Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Stieņa dejotājas sapņo par dalību olimpiādē

Šogad Parīzes olimpiskajās spēlēs būs pārstāvēta stieņa dejošana – tā atzīta par sporta veidu un Parīzes olimpiādē tai būs novērotājas statuss. Šī deju veida pārstāves tic, ka viņām izdosies izraisīt lielu skatītāju interesi. Tiesa, sportistes atzīst, ka var pazust šīs dejas gars.

Stieņa dejotājas sapņo par dalību olimpiādē
Foto: Mik/pexels.com
11.04.2024 15:44

liepājniekiem.lv

Stieņa dejas par sporta veidu atzina Pasaules Starptautiskās sporta federācijas asociācija (GAISF) 2017. gadā. Līdz tam šī nodarbe galvenokārt asociējās ar kabarē un striptīzklubiem, bet daži no fiziski grūtākajiem elementiem – Džeida Splita, Mariona Ambera – nosaukti slavenu striptīzdejotāju vārdā.

Studijā “The Wild Pole” Parīzes centrā striptīza dejotājas augstpapēžu kurpēs trenējas kopā ar sievietēm, kuras meklē fiziskas nodarbes.

Pie stieņiem sākuši dejot arī daži vīrieši.

“Man žēl, ka cilvēki vēlas nodalīt šīs disciplīnas izcelsmi un pašu sporta veidu. Ja tagad tas ir sporta veids, tad tikai tāpēc, ka savulaik kabarē dejotājas bija pirmās, kas apmācīja stieņa dejās,” studijas dibinātāja Elodija Katze pastāstīja aģentūrai “Reuters”.

Visā pasaulē notiek stieņa deju sacensības, taču, pēc Francijas deju federācijas prezidenta Šarla Fereiras teiktā, paies zināms laiks, līdz šis sporta veids kļūs par olimpisko notikumu.

“Varbūt pēc kādiem 10 gadiem. Lai tas notiktu, sporta veidam nepieciešama atpazīstamība sociālajos medijos, tam jāsasniedz jauna auditorija,” viņš uzskata.

Tomēr tas jau kļuvis par sporta veidu. “Tas ir ļoti fiziski grūts sporta veids. Ir triki, kuru veikšanai man bija vajadzīgi trīs gadi, jo man tiem vēl trūka spēka,” pastāstīja Klāra Pačeta, kura ir stieņa deju instruktore no Lanjonas, Bretaņas.

“Kad redzu, ka breiks iekļauts 2024. gada olimpiskajās spēlēs, tad uzskatu to par spēcīgu argumentu, lai arī stieņa dejām atrastos vieta olimpiādē.

Kad redzu, ko deja prasa no cilvēka ķermeņa, es

neredzu atšķirību starp vingrošanu uz līdztekām un vingrošanu uz vertikāla stieņa,” viņa piebilda.

Lai gan olimpiskā izkārtne noteikti veicinātu sporta veida popularitāti un palīdzētu tam augt, ir cilvēki, kuri uzskata, ka tas varētu atņemt dejošanai daļu no tās būtības.

“Tas ir koks ar diviem galiem. Iekļaušana olimpiskajās spēlēs nāktu par labu stieņa dejai, jo leģitimizētu to, lai kā man nepatiktu lietot šo vārdu,” saka “Wild Pole Studio” līdzīpašniece Anna Gorinsteina.

“Cilvēku acīs tas padarīs to mazāk kaislīgu. Taču kaisle ir daļa no šīs nodarbes, un es nevēlos, lai tā tiktu pārlieku organizēta un lai cilvēki noteiktu, ko ir un ko nav pareizi darīt. Pastāv risks, ka stieņa deja zaudēs savu dvēseli, savu identitāti.”

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz