Gada izskaņā norisinājās sezonas otrais Lejaskurzemes derbijs

Aizvadītā gada izskaņā norisinājās sezonas otrais Lejaskurzemes derbijs, atkal uzvaru svinot ”Nīcas/Bli” komandai. Tā ar rezultātu 82:62 pārspēja ”Grobiņu”, kuru neglāba arī spēlēšana māju sienu ielenkumā.

“Nīca/Bli” šoreiz “Grobiņu” pārspēja gan precizitātē, gan atlētiskumā, gan arī taktiskajos zīmējumos. (Foto: Elīna Zvaigzne)
03.01.2022 06:00

Abas vienības nu ieņēmušas vietu uz divīzijas pjedestāla, nīcenieki gan iekārtojušies par pakāpiena tiesu augstāk.

Nīcas/Bli” starta piecnieks: Kalējs, Ate, Ansons, Fricbergs, Pusaudzis.

Grobiņas” starta piecnieks: Bumbulis, Jagmins, Silnieks, Kabiņeckis, Miglinieks.

Principiālajā duelī Grobiņas Sporta centra arēnā sapulcējās ap 70 skatītāju, bet arbitru rindās sastopams bija arī par 2021. gada Latvijas labāko tiesnesi atzītais Mārtiņš Kozlovskis, piešķirot mačam vēl lielāku reģionālo estētiku. Pie iespējas atklāt spēles rezultātu tika mājinieki, bet Bumbuļa tālmetiens groza iekšpusei nepieglaudās. Nīcenieki savukārt atbildēja ar precīzu tālmetienu un arī kopumā starta epizodēs izskatījās svaigāki. Tablo uz to atbilstoši reaģēja, un pēc pirmajām divām minūtēm ziņoja par 1:8 viesu labā. Iespējams, nīcenieki pāragri atcerējās sezonas pirmā dueļa scenāriju un turpināja ar kļūdu parīti piespēlēs, un dzērves visai naski rezultātu līdzsvaroja un izlīdzināja arī cīņas gaitu. Līdz ceturtdaļas beigām spēle ritēja punkts punktā, minimālā vadībā esot ”Nīcai/Bli” (17:18).

Otrā perioda ievadā viesu rindās aktīvi darbojās BK ”Liepāja” korpuss. Pamanāms bija Pusaudzis, un arī lauvu trenera palīgs Krists Pīternieks īsā laikā savāca trīs atlēkušās bumbas, rezultatīvi piespēlēja un pats guva četrus punktus. Pretējā frontē ar līdzīgām darbībām izcēlās Miglinieks, tomēr nīcenieki caurmērā bija ātrāki un precīzāki, aizvadot rezultatīvāko mača nogriezni un iekrājot pat 17 punktu pārsvaru, ko gan līdz lielajam pārtraukumam mājinieki mazliet sadeldēja (28:41).

Otrā puslaika ievadā basketbolistu rokām bija nepieciešams laiks, lai atkal sasiltu, bet pēc nepilnām trim minūtēm punktu kalve turpinājās, un pēc Ansona diviem precīziem raidījumiem no vietas nīcenieku pārsvars pārsniedza divus desmitus – 32:53. Spēle ieguva mazliet rāmākas aprises, un aptuveni šādu atstatumu arī komandas turēja viena no otras, līdz pat tiesneši svilpa pēdējoreiz, ”Nīcai/Bli” izcīnot uzvaru abos gada Lejaskurzemes derbijos (62:82).

Par rezultatīvāko spēlētāju laukumā kļuva ”Grobiņas” basketbolists Miglinieks, kuram no trīs punktu atzīmes 60% precizitāte un mača griezumā 19 punktu. Viņš trāpīja pusi no dzērvju kopumā sešiem sekmīgajiem tālmetieniem. Grobiņniekiem šoreiz gaužām pieticīga realizācija, un viesu pārākums bez ierunām atzīts arī cīņā par otrajām iespējām. To pierāda fakts, ka Nīcas bastionā gan ne tas pats garākais spēlētājs Ate, gan Pīternieks paguva izcelties ar double-double, katrs savācot pa 10 atlēkušajām bumbām.

Nīcenieki līdz ar to izvirzījušies 2. pozīcijā turnīra Rietumu divīzijas tabulā un pērn piekāpušies vien līdervienībai ”Jaunpilij”, turklāt tikai ar punkta starpību (76:77), bet ”Grobiņa”, kurai abi zaudējumi kaimiņiem arī ir vienīgie sezonā, ieņem 3. vietu.

Nākamo maču nīcenieki aizvadīs 12. janvārī pret BK ”Dartija”, viesojoties Iecavā, savukārt dzērves tos pašus iecaviešus jau 7. janvārī eksaminēs Grobiņā.