Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Basketbolisti savu iespēju neizmantoja

21.09.2008 13:42

Eiropas basketbola čempionāta kvalifikācijas turnīra pēdējā spēlē Latvijas vīriešu izlase ar 92:93 (21:18, 30:27, 19:22, 23:25) piekāpās Portugālei, taču, neskatoties uz zaudējumi, mūsējie tik un tā nākamgad brauks uz Poliju. Jau pirms šā mača Nenada Trajkoviča vadītajai Latvijas izlasei ceļazīme uz 2009.gada Eiropas čempionātu Polijā bija kabatā, tomēr nevar teikt, ka šī cīņa neko neizšķīra, jo uzvaras gadījumā latvieši B grupā varēja ieņemt pirmo vietu.

Arī zaudējot vēl tāda iespēja mūsu basketbolistiem pastāvēja, taču tad Maķedonijai savā laukumā bija jāpiekāpjas Igaunijai.

Atceroties pirmo spēli Rīgā, kad latvieši portugāļus apspēlēja vairāk nekā pārliecinoši, gribējās domāt, ka arī Porto piepilsētā Paredesā problēmām nevajadzētu būt, bet tomēr atmiņā ir iepriekšējais Eiropas čempionāta finālturnīrs, kurā mūsu vīri bezzobainā spēlē negaidīti piekāpās Portugālei.

Līdz pirmās ceturtdaļas beigām cīņa ritēja punkts punktā, tomēr turpinājumā nelielu pārsvaru ieguva mājinieki, kuri visa mača gaitā ļoti sekmīgi uzbruka no tālās distances. Lielā mērā arī ar sekmīgajiem tālmetieniem portugāļiem trešajā ceturtdaļā izdevās panākt pat 13 punktu pārsvaru, tiesa, pirms izšķirošās ceturtdaļas latvieši sadeldēja rezultāta starpību līdz mīnus trīs – 67:70. Mača beigu daļā Kaspara Bērziņa iesākto pakaļdzīšanos veiksmīgi pārņēma Kristaps Valters, kurš Latvijas izlasi izvirzīja vadībā ar 84:79.

Šķita, ka šajā spēles momentā mūsējie panāks lūzumu, taču nekā – pēdējās minūtēs laukuma saimnieki atkal turpināja iesākto trīspunktu metienu uguņošanu, turpretī mūsējie atgādināja, ka šajā turnīrā soda metieni ir viens no vājākajiem posmiem. Četras sekundes līdz spēles beigām, kad rezultāts uz tablo vēstīja viena punkta deficītu, bumba bija mūsējo rīcībā, taču uzreiz pēc izspēles latvieši pazaudēja ne tikai bumbu, bet arī pirmo vietu grupā, jo Maķedonija vēlāk pārspēja Igauniju, tātad latviešiem otrā vieta.

Rezultatīvākie mūsu izlasē bija Kristaps Janičenoks un Andris Biedriņš, kuri guva attiecīgi 21 un 19 punktu. Liepājnieks Mareks Jurevičus šajā cīņā atzīmējās ar trim precīziem soda metieniem.

Vēl šās spēles sakarībā gribētu piebilst, ka kopš neatkarības atgūšanas Latvijas izlases grozā neviena komanda tik daudz tālmetienu nebija sametusi (19!).