Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Bostona nespēj apturēt Porziņģi: latvietim 32+13+6 uzvarā pār “ķeltiem”

Uzvaru Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) izcīnījusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas savā laukumā pārliecinoši ar 130:111 pārspēja aizvadītās sezonas play-off finālisti Bostonas “Celtics”. Porziņģim uzvarā double-double un vairākas efektīvas epizodes.

Kristaps Porziņģis un Džeisons Teitums. (Foto: AP. Scanpix)
29.03.2023 09:46

Kristaps Porziņģis uzvarā pār Bostonas “Celtics” (130:111) nospēlēja 33 minūtes un 58 sekundes. Šajā laikā latvietim 32 gūtie punkti (1p. 1/1, 2p. 11/16, 3p. 3/5), 13 atlēkušās bumbas, sešas rezultatīvas piespēles, pārtverta bumba, bloķēts metiens, viena piezīme un labākais +/- rādītājs spēlē (+26).

Porziņģis šosezon 20 spēles noslēdzis ar double-double. Karjeras rekordu Porziņģis uzstādīja 2019./20. gada sezonā, kad iekrāja 25 double-double, savukārt debijas sezonā viņam 21 reizi izdevās tikt pie double-double.

Porziņģis pret “Celtics” uzstādīja otro labāko rezultātu rezultatīvo piespēļu kategorijā. Vairāk piespēles latvietis šosezon atdevis tikai vienreiz – 30. janvāra spēlē pret Sanantonio “Spurs” viņam izdevās asistēt komandas biedriem septiņas reizes.

Labāks +/- rādītājs Porziņģim šosezon bijis tikai vienreiz. 2022. gada 30. decembra spēlē pret Orlado “Magic” viņam +32. Vismaz +20 Porziņģis šosezon iekrājis vien ceturto reizi.

“Wizards” arī šajā spēlē bija bez Bredlija Bīla un Kaila Kuzmas, kuriem savainojumi. Viņu atgriešanās laukumā pagaidām ir neskaidra.

Deni Avdija aizvadīja ļoti produktīvu spēli – izraēlietim 25 punkti (1p. 3/5, 2p. 8/11, 3p. 2/5), 10 atlēkušās bumbas, piecas piespēles un pārtverta bumba. Monte Moriss uzvarā pievienoja 19 punktus un deviņas rezultatīvas piespēles.

Pārpildītā Vašingtonas “Capital One Arena” “Wizards” basketbolisti pirmo puslaiku noslēdza ar +13 (64:51). Porziņģis pirmajā puslaikā guva 20 punktus un izcīnīja septiņas bumbas zem groziem. Latvietim arī buzzer-beater metiens!

Trešajā ceturtdaļā “Wizards” pārliecinoši turējās +/- 20 punktu attālumā no ķeltiem, kas izmisīgi centās atspēlēties. Vašingtonas basketbolisti spēlēja pārliecinoši, realizējot metienus ar 52% precizitāti (2p. 8/12, 3p. 5/13).

Noslēdzošajā ceturtdaļā “Celtics” deva iespēju rezervistiem, kas prata epizodiski pietuvināties “Wizards”, bet Vašingtonas uzvaru ķelti apdraudēt nespēja – burvji uzvarēja ar 130:111.

Zaudētāju rindās Džeisonam Teitumam 28 punkti, deviņas bumbas zem groziem un piecas rezultatīvas piespēles, bet neviens cits spēlētājs neguva vismaz 20 punktus. Džeilenam Braunam 18 punkti.

“Wizards” izcīnījusi uzvaru un pacēlusies uz 11. vietu Austrumos. Vašingtonai šobrīd 34 uzvaras un 42 zaudējumi, bet priekšā esošajai Čikāgas “Bulls” ir 36 uzvaras un 39 zaudējumi.

Porziņģis pēc izcīnītās uzvaras NBA pār Bostonas ”Celtics” minēja, ka ”Wizards” jau no pirmajām minūtēm spēlējis ar labu enerģiju, kamēr pretiniekiem bijušas grūtības ar precizitāti metienos.

Porziņģis bija viens no labākajiem savā komandā, gūstot 32 punktus. Pēc mača medijiem viņš teica, ka Bostona nav aizvadījusi to labāko maču. ”Mēs spēli sākām ar labu enerģiju, trāpījām metienus, kamēr Bostonai ar to precizitāti galīgi nevedās. Viņi meta garām arī brīvus metienus, kurus citās spēlēs trāpītu. Izmantojām to, ka Bostona nespēja atrast ritmu uzbrukumā. Arī otrajā puslaikā spēlējām labi, bet īpaši jāizceļ Deni Avdija, kurš bija lielisks.” Izraēļu basketbolists aizvadīja karjeras vakaru, iemetot 25 punktus un izcīnot desmit bumbas zem groziem.

Spēles laikā ”Wizards” izpildīja tikai 13 soda metienus, pašam Porziņģim uz soda metienu līnijas stājoties tikai reizi. To viņš uzsvēra arī pēc spēles, sakot, ka tiesneši šovakar ļāvuši fiziskāku spēli. ”Spēle bija ļoti fiziska. Tiesneši ļāva spēlē fiziskāk un tieši šādā spēles manierē, manuprāt, vislabāk jūtas Avdija.”

”Protams, šādas uzvaras dod mums papildus pozitīvu enerģiju. Mēs vēlamies katrā spēlē cīnīties par uzvaru, tāpēc no pārliecības viedokļa panākums ir ļoti noderīgs,” par uzvaras nozīmību teica Porziņģis. Jāmin, ka šī uzvara tika gūta, spēlējot bez Bredlija Bīla, Kaila Kuzmas un Daniela Geforda.