Sestdiena, 27. aprīlis Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājas ziema vēsturiskās fotogrāfijās

Agrāk zāle bija zaļāka, bet ziemas – baltākas un aukstākas. Kādas tieši – to iespējams vērot Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta “Zudusī Latvija” fotogrāfijās.

21.12.2021 11:32

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Liepājas dzelzceļa stacijas ēka celta 1871. gadā pēc Liepājas pilsētas galvenā arhitekta Paula Maksa Berči projekta smilšainā un klajā laukā aptuveni puskilometru no pilsētas, tādēļ dēvēta par “Mūra pili tuksnesī”. Tā apkalpoja Liepājas ­ Romnas (Poltavas guberņā) dzelzceļa līniju, kas atklāta
1871. gadā (nobeigta 1876. gadā), bet kopš 1873. gada caur Mažeiķiem bija saistīta ar Jelgavu, Rīgu un Daugavpili. 1927.-1935. gadā tika atklātas Liepājas-Jelgavas un Liepājas-Kuldīgas līnijas. Rosīgā saimnieciskā dzīve Liepāju pārvērta par vienu no lielākajiem kravu pārkraušanas centriem Kurzemē. 1936. gadā stacijas ēka tika pārbūvēta un modernizēta. Mūsdienās stacija iekļauta industriālā mantojuma sarakstā.


Liepājas Kara Ostas darbnīcas doki, skats ziemā no Kara ostas kanāla pretējās puses.


Figūrslidošana uz “Olimpijas” slidotavas. Slido: Kronlak jaunkundze un Sakss. 1928. gada 12. marts.


Liepājas zaļā zona aizņem 35% no pilsētas teritorijas. Pilsētā ir vairāki parki – Raiņa, Aspazijas, Jūrmalas, Čakstes u. c., kā arī meži un ūdeņi. Alejas galā redzama Liepājas peldu iestāde jeb sākotnēji cara Nikolaja vārdā nosauktā peldu iestāde, kas celta 1902.gadā, doriešu stilā pēc P.M. Berči projekta. Apmeklētāji varēja tur nokļūt ar tramvaju, kas gāja tieši gar pašu peldu iestādi. Jaunajā iestādē bija 30 greznas istabas, kas aprīkotas ar siltām jūras vannām, nodaļu ūdensdziedniecībai, garaiņu romiešu un īru pirtīm. Pēc tam, kad 1925. gadā Liepājas ezerā tika atklātas dziednieciskās dūņas, 20.-30. gados tur tika iekārtota mehanizēta nodaļa dūņu vannām un kompresēm, ogļskābes vanna un sēra vannu nodaļas. Pēc II pasaules kara iestāde sāka darboties 1946. gadā; tika veikts vērienīgs remonts. 1978. gadā 1,3 km dziļumā pie sanatorijas tika atrasts pazemes ezers ar augstvērtīgu minerālūdeni, ko izmanto vēl joprojām – Centrālajā slimnīcā dziednieciskajām vannām. Sanatorija darbojās līdz 1994. gadam. Pie kūrmājas komleksa pieder arī “Gulbju dīķis” ar saliņu un tempļveida lapeni un apstādījumi.


Skolas nosaukums no 1991. gada līdz 2008. gadam ir Liepājas 48. arodvidusskola, no 2008. gada līdz 2011. gadam – Liepājas Tūrisma un tekstila skola, 2011. gadā, apvienojoties Liepājas Būvamatniecības vidusskolai, Liepājas Tūrisma un tekstila skolai un Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiāles profesionālajai vidusskolai, tiek izveidots Profesionālās izglītības kompetences centrs Liepājas Valsts tehnikums.
Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz