“Betsafe/Liepāja” piekāpjas “VEF Rīga”  basketbolistiem

04.10.2017 21:57

“Olybet” Latvijas Basketbola līgā “Betsafe/Liepāja”, sīvā cīņā, ar rezultātu 56:85, piekāpās Rīgas VEF basketbolistiem, kas mājas spēlē Salaspilī izcīnīja savu šīs sezonas pirmo uzvaru. Valsts čempionu rindās ar 16 punktiem atgriezās Rolands Freimanis.

Spēli ar realizētu pustālo metienu iesāka Kristaps Janičenoks. Liepājnieku rindās ar līdzīgu darbību atbildēja komandu nesen pastiprinājušais Šons Hils. “Betsafe/Liepāja” spēles ievadā cienīgi turējās pretī, panākot vadību pirmā ceturkšņa otrajā pusē. Mareks Mejeris ar bumbas triecienu grozā no augšās nedaudz demoralizēja savas dzimtās pilsētas komandu, kas palīdzēja no maiņas spēlē ienākušajiem Rolandam Freimanim un Andrim Misteram rezultatīvi noslēgt pirmās desmit minūtēs. Rezultātā pēc nospēlētas ceturtdaļas tablo vēstīja 13:19 par Rīgas VEF komandai.

Perioda vidū pie desmit punktu starpības “Betsafe/Liepāja” spēlētāji vairākkārt pazaudēja savus sedzamos uz trīs punktu līnijas, kas bija iespēja “VEF Rīga” basketbolistiem. Puslaika izskaņā Liepājas basketbola audzēkņi VEF formastērpos Artis Ate un Mareks Mejeris palielināja savas komandas pārsvaru, noslēdzot mača pirmo pusi ar rezultātu 26:44.

Otro puslaiku ar diviem tālmetieniem iesāka Entvons Skots, sasniedzot 24 punktu pārsvaru nominālajiem mājiniekiem. Rīdzinieki turpināja izmantot savas iespējas. Ceturtdaļas izskaņā arī Freimanis apliecināja to, ka spēj realizēt metienu no distances.

Pēdējā ceturksnī, Rīgas VEF punkti krājās lēni, bet rezultāta starpība bija pārāk liela, lai “Betsafe/Liepāja” varētu mainīt spēles līkteni. Nozīmīgākais notikums spēles izskaņā bija Nikolaja Zotova pierakstīšanās Latvijas basketbola augstākajā divīzijā ar saviem pirmajiem punktiem, raidot cauri groza tīkliņam metienu no tālās distances. Spēle noslēdzās ar rezultātu 85:56.

.Liepājnieku rindās labākais punktu guvējs bija Toms Leimanis, šajā rādītājā sasniedzot statistikas atzīmi 15.

“Betsafe/Liepāja”: Leimanis 15, Bendžamins 12, Krastiņš 10, Ate 7, Lasmanis 7, Hils 4, Berķis 3, Lazdāns, Bērziņš, Seņkāns

“VEF Rīga”: Freimanis 16, Janičenoks 12, Gromovs 11, Labucks 11, Ate 10, Skots 9 (9 rp), Mejeris 5, Misters 5, Zotovs 3, Helmanis 2