Izcīna uzvaru pēdējā ceturtdaļā

25.10.2009 21:12

Šovakar BK “Liepājas lauvas” basketbolisti aizvadīja izbraukuma spēli, Latvijas Basketbola līgas ietvaros tiekoties ar BK “Valmiera”. Trīs ar pusi ceturtdaļas atrazdamies iedzinēju lomā, spēles galotnē liepājnieki tomēr prata izcīnīt uzvaru – 72:70 (18:29, 10:16, 19:12, 25:13).

Pirmās ceturtdaļas pēdējā minūtē viens no valmieriešu uzbrukuma līderiem Sandis Amoliņš divas reizes pēc kārtas bija precīzs no tālmetienu līnijas, panākot 29:18 laukuma saimnieku labā. Līdz pat pirmā puslaika beigām lauvām tā arī neizdevās lauzt spēles gaitu, un BK “Valmiera” basketbolisti pirmajā spēles daļā bija iekrājuši jau pārliecinošu pārsvaru – 45:28. Šāds iznākums galvenokārt izskaidrojams ar faktu, ka mūsējo pretinieki pirmajā puslaikā krietni precīzāk izpildīja metienus no spēles – 53,3:30,8 procentiem.

Otrā puslaika sākumā laukumā ritēja līdzīga cīņa, taču BK “Liepājas lauvas” basketbolistiem lēnām, soli pa solītim izdevās atgūt pirmajās divdesmit minūtēs zaudēto. Ceturtās ceturtdaļas vidū, kad rezultāts ir 53:63, mūsējiem izdodas gūt 11 punktus pēc kārtas un 3 minūtes līdz beigām uz tablo jau liepājniekiem patīkamāki cipari – 64:63. Turpinājumā līdz pat mača beigām laukumā risinājās bezkompromisa cīņa, kurā veiksmīgāki un prasmīgāki izrādījās BK “Liepājas lauvas” basketbolisti. Lai gan jau trešo maču pēc kārtas rezultatīvākais vai viens no diviem rezultatīvākajiem lauvu sastāvā ir Oļegs Kožeņecs, kurš šoreiz guva 24 punktus, tomēr pēdējā ceturtdaļa neapšaubāmi pieder Laimonam Kisieļum, kurš guva 12 punktus, kā arī Mārtiņam Kravčenko, kurš pēdējo divu minūšu laikā realizēja divus ārkārtīgi nepieciešamus un vajadzīgus trīspunktu metienus.

Pirmdien lauvām nākamā cīņa – Baltijas Basketbola līgas Elites divīzijas mačs Tartu pret vietējo komandu “Rock”. Lai gan “Rock” šajā sezonā piedzīvojuši trīs zaudējumus trijās spēlēs, paredzams, ka cīņa būs spraiga un interesanta.