Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis

Aizvadītas Liepājas basketbola čempionāta pirmās spēles

Aizvadītajā svētdienā, 15. oktobrī, Liepājas Olimpiskajā Centrā tika aizvadītas pirmās Liepājas pilsētas basketbola čempionāta spēles. Pie pirmajām uzvarām tika nosacītie spēļu favorīti ‘’Promenade Hotel’’, BK ‘’ODS’’, ‘’Nīca/BLi’’ un ‘’Grobiņas Vikingi’’.

16.10.2023 10:33

Turnīra atklāšanas spēlē tikās ‘’Liepājas papīrs’’ un ‘’Promenade Hotel’’ komandas. Spēles sākums ‘’LP’’ basketbolistiem neizvērtās visai veiksmīgs, taču 2. ceturtdaļā rezultāta starpību izdevās sadeldēt. Otrajā puslaikā ‘’Promenade Hotel’’ komanda parādīja, ka tomēr ir nedaudz meistarīgāka un beigās svinēja drošu uzvaru 75:55. Uzvarētāju komandā Mārtiņam Kravčenko 16 punkti un vēl četri basketbolisti guva pa 11 punktiem. Dienas otrajā spēlē spēkiem mērojās azartiskie BK ‘’ODS’’ pret ‘’Fēnikss/Grobiņa’’. Visu spēli ‘’ODS’’ basketbolisti turējās minimālā vadībā, un 3 minūtes līdz spēles beigām rezultāts uz tablo bija līdzvērtīgs. Tomēr beigās BK ‘’ODS’’ spēja nodrošināt sev uzvaru ar 70:64. Uzvarētājiem Emīlam Veigeltam 27 punkti, taču zaudētājiem Dāvim Plūmem 31 punkts.

Dienas trešajā spēlē laukumā devās pagājušā gada čempioni ”Nīca/BLi” un ‘’Gavieze’’. Nīcenieki jau spēles 1. ceturtdaļā ielika drošus pamatus panākumam, uzvarot to ar 19 punktu pārsvaru. Kopējais spēles rezultāts 82:48. Rezultatīvākais bija Arnis Ate ar 16 punktiem, toties Roberts Krastiņš 4 punktiem pievienoja 20(!) atlēkušās bumbas. Dienas pēdējā spēlē ‘’Līvas kapi’’ sacentās ar atjaunoto ‘’Grobiņas Vikingi’’ komandu. Spēle ritēja līdzīgi, taču ‘’Vikingiem’’ beigās uzvara ar 9 punktu pārsvaru 83:74. Viesturs Birsāns bija pārliecinoši rezultatīvākais ar 27 gūtiem punktiem. Zaudētājiem Olafam Ozolam 21 punkts (4-4 3pt)

Nākamās spēles plānotas:

18. oktobris 19:30  LSSS U17 – ‘’Lesjofors’’ (3. zāle)

20. oktobris 19:30 LSSS U19 – SK ‘’Jumts’’ (3. zāle)

21. oktobris 16:00 ‘’Grobiņas Vikingi’’ – ‘’Gavieze’’, 17:30 ‘’Fēnikss/Grobiņa’’ – ‘’Vērgale’’ (4. zāle)

22. oktobris 15:30 ‘’Nīca/BLi’’ – ‘’Līvas kapi’’, 17:00 ‘’Lesjofors’’ – ‘’Promenade Hotel’’ (1. zāle)