Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Ar bronzas spēli Daugavpilī noslēgusies Latvijas Sieviešu basketbola līgas sezona. Sērijas otrajā mačā SBK “Liepāja/LSSS” viesos ar 76:67 (13:15, 24:23, 20:16, 19:13) uzvarēja “Daugavpils Universitāti” un kāra kaklā bronzas godalgas.

25.04.2024 20:12

SBK “Liepāja/LSSS” starta piecnieks: Kļeščova, Koreņika, Ķīvīte, Aploka, Kaupmane.

Ja sērijas pirmajā duelī liepājnieces savā laukumā uzvarēja gana droši (82:60), tad izbrauciens uz Daugavpili izvērtās sarežģīts.

Cīņa ritēja līdzīgi līdz noslēdzošās ceturtdaļas vidum, un tikai galotnē mūsējās iekrāja nelielu pārsvaru, kuru saglabāja līdz finālsvilpei.

Vēl nepilnas septiņas minūtes līdz mača izskaņai daugavpilietes bija vadībā ar 61:59.

Turpinājumā īsā laika sprīdī mūsējās veica 12:0 izrāvienu, kuru mājinieces vairs nejaudāja dzēst.

Līdzīgi kā sērijas pirmajā spēlē, liepājnieces uzvarēja cīņā par atlēkušajām bumbām (47:32). Īpaši nozīmīgs bija lielais pārsvars uzbrukuma bumbās (19:8).

Daugavpilij vairāk nekā pusi bumbu izcīnīja Anna Liepiņa, taču mazo spēlētāju palīdzība izrādījās nepietiekama.

Mača spriedzi raksturo arī 27 vadības maiņas.

Rezultatīvākā kurzemnieču rindās ar 18 punktiem bija Estere Petrus.

Liepājnieces devīto gadu pēc kārtas izcīnīja medaļu Latvijas Sieviešu basketbola līgā, bet pēdējās trīs sezonas finišē bronzas pozīcijās.

Valsts čempiones titulu 11. reizi pēc kārtas izcīnīja “TTT Rīga”, kas sērijā ar 2:0 uzvarēja “RSU”.

Latvijas čempionāta vērtīgākās spēlētājas balvu saņēma “TTT Rīgas” pārstāve Ieva Pulvere, kura atzīta arī par labāko aizsardzi.

Labākā uzbrucēja – Anita Miķelsone (“RSU”), labākā centra spēlētāja – Anna Liepiņa (“Daugavpils Universitāte”).