Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Butjankova “double-double” palīdz “Liepājai” ielauzties “play-off” zonā

29.01.2017 19:51

“OlyBet” Latvijas Basketbola līgā “Liepāja/Triobet” ar rezultātu 67:62 nosargāja uzvaru pār “Latvijas Universitāti”, turnīra tabulā pakāpjoties virs izslēgšanas turnīra strīpas. Liepājnieku panākumu šajā mačā ar 24 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām kaldināja Artjoms Butjankovs.

Starta piecinieki: Latvijas Universitāte: Lasenbergs, Leja, Ginters, Jaunzems, Eiduks
Liepāja/Triobet: Grifins, Ausējs, Lasmanis, Montgomerijs, Butjankovs

Spēles sākums sekmīgāks izdevās “Liepājas/Triobet” basketbolistiem. Pēc Malkoma Grifina piespēles Karls Montgometijs trieca bumbu grozā no augšas, panākot 6:2. “Latvijas Universitāte” spēles ievadā nespēja pārvarēt liepājnieku zonas aizsardzību, pirmās ceturtdaļas vidū nonākot iedzinējos ar 2:13. Ceturtdaļas otrajā pusē ar precīziem trīs punktu metieniem izcēlās Edgars Lasenbergs un Pēteris Rēķis. Tomēr pēc nospēlētām desmit minūtēm “Liepāja/Triobet” saglabāja pārsvaru ar rezultātu 19:11.

Spēles otrajā ceturtdaļā vairāk kā trīs ar pusi minūtes mājinieki nespēja gūt punktus, kamēr “Liepāja/Triobet” palielināja rezultāta pārsvaru līdz 26:11. LU izdevās veiksmīgs izrāviens, kad ar ātru spēli uz groza apakšu Linards Jaunzems un Roberts Krūmiņš minūtes laikā guva sešus punktus, pietuvojoties līdz 17:26. Pēc Agra Galvanovska pieprasītā minūtes pārtraukuma studentu izrāvienu ar precīzu stūra trejaci apturēja Artūrs Ausējs. Mājiniekiem rezultativitātes uzplaiksnījumu turpināt neizdevās un liepājnieki pārliecinoši sāka audzēt pārsvaru. Pirmais puslaiks noslēdzās ar precīzu Artjoma Butjankova pustālo metienu, panākot 40:20 par labu vēju pilsētas komandai.

Otro puslaiku “Latvijas Universitāte” iesāka rezultatīvāk un astoņu minūšu laikā guva vairāk punktus kā visā pirmajā puslaikā. Ar precīziem tālmetieniem Edgara Lejas, Jāņa Eiduka un Pētera Rēķa izpildījumā “Latvijas Universitāte” sāka deldēt rezultāta starpību, bet liepājnieks Roberts Krastiņš vienatnē atbildēja ar trīs precīziem trejačiem, saglabājot pārsvaru “Liepājas/Triobet” komandai. Pirms noslēdzošā ceturkšņa kurzemnieki atradās vadībā ar 57:43.

Noslēdzošajā ceturtdaļā piecu minūšu laikā tuvāk par 13 punktiem studentiem pielauzties neizdevās. Ceturtdaļas otrajā pusē Jānis Eiduks realizēja trīs soda metienus, bet Renāra Birkāta trīs punktu gājiens trīs ar pusi minūtes līdz beigām panāca 57:65. Ar pilna laukuma presingu LU piespieda liepājniekus uz kļūdām un divas minūtes pirms spēles noslēguma LU pietuvojās līdz septiņu punktu starpībai. Mača noslēdzošajās divās minūtēs “Liepāja/Triobet” punktus gūt nespēja, bet arī “Latvijas Universitāte” guva tikai divus punktus un nespēja pacīnīties par uzvaru. Līdz ar to “Liepāja/Triobet” ar rezultātu 67:62 izcīnīja astoto uzvaru šajā sezonā un turnīra tabulā apsteidza jūrmalniekus, ielaužoties “play-off” pozīcijās.

“Liepājas/Triobet” uzvaru ar 24 punktiem kaldināja Artjoms Butjankovs, sasniedzot karjeras rezultativitātes rekordu.