Babkina, Laksa un Šteinberga dominē Telavivā, Latvija atspēlējas no -16

Latvijas sieviešu valstsvienība ceturtdien, 11.novembrī, Telavivā uzvarēja Izraēlu ar 62:56. Anete Šteinberga, Elīna Babkina un Kitija Laksa trijatā sameta 58 punktus. Nākamā “Women`s EuroBasket 2023” kvalifikācijas spēle notiks 14. novembrī Rīgā pret Zviedriju.

Elīna Babkina un Latvijas valstsvienība: vērtīga uzvara Telavivā. (Foto: FIBA)
11.11.2021 20:34

Gundara Vētras trenētā komanda izcīnīja pirmo uzvaru oficiālā FIBA turnīrā. Jūlija beigās izlase treniņspēlēs pārspēja Kaspara Mājenieka trenēto Igauniju ar 93:68 un Pekas Salminena trenēto Somiju ar 89:57. Vienīgajā oficiālajā pārbaudes spēlē 1. augustā Somija tika apspēlēta ar 82:44.

Latvijas un Izraēlas savstarpējās spēlēs rezultāts kļuvis 6-1 ”Trīs zvaigžņu” labā. Agrāk izraēlietes tika apspēlētas ”EuroBasket Women 2007” finālturnīrā (77:73), kā arī ”EuroBasket Women 2011” kvalifikācijā (83:82, P2) un trīs pārbaudes spēlēs (2004. gadā 65:54, 2009. gadā 73:50 un 85:55).

Saspēles vadītāja Elīna Babkina sasniedza 120 aizvadīto spēļu robežu, savukārt Aijas Jurjānes rēķinā ir 131 spēle. Aija Klakocka uz Izraēlu nedevās un varētu spēlēt svētdien pret Zviedriju. Treneri izmantoja astoņu spēlētāju rotāciju – Māra Mote, Vanesa Jasa, kā arī debitantes Luīze Sila un Marta Leimane komandu atbalstīja no soliņa.

Starta piecinieki

Izraēla: Rotberga, Aisnere, Garšone, Rabere, Koena
Latvija: Babkina, Pulvere, Laksa, Šteinberga, Jurjāne

Komandu izsākšanas laikā pazuda TV signāls no Telavivas un pirmā ceturtdaļa pagāja ”bez bildes”. Pirmā spēle skatītāju priekšā vai pretinieču piedāvātā zonas aizsardzība – starta desmitminūte latvietēm izvērtās pagalam neveiksmīga.

Sarkanbaltsarkanās netrāpīja nevienu no desmit trīspunktu metieniem, kamēr izraēlietes realizēja trīs tālmetienus. Daudz labāk negāja arī tuvāk grozam – pirmajās astoņās minūtēs vienīgie punkti no spēles tika gūti pēc izcīnītas bumbas uzbrukumā. Pēc pirmās ceturtdaļas mīnus četrpadsmit – 6:20.

Gundars Vētra jau pirmās ceturtdaļas vidū pārgāja uz mazāku sastāvu. Ceturtā numura pozīcijā spēlē iesaistījās Paula Strautmane, savukārt Anete Šteinberga gāja pa centru. Otrās desmitminūtes sākumā Anete regulāri sāka saņemt Elīnas Babkinas piespēlēto bumbu.

Divi punkti no apakšas, izprovocēta piezīme vai atspēlēta bumba metienam uz āru – tāda aina bija vērojama nākamās 5-6 minūtes. Izraēlas 16 punktu pārsvars (6:22) izkusa kā sniegs saulē. Pēc Babkinas 2+1 gājiena un diviem Kitijas Laksas tālmetieniem latvietes izrāvās vadībā – 26:24. Neliels atslābums maksāja divus trīspunktu metienus Garšones un Rotbergas izpildījumā (26:30), tomēr puslaika izskaņā starpību izdevās sadeldēt – 30:32.

Spēle atsākās ar 11:2 izrāvienu Latvijas izpildījumā. Līdz 25. minūtei punktus guva tikai trīs spēlētājas, taču viņas to darīja lieliski. Anete Šteinberga bija labākā spēlētāja groza apakšā, Kitija Laksa pirmo reizi guva punktus tuvāk grozam, bet Elīna Babkina sameta piecus punktus pēc kārtas. Meistarīgā aizsardze vispirms devās garāmgājienā, pēc tam iemeta brīvu tālmetienu – 41:34.

Pēc Drukera pieprasītā minūtes pārtraukuma Elīna guva vēl piecus punktus, sarīkojot personīgo 10:0 izrāvienu – 46:34. Ieva Pulvere pirmos divus punktus rēķinā ierakstīja no brīvmetienu līnijas (48:36), taču Izraēla vēl nebija padevusies. Divi tālmetieni, astoņi punkti pēc kārtas un pārsvars bija vējā – 48:44. Aija Jurjāne kļuva par piekto punktu guvēju latviešu rindās – 50:44.

Izšķirošās ceturtdaļas pirmajās minūtēs izdevās nosargāt savu grozu. Pretējā pusē punkti krājās lēni līdz brīdim, kad Šteinbergai un Laksai izdevās aizskriet ātrajos uzbrukumos – 56:44. Nākamajās četrās minūtēs krājumu papildināt neizdevās, tiesa, arī Izraēlai uzbrukumā neklājās spīdoši. Minūti un 35 sekundes pirms pamatlaika beigām izraēlietes samazināja starpību līdz pieciem punktiem, liekot Vētram saukt spēlētājas malā – 56:51.

Atpūta nāca par labu. Kitija Laksa saņēma Babkinas piespēli un 67 sekundes pirms finālsvilpes realizēja trešo tālmetienu – 59:51. Drukers paņēma ”minūti”, taču vēl viens Laksas trīspunktnieks dzēsa mājinieču cerības – 62:53.

Izraēla – Latvija 56:62 (20:6, 12:24, 12:20, 12:12)

Izraēla: Garšone 16 (2p 1/4, 3p 4/7; +15, eff 12), Rotberga 11 (2p 2/10, 3p 2/5, 1p 1/1), Koena 10 (2p 1/5, 3p 1/4), Rabere 8 (6ab), Hadada 7, Karša 2, Fleišere 2, Aisnere (4ab, 7rp), Leva, Cipela; Hanuna, Abuda. Treneris Šārons Drukers.
Latvija: Šteinberga 24 (2p 8/14, 3p 0/4, 1p 8/10; 11ab, 3rp, +10, eff 25), Babkina 18 (2p 3/7, 3p 3/9, 1p 3/3; 5ab, 5rp, +18, eff 15), Laksa 16 (2p 2/7, 3p 4/8; 6ab, 3pb, eff 17), Pulvere 2 (6ab), Jurjāne 2, Paula Strautmane (3ab, 4 bloķēti metieni), Jākobsone (5ab), Pilābere; Mote, Jasa, Leimane, Sila. Galvenais treneris Gundars Vētra.
Tiesneši: Jelena Smiljanic (Serbija), Peter Praksch (Ungārija), Alexandra Stan (Rumānija).