“Betsafe/Liepāja” sasniedz 30 punktu pārsvaru un notur uzvaru Jēkabpilī

11.02.2018 19:07

“Olybet” Latvijas Basketbola līgā negaidītu uzvaru guva “Betsafe/Liepāja”, kas pat pēc savas komandas līdera zaudēšanas, ar rezultātu 91:83 izcīnīja uzvaru Jēkabpilī, tādējādi atgriežoties turnīra tabulas piektajā pozīcijā.

Par smagu triecienu “Betsafe/Liepāja” komandas sastāvam kļuva Toma Leimaņa pārcelšanās uz pārrobežas projektu “Valka/Valga”. Tādējādi kurzemnieki zaudējuši savu vadošo spēlētāju, spēli Jēkabpilī uzsākot bez saspēles vadītāja pozīcijas spēlētāja, kas modernajā basketbolā ir neapšaubāmi svarīgākā pozīcija laukumā. Neskatoties uz Leimaņa trūkumu liepājniekiem mača pirmās piecas minūtes izdevās ļoti sekmīgas. Izmantojot Bendžamina spēku groza tuvumā un uzbrucēju daudzpusīgo arsenālu, pirmās ceturtdaļas vidū “Betsafe/Liepāja” bija vadībā ar 14:7. Divas minūtes līdz pirmā perioda beigām izrāvienu veica “Jēkabpils”, Artūram Vītiņam pārņemot minimālu vadību. Ceturtdaļas izskaņā trejaci grozā raidīja Roberts Krastiņš, bet Kārlis Lasmanis ar caurgājienu panāca liepājniekiem labvēlīgu rezultātu 23:19.

Otrajā ceturtdaļā būtisku pienesumu liepājniekiem deva Laura Blaua iesaistīšanās spēlē, centra spēlētājam vairākkārt liekot kapitulēt mājinieku aizsardzības centieniem. Otrās ceturtdaļas vidū tehnisko piezīmi saņēma Jurijs Aleksejevs, kas pēc realizētiem soda metieniem ļāva liepājniekiem panākt 18 punktu pārsvaru. Ceturtdaļas otrajā pusē Oskars Virsis pietuvoja mājiniekus līdz 16 punktiem, bet Mareks Jurevičus un Lauris Blaus atbildēja ar dominējošu sniegumu uzbrukumā. Līdz ar puslaika beigu signālu trejaci grozā raidīja Roberts Krastiņš, panākot rezultātu 54:31.

Arī spēles trešajā ceturtdaļā, par spīti Jurija Aleksejeva centieniem, jēkabpiliešiem neizdevās sadeldēt rezultāta starpību. Pusotru minūti pirms perioda noslēguma Lauris Blaus panāca 29 punktu vadību savai komandai. Tika Edgara Štelmahera deviņi pēc kārtas gūtie punkti ļāva “lūšiem” nedaudz pietuvoties. Pirms noslēdzošajām desmit minūtēm rezultāts bija 75:53 par labu Kurzemes komandai.

Noslēdzošās ceturtdaļas pirmajā pusē mājiniekiem ļoti lēni krājās gūto punktu rēķins. Pirmo četru minūšu laikā jēkabpilieši guva tikai trīs punktus, samazinot savas cerības uz atspēlēšanos mača izskaņā. Četras minūtes līdz mača beigām pa tālmetienam trāpīja Roberts Stumbris un Edgars Štelmahers, veicot pēdējo izrāvienu, lai vēl pacīnītos par panākumu. Trīs minūtes līdz beigām Renāra Magone trīs punktu gājiens panāca vairs tikai astoņu punktu starpību. (73:81). Mača izskaņā mājinieki centās izglābties ar izmisīgiem tālmetieniem un sodu sišanu pret pretinieku spēlētājiem. Tomēr tas “lūšiem” panākumus un “lauvas” ar rezultātu 91:83 izcīnīja pārsteidzošu uzvaru.

“Betsafe/Liepāja” uzvaru ar 21 gūtu punktu kaldināja Mareks Jurevičus, savukārt Kārlis Lasmanis atzīmējās ar 18 gūtiem punktiem. Par punktu mazāk guva Lauris Blaus. Mājinieku komandā pa 18 punktiem guva saspēles vadītāji Dominiks Domarks un Edgars Štelmahers.