Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Ar uzvaru priecēja vien nīcenieki

“Ramirent” Nacionālās basketbola līgas spēlēs ar uzvarām nevarēja palepoties ne BK “Liepāja/LSSS”, ne BK “Grobiņa”, bet Reģionālajā basketbola līgā mazrezultatīvā mačā panākumu guva “Nīca/BLi”.

28.12.2023 06:50

LBL2 Rietumu zonas regulārā turnīra mačā BK “Liepāja/LSSS” viesos ar 76:78 (20:23, 22:12, 23:22, 11:22) zaudēja “Sparam/Ventspils Augstskolai”.

Liepājnieki lielāko spēles daļu atradās vadībā un cīņas gaitā iekrāja 13 punktu pārsvaru, tomēr iegūto handikapu nenosargāja, pēdējā ceturtdaļā izlaida vadības grožus un nopelnīja sāpīgu zaudējumu.

Mača ievads aizritēja mājinieku zīmē, kur ventspilnieki panāca 11:2, tomēr ar otro ceturtdaļu mūsējie pārņēma iniciatīvu un vēl trīs minūtes līdz mača beigām turējās drošā vadībā (76:63).

Atlikušajā laikā ventspilnieki veica 15:0 izrāvienu un no šķietami bezcerīgas situācija izrāva uzvaru.

Laukuma saimniekiem ar 30 punktiem un 17 atlēkušajām bumbām neapturams bija Toms Markuss Salnājs, bet lauvu rindās ar 24 punktiem atzīmējās Mārtiņš Kilups.

Liepājnieki 11 spēlēs iekrājuši sešas uzvaras, kas mūsējiem turnīra tabulā dod 5. vietu. 7. janvārī BK “Liepāja/LSSS” savā laukumā uzņems “DSN/Turību”.

Tikmēr BK “Grobiņa” krietni neveiksmīgāk aizvadīja Nacionālās basketbola līgas izbraukuma spēli pret BK “Saldus”.

Mūsējie viesos devās septiņu basketbolistu sastāvā, bet laukumā devās vien seši spēlētāji, un mūsējie piekāpās ar 75:113 (16:33, 16:26, 23:27, 20:27).

Viesi tikai pašā mača sākumā īsu brīdi pagozējās vadībā, bet saldenieki, izmantojot plašu spēlētāju rotāciju, jau pirmajā puslaikā iekrāja iespaidīgu handikapu, kuru mača otrajā daļā vēl nedaudz palielināja.

Dzērvēm šis bija ceturtais zaudējums pēc kārtas, kas Rietumu zonas turnīra tabulā dod 8. vietu. Aizvadītajā mačā grobiņniekiem pa 21 punktam iemeta Niks Lagzdiņš un Viesturs Birsāns.

Nomukt no zaudējumu takas BK “Grobiņa” varēs 29. decembrī, kad savā laukumā uzņems “Sparu/Ventspils Augstskolu”.

Savukārt Reģionālajā basketbola līgā “Nīca/BLi” savā laukumā ar 66:48 (14:11, 18:12, 18:15, 16:10) uzvarēja “Babīti”.

Viesi aizvadītajā cīņā ne reizes nepabija vadībā, bet kopumā rezultāts auga lēni. Mājinieki jūtamāku pārsvaru ieguva otrās ceturtdaļas izskaņā, kad pēc Arņa Ates metiena mūsējie panāca 32:15.

Līdz izšķirošās ceturtdaļas vidum mājinieku pārsvars svārstījās desmit punktu robežās, un tikai galotnē ar 11:0 izrāvienu kurzemniekiem izdevās nokārtot jūtamāku handikapu.

Arnis Ate divpunktniekus realizēja ar 73 procentu precizitāti un pretinieku grozā sameta 31 punktu.

“Nīca/BLi” ar astoņām uzvarām 11 mačos Rietumu zonas turnīra tabulā saglabā 2. vietu. Nākamo spēli nīcenieki aizvadīs 11. janvārī viesos pret BK “Dartija”.