BK “Liepāja” pārbaudes spēļu bilance neitrāla

07.09.2020 18:53

Andris Sudmalis

Basketbola klubam “Liepāja” pagājušajā nedēļā savā laukumā aizvadītajās divās pārbaudes spēlēs pret komandu “Parnu Sadam” bija neitrāla bilance – viena uzvara ar rezultātu 78:75 un viens zaudējums – 52:91.

Liepājnieki pirmās pārbaudes spēles vēl neaizvadīja optimālajā sastāvā. No neliela savainojuma vēl tikai atguvās Iļja Gromovs, turklāt lauvas turpina gaidīt uz vēl vienu papildinājumu komandas garajā galā. Līdz ar to mājiniekiem ne tikai pietrūka soliņa garuma kopumā, bet mūsējie arī diezgan pamatīgi zaudēja cīņu groza apakšā, kur pamatspēks bija gandrīz vai viens pats Guntis Sīpoliņš.

Pirmajā mačā tas “Liepājai” netraucēja līdzvērtīgi cīnīties un pārspēt komandu, kas iepriekšējā sezonā būtu bijusi Latvijas-Igaunijas līgas stabila izslēgšanas spēļu dalībniece, ja vien play-off turnīrs notiktu. Pirms jaunās sezonas pērnavieši savu kodolu esot saglabājuši un pastiprinājuši.

Igaunijas komanda ir gados samērā jauna un atlētiska. Pēc ceturtdienas vēlā mača liepājnieku ierobežotajiem spēlētāju resursiem pietrūka spēka cīņai soda laukumā, un mūsējie šo cīņu zaudēja gandrīz vienos vārtos. Pērnavas dokeri gan no groza apakšas guva vairāk punktu (30:16), gan cīņā par atlēkušajām bumbām mūsējos apspēlēja (52-29).

“Liepāja” svaiguma un fizisko parametru trūkumu centās kompensēt ar tālmetieniem, kurus izmeta 33 reizes, taču grozā krita tikai 5 no šiem raidījumiem. Otrajā spēlē liepājnieki aizvadīja lielisku otrās ceturtdaļas otro pusi un tābrīža paprāvo deficītu samazināja līdz 11 punktiem. Taču katrā no otrā puslaika ceturtdaļām laukuma saimnieki sameta tikai pa 10 punktiem un visu spēli zaudēja ar teju 40 punktu starpību.

Pamanāmākie lauvas uzbrukumā bija Roberts Bērziņš, kurš sameta 22 punktus, bet Dāvis Geks guva 12 punktus.

Nākamo pārbaudes spēli liepājnieki 11. septembrī viesos aizvadīs pret Lietuvas klubu “Neptūnas”.