Sestdiena, 20. aprīlis Mirta, Ziedīte

“Betsafe”/”Liepāja” BBL sezonu sāk ar piekāpšanos “Jūrmalas” basketbola komandai

24.10.2017 22:41

“Betsafe”/”Liepāja” divu Latvijas komandu savstarpējā duelī otrdien, 24. oktobrī, Baltijas Basketbola līgas (BBL) pirmajā mačā ar 64:82 (10:20, 20:20, 20:22, 14:20) piekāpās “Jūrmalas” basketbola vienībai.

Liepājniekiem 22 punktus guva krievs Romans Gruščenko, bet 14 punktus pievienoja Roberts Krastiņš, savukārt “Jūrmalas” labā pa 14 punktiem iemeta Haralds Kārlis un lietuviešu centrs Deniss Krestiņins.

Jau pirmajā ceturtdaļā jūrmalniekiem izdevās iegūt desmit punktu vadību (10:20), turklāt otrā ceturkšņa laikā šis pārsvars pieauga vēl par dažiem punktiem. Tiesa, “Betsafe”/”Liepāja” gan neļāva mājiniekiem atrauties pārāk tālu, bet pirmais puslaiks noslēdzās ar 30:40 par labu “Jūrmalai”.

Otrajā puslaikā Liepājas komandas basketbolistiem neizdevās reāli iesaistīties cīņā par uzvaru, lai gan trīs minūtes līdz trešās ceturtdaļas beigām Gruščenko panāca vairs tikai 49:54. Jūrmalnieki uzreiz pēc tam atbildēja ar astoņu punktu izrāvienu, bet beidzamajās desmit minūtēs pārsvaru nosargāja un izcīnīja uzvaru.

Jūrmalas un Liepājas komandām šī bija pirmā tikšanās šosezon, jo abu ceļi vēl nav krustojušies “OlyBet” Latvijas Basketbola līgā (LBL). Latvijas čempionātu labā iesākuši jūrmalnieki, kas piecās spēlēs izcīnījuši trīs uzvaras, bet liepājniekiem četros mačos tikai viens panākums.

A apakšgrupā bez liepājniekiem un jūrmalniekiem spēlē arī iepriekšējās sezonas BBL čempione Prieņu-Birštonas “Vytautas”, kā arī vairākkārtēja šo sacensību uzvarētāja “Šiauliai” no Lietuvas. Vēl šajā grupā ir Igaunijas vienības Raplas “Avis Utilitas” un “Port of Parnu”, kā arī Baltkrievijas klubs Minskas “Cmoki”, kas turnīrā piedalās ar otro komandu.

Savukārt B apakšgrupā bez Valmieras un Ogres komandām ielozēti arī Lietuvas klubs Pasvāles “Pieno žvaigždes”, Igaunijas vienības TTU, “Tartu Universitāte” un Tallinas “Kalev”/TLU, kā arī Kazahstānas klubs Atirau “Barsi”.