visu laiku varētu strādāt ar viņiem kopā. Tagad jauniešus liekot vienā kolektīvā ar sabiedrisko darbu veicējiem.

“Nākotnē viņi vismaz zinās, vai gribētu strādāt par sētnieku,” saka V.Martuzāne. Un Ā.Kronberga papildina, ka meitenēm tagad veidosies izpratne, ko viņas vēlas un ko nevēlas dzīvē darīt. “Un varbūt radīsies cieņa pret sētnieku, mežā atkritumus vairs neizmetīs,” cer V.Martuzāne.

Priekules pusē uzņēmēji atsaucīgāki

Pavisam NVA Liepājas filiāles Aizputes sektorā darbam vasarā reģistrējušies 73 bērni. No tiem pašlaik strādā 17, jo darba vietas gatavi nodrošināt seši uzņēmumi, iestādes un zemnieku saimniecības. “Iespējams, darba devējus aizkavē pieteikties tas, ka negrib daudz noņemties ar papīru kārtošanu,” pieļauj Aizputes sektora vadītāja Ilona Indrāne. Arī pērn NVA projektā iesaistījušies aptuveni tikpat darba devēji.

Savukārt Priekules sektoram izdevies nodrošināt ar darbu 64 no 119 bērniem. Projektā iesaistījušies septiņi darba devēji, un tas esot vairāk nekā gadu iepriekš, apgalvo sektora vadītāja Alda Binfelde, piebilstot: “Gribētu jau vēl vairāk. Priekules pilsētā ir švaki.”

Skolēni Liepājas rajonā strādā Virgas pagasta zemnieku saimniecībā “Vējotnes”, Kazdangas pagasta “Joguļos”, Lažas pagasta “Raķos”, Vaiņodes uzņēmumā “Daiļrade-koks”, Medzes Komunālajā saimniecībā, Nīcas viesu namā “Vērbeļnieki”, Kalētu, Vaiņodes, Grobiņas, Virgas Pagasta padomē, LPKS “Durbes grauds”, SIA “Priekules nami”, pansionātā “Rokaiži” un citur, uzskaita S.Nīmane.

Ilze Lanka,
Daina Meistere,
Laura Zatlere,
“Kurzemes Vārds”

Krista Zīle (pa labi) un Inga Bite, strādājot Aizputes Komunālajā uzņēmumā, ir sapratušas, ka nopelnīt naudu nav viegli.

Gan darba iemaņas tiek apgūtas, gan sporta laukums sakārtots.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz