Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

“Liepājas metalurgs” zaudē Rīgas “Daugavai”

07.04.2013 16:46

Noslēdzošajā otrās kārtas spēlē SMScredit.lv Virslīgas spēlē Rīgas “Daugavas” futbolisti jau pirmajā minūtē izvirzījās vadībā, bet uzvaras vārtus guva otrā puslaika sākumā, ar rezultātu 2:1 pieveicot “Liepājas Metalurgu”. Abus vārtus rīdzinieku labā guva komandas kapteinis Mants Savens.

Jau 23. sekundē mājiniekiem uzsmaidīja veiksme – soda laukumā tika nogāzts Kristaps Grebis (vaininiekā lomā šoreiz Šlampe), un tiesnesis nozīmēja 11 metru soda sitienu uz viesu vārtiem. Komandas kapteinis Savens aukstasinīgi realizēja doto iespēju, jau pirmajā minūtē panākot 1:0 “Daugavas” labā. Piektajā minūtē pirmais bīstamais uzbrukums arī viesiem, tomēr pēc Askerova nopelnītās standartsituācijas Grebis sita garām vārtiem. 15. minūtē pēc Savena izdarītā brīvsitiena savā soda laukumā nesapratās liepājnieki, un Doroševs guva savainojumu. Tiesa, pēc medicīniskās aprūpes saņemšanas vārtsargs varēja turpināt maču. Kopumā pirmā puslaika pirmā puse pagāja “Daugavas” zīmē, kas pārliecinoši kontrolēja mača gaitu, laiku pa laikam izveidojot pa kādam momentam.

Puslaika otrajā pusē aizvien spēcīgāk sāka snigt, bet spēles gaitu tas nemainīja. Rīdzinieki turpināja uzbrukt krietni vairāk un bīstamāk. 37. minūtē Kozačuks saņēma bumbu, izrāviens viens pret vārtiem, taču aizsargu laicīga atgriešanās neitralizēja uzbrukumu. Pēc 45 minūtēm rezultāts bija 1:0 par labu mājiniekiem.

Otrais puslaiks sākās līdzīgi pirmajam – ar ātru vārtu guvumu. 48. minūtē Askerovs izmantoja partnera centrēto bumbu, lai panāktu izlīdzinājumu – 1:1. Ilgi gan Rīgas komanda negaidīja, lai atkal panāktu vadību – 51. minūtē pēc centrējuma Grebis ar krūtīm atmeta bumbu Savenam, kurš ar spēcīgu sitienu raidīja vārtu stūrī, atjaunojot vaību mājiniekiem (2:1). Rīdzinieki mācījās no kļūdām un neatslābinājās pēc gūtajiem vārtiem, turpinot aktīvi apdraudēt viesu vārtus. 62. minūtē pēc brīvsitiena Vaičulis kļūdījās, mēģinot izsist bumbu, bet Šlampes raidījums ar galvu lidoja secen vārtiem.

70. minūtē pēc brīvsitiena Savenam nebija tālu līdz trešajam vārtu guvumam – raidītā bumba trāpīja pa tālo vārtu stabu. Mirkli vēlāk uz maiņu uznākušais Suračs veica labus apspēlēšanas manevrus vārtu tuvumā, bet pārspēt Doroševu neizdevās. 79. minūtē uz maiņu uznākušais Diakvnišvili netrāpīja tukšos vārtos no vārtu priekšas, sitot bumbu pāri. Aizvien vairāk tuvojoties spēles beigām, aizvien aktīvāk iniciatīvu pārņēma liepājnieki. 88. minūtē “metalurgiem” bija cerīgs soda sitiens no kreisā soda laukuma stūra, bet gaisa divcīņā uzvarēja “Daugavas” futbolisti. Vēl arī Jemeļinam no vārtu priekšas bija izcila iespēja izraut izlīdzinājumu, taču bumba lidoja garām vārtiem…

Rīgas Daugava – Liepājas metalurgs 2:1 (1:0)
Vārti: Savens 1′, 50′ – Askerovs 48′
Liepājas Metalurgs: Doroševs, Hmizs, Zirnis, Jemeļins, Šlampe, Soloņicins, Zuntners, Savaļnieks, Kalns, Afanasjevs, Askerovs.
Rīgas Daugava: Vaičulis, Mihadjuks, Klimāvičs, Kačanovs, Borovskis, Savens, Kļuškins, Rečickis, Gripa, Kozačuks, Grebis.