Sestdiena, 29. februāris

“ZZ Čempionātā” valda jautrība un azarts

“ZZ Čempionātā” valda jautrība un azarts
Foto: Ģirts Gertsons
10.05.2017 13:59

liepajniekiem.lv

Šodien, 10.maijā, stadionā “Daugava” sākās Latvijas vērienīgāko skolēnu sporta un prāta spēļu “ZZ Čempionāta” trešā pusfinālu sērija. To atklāja 5. līdz 9.klašu skolēni, bet rīt startēs lielie – 10. līdz 12.klašu audzēkņi. Kā jau ierasts, dalībnieki sacenšas dažādās atrakcijās un orientēšanās spēlēs, rādot savu veiklību un atjautību. Kopumā no Liepājas izglītības iestādēm “ZZ Čempionāta” pusfinālā pārstāvētas 19 komandas. Fināls norisināsies maija beigās Jūrmalā.

Sacensības Liepājā aizvadīs kopumā 180 klases no Kurzemes reģiona un Rīgas, pastāsta “ZZ Čempionāta” sabiedrisko attiecību speciāliste Jūlija Vasiļjeva. Tā kā skaits ir tik liels, nolemts sacensības rīkot divas dienas. Darbs pie spēļu zonas iekārtošanas – stadionā “Daugava” un parkā – sākts jau otrdien.

Lai tiktu uz pusfinālu, klasēm sākotnēji bija jāizpilda mājas darbs – jāizveido video par sevi, kā arī jāsagatavo klases apraksts. Šajā atlasē arī noteica pusfināla dalībniekus. No Liepājas “ZZ Čempionātā” iekļuva kopumā 19 klases.

Trešdien pirms sacensību sākuma atmosfēra stadionā “Daugava” – azartiska, pozitīva, radoša. Saulīte silda, vēja teju nav. Skolēnos un viņu skolotājos manāms patīkams satraukums par gaidāmo – radošajiem uzdevumiem un netradicionālajiem sporta veidiem, kuros demonstrēt vienotību, spēju sadarboties un arī draudzīgumu.

Dalībnieki bija piestrādājuši pie vizuālā tēla: plīvoja klašu vizītkartes – karogi, komandas bija domājušas par vienojošiem elementiem, bet reizē bija uzposušies tā, lai tas netraucētu sportiskām aktivitātēm.

Pēc svinīgām uzrunām, sekoja gaidītais starta signāls, un komandas skriešus devās uz kotrolpunktiem. Viņus gaidīja dažāda veida atrakcijas un orientēšanās spēles, bet noslēgumā – komandu stafete. Papildus dalībnieki varēja, piemēram, iemēģināt drona lidināšanas prasmes, pārbaudīt veiklību braucienā ar ērmriteni, pārstrādāt izdzertās PET pudeles, no tām radot ko pilnīgi jaunu, risināt dažādus elektrodrošības uzdevumus.

To, ka spēles uzvēruši nopietni, apliecina Vaiņodes vidusskolas skolotāja, 6.klases audzinātāja Iveta Mame. “Taisījām karogu, domājām saukli, talismanu, filmējām video. Arī fizisko formu mēģinājām uzlabot.” I.Mame ar saviem audzinājamiem “ZZ Čempionātā” piedaloties jau otro gadu. Tā kā pagājušā gadā tikuši finālā, latiņa nav nolaista zemāk. “Esam gatavi uzvarēt!” apliecina sestklasniece Alisa Aleksašina. “Gribam sasniegt ļoti labus rezultātus un tikt finālā!” Skolotāja I.Mame pastāsta, ka uz Liepāju atbraukusi visa klase – 19 skolēni, un līdzi arī skolas direktors Zigmunds Mickus.

“Piedalāmies, jo čempionāts māca vienam uz otru nedusmoties, nerāties, būt saliedētiem un darboties kopā. Arī pozitīvo emociju dēļ.”

J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas 6.b klases skolēni Līva Štībele un Markuss Geislers, pārtverti ceļā uz kārtējo uzdevumu pieturvietu, atzīst: “Ir interesanti, aktīvi, izklaidējoši.” Viņu klase spēlēs piedalās pirmo gadu, jo tik draudzīga un saliedēta, kā šogad, pērn neesot bijuši. “Par čempionātu zinājām, taču nevarējām savākties kopā, visu laiku strīdējāmies. Laikam pieaugam,” Markuss min, kāpēc klasē situācija mainījusies uz labo pusi. No sacensību dienas viņi sagaida tikai vienu: “Uzvaru!”

“ZZ Čempionāts” notiek jau 11.reizi, un tā norises laikā jau ir piesaistījis teju 1 miljonu dalībnieku, atbalstītāju, partneru, brīvprātīgo un citu aktīvā un radošā dzīvesveida piekritēju. Vaicāta, kur slēpjas spēļu pievilkšanas spēks, J.Vasiļjeva norāda: “Man šķiet, ka vienotībā. Šeit var piedalīties visa klase, nav svarīgi, kuram vairāk padodas sports, prātošana vai komandēšana. Šeit nesadalās grupiņās, bet visur iet kopā un dara. Tas arī ir

spēļu mērķis – iepazīt vienam otru, lai iemācītos komunicēt, pielāgoties, saprasties.

Piesaista arī atmosfēra, jo tie ir vairāk kā svētki, nevis tikai sacensības.”

Aktīva rosība stadionā “Daugava” un Jūrmalas parkā no pulksten 12 līdz 19 būs arī rīt. Radošās un sportiskās aktivitātēs aicināts piedalīties ikviens pilsētas iedzīvotājs. Kā norāda J.Vasiļjeva, pēdējais sezonas pusfināls Liepājā izvērts par svētkiem, un tas ir atklāts ne vien dalībniekiem, bet arī to atbalstītājiem un visiem pilsētas iedzīvotājiem. Ir sagatavota īpaši aktīva programma un HipHop izpildītāju Arvja Reika un Denisa koncerts. Māksliniekus iesildīs vietējā Liepājas grupa “POP/ROC KIDS”.

Liepāja ir pēdējā no trim pilsētām, kurās šajā sezonā norisinājās “ZZ Čempionāta” pusfināli. Tie jau ir notikuši Daugavpilī un Valmierā. Savukārt spēļu fināls būs 27.maijā Jūrmalā, “ZZ Festivāla” ietvaros. Kopumā par tiesībām startēt spēļu finālā sacentās rekordliels komandu skaits – 1220 klases.

“ZZ Čempionāta” mērķis ir popularizēt fiziski aktīvu un radošu dzīvesveidu jauniešu vidū, kā arī mudināt skolēnus uz savstarpējo sadarbību, cieņu un saliedētību. “ZZ Čempionāts” dod iespēju iepazīt sevi un klasesbiedrus, atklāt katra stiprās puses un iemācīties paļauties uz līdzcilvēkiem. Spēles atbalsta un organizē telekomunikāciju uzņēmums “Tele2” un “Zelta Zivtiņa”.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli