Basketbolisti izcīna Jelgavas domes kausu

24.09.2006 18:17

0

Svētdien Jelgavā beidzās Pilsētas domes kausa izcīņa basketbolā, kurā par uzvarētājiem kļuva BK “Liepājas lauvas”, finālā sagraujot mājinieku komandu “Zemgale” – 105:78 (40:17, 26:19, 23:24, 26:17). Turnīrs Jelgavā mūsu basketbolistiem bija pēdējā iesildīšanās pirms starta Latvijas Basketbola līgā, tādēļ “Liepājas lauvu” galvenais treneris Armands Misus arī šajās spēlēs centās bieži variēt ar sastāvu un dot iespēju jaunajiem basketbolistiem sevi apliecināt.

Pirmajā mačā, kas reizē bija arī pusfināls, “Liepājas lauvām” pretī stājās relatīvi spēcīgākais pretinieks šajā turnīrā – pazīstamās Lietuvas komandas “Šiauliai” dublieri. Kā jau šās sezonas pārbaudes spēlēs ierasts, pamatpiecniekā A.Misus laukumā sūtīja Mareku Jurēviču, Vairi Pusaudzi, Mārtiņu Luiku, Artūru Freimani un Klāvu Ansonu. Sākumā liepājnieki vēl īsti nebija iespēlējušies, un pretinieks ātri izvirzījās vadībā, puslaika izskaņā panākot pat plus 11. Tiesa, jau nākamajās desmit minūtēs, galvenokārt pateicoties M.Jurevičam un K.Ansonam, atvērās “Liepājas lauvu” uzbrukums, kā rezultātā līdz trešās ceturtdaļas beigām liepājnieki rezultāta starpību samazināja līdz trīs punktiem. Izskaņā mūsu basketbolisti, vēl vairāk paātrinot spēles tempu, guvu 25 punktus, turpretī lietuvieši, nespējot apiet liepājnieku ciešo aizsardzību, spēja gūt tikai astoņus punktus. Iznākumā Liepājas lauvas svinēja uzvaru ar 93:79 (24:27, 15:23, 19:11, 25:8). Rezultatīvākie mūsējo rindās bija K.Ansons ar 30 un M.Jurēvičs ar 26 punktiem, bet V.Pusaudža kontā 25 punkti.

Finālā “Liepājas lauvām” pretī stājās mājinieku komanda “Zemgale”, kas gaidāmajā sezonā būs viena no mūsu pretiniecēm Latvijas Basketbola līgā. Lai arī spēles pirmās divas minūtes laukumā pagāja līdzīgā cīņā, ceturtdaļas beigās liepājnieki bija panākuši 23 punktu pārsvaru. Pēc komandas menedžera Normunda Gaižuta teiktā, mūsu basketbolisti pirmajās desmit minūtēs realizējuši sešus tālmetienus, arī groza tuvumā neapturams bijis K.Ansons. Šāds pavērsiens pretinieku burtiski salauzis, un turpmākā spēles daļa jau bijusi formalitāšu kārtošana. Jāatzīmē, ka liepājniekiem šis mačs bija zīmīgs arī ar to, ka pirmo reizi kādā no ceturtdaļām tika gūti 40 punkti. Labākais mūsējo sastāvā atkal bija K.Ansons, kurš izcēlās ar 39 gūtiem punktiem. Jāmin, ka trešajā ceturtdaļā Klāvs sev neraksturīgi vienu reizi meta no tālās distances, un bija precīzs.

Tagad mūsu basketbolisti gatavojas Latvijas Basketbola līgas pirmajai spēlei, kas notiks jau šotrešdien izbraukumā ar “Ventspils augstskolas” komandu.