Trešdiena, 23. septembris Vanda, Veneranda, Venija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jānis Porziņģis: “Gribu iemācīties spēlēt basketbolu.”

Jānis Porziņģis: “Gribu iemācīties spēlēt basketbolu.”
28.11.2006 18:59

0

Atslēgvārdi

Liepājnieks Jānis Porziņģis Itālijas spēcīgākās basketbola līgas “Lega A” klubam “Livorno” pievienojās šās vasaras beigās, un, kā tobrīd atzina pats basketbolists, itāļu komandas izteiktais piedāvājums esot bijis viens no viņa sapņiem, jo līdz šim nevienam no mūsu pilsētas basketbola skolas audzēkņiem tikt tik augsta līmeņa klubā un spēlēt otrajā spēcīgākajā Vecā kontinenta līgā nebija pa spēkam. Pašlaik Itālijas čempionāts pilnā sparā rit uz priekšu. Tomēr, neskatoties uz saspringto grafiku, J.Porziņģis spēja atlicināt laiku telefonsarunai.

– Vai tagad vari teikt, ka sapnis ir piepildījies?
– Viennozīmīgi, jo iepriekš, kad spēlēju vidusmēra klubos, sajūtas bija pavisam citādas, kuras nevar salīdzināt ar tām, kas pirms spēlēm un izejot laukumā ir Itālijā, kur basketbols ir daudz profesionālākā līmenī. Protams, ir patīkami, ja vari mēroties spēkiem ar daudzām Eiropas vadošajām komandām un ka tev ir iespēja parādīt savu varēšanu šādā līmenī.

– Vienmēr esi teicis, ka tev galvenais ir spēlēt. Vai “Livorno” klubā spēles laiks ir pietiekams?
– Joprojām savus uzskatus neesmu mainījis un tuvākajā laikā to arī negrasos darīt. Dodoties pie savas jaunās komandas, mani varbūt nedaudz baidīja tas, ka varu tikt nosēdināts uz rezervistu soliņa, taču zināju, ka sezonas sākumā kluba galvenais treneris Franko Ciani man noteikti dos iespēju sevi apliecināt, ko viņš arī darīja.

– Trenera uzticību izdevās attaisnot?
– Pirmajos mačos varbūt neparādīju to labāko spēli, taču ar katru nākamo cīņu bija jūtams progress un pieauga arī mans laukumā pavadīto minūšu skaits, kas šobrīd vidēji svārstās ap 17. Komandā neesmu pamatpiecinieka spēlētājs, tomēr esmu pirmais basketbolists, kurš savā pozīcijā nāk uz maiņu.

– Kura, tavuprāt, ir pagaidām visspilgtāk atmiņā palikusī spēle Itālijā?
– Pirms nedaudz vairāk kā mēneša spēkojāmies ar vienu no šīs valsts spēcīgākajām komandām Boloņas “Climamio”. Lai arī zaudējām, šajā cīņā man izdevās parādīt līdz šim labāko sniegumu – guvu 17 punktu un izcīnīju četras atlēkušās bumbas.

– Kādi ir tavas komandas šās sezonas mērķi?
– Pašlaik komanda ir ļoti grūtā situācijā – turnīra tabulā atrodamies priekšpēdējā vietā, un tikai divās no deviņām aizvadītajām spēlēm mums ir izdevies uzvarēt. Kā galveno uzdevumu kluba vadība ir izvirzījusi nosargāt vietu augstākajā līgā, kas, manuprāt, ir izpildāms, jo tikko komandai pievienojās divi labi spēlētāji, kas turpmāk, visticamāk, arī uzņemsies līderu lomu. 

– Iepriekš spēlēji Ungārijā, kur čempionāta līmenis ir krietni zemāks. Vai nebija grūti adaptēties jaunā, daudz profesionālākā vidē? 
– Tikai tagad pirmo reizi mūžā tā pa īstam esmu sapratis, kas ir augstākā ranga basketbols, jo, spēlējot šajā klubā, šķiet, ka spēles dienas ir atpūta, jo tad nav treniņu, kas šeit ir fiziski ļoti smagi. Man atšķirībā no daudziem komandas biedriem ir jāstrādā daudz vairāk, jo, pēc treneru domām, bērnībā daudz ko esmu palaidis garām, tādēļ šobrīd ir jāapgūst arī pašas elementārākās lietas. Treneriem, kas ir ļoti profesionāli un atsaucīgi savā jomā, gribētos piekrist, jo, kopš ierados Itālijā, ir pagājuši tikai pāris mēnešu, taču šajā laikā esmu apguvis tik daudz jauna, par ko nekad agrāk nebiju dzirdējis.

– Kā tu raksturotu Itālijas basketbolu?
– Pirmkārt, lai arī līgā ir iesaistījušies ļoti daudz leģionāru, arī mūsu klubā, šīs valsts basketbols ir saglabājis savu statusu Eiropā, kas galvenokārt asociējas ar basketbolistu un treneru taktiski gudro spēles manieri – jebkura visniecīgākā kļūda var izšķirt cīņas likteni. Otrkārt, tas ir fizisku kontaktu piesātināts, tādēļ ļoti liela nozīme ir sportiskajai formai.

– Cik populārs šis sporta veids ir Itālijā?
– Manā pilsētā, tāpat kā visā Itālijā bez šaubām līderis ir futbols, kur katras komandas līdzjutēju masas ir krietni lielākas. Pats par to pārliecinājos, kad biju aizgājis uz komandu “Livorno” un AC “Milan” spēli, kuru klātienē noraudzījās 25 tūkstoši skatītāju, sajūtas bija patiešām fantastiskas. Mūsu klubam pašreiz neveicas, tādēļ arēna, kurā ietilpst gandrīz desmit tūkstoši līdzjutēju, parasti ir vidēji pilna, un tie fani, kas atnākuši, ir tā saucamie sēdošie – ļoti klusi un piezemēti. Jācer, ka komandas sniegums uzlabosies, un, domājams, tad arī līdzjutēju būs vairāk un viņi būs aktīvāki, jo tie tomēr ir komandas sestais laukuma spēlētājs.   

– Ko tu vari teikt par savu dzīvi ārpus basketbola?
– Varu teikt, ka pagaidām tā sastāv tikai no basketbola, jo saspringtā grafika dēļ lielāko daļu laika pavadu sporta zālēs vai mājās atpūšoties. Tikai retu reizi aizejam uz kādu restorānu pavakariņot, bet pa izklaides klubiem es vispār nestaigāju. Jāsaka paldies klubam, kas man, kad ierados Itālijā, bija sarūpējis ļoti labu dzīvesvietu ar skatu uz jūru. Kaut arī dzīvoju viens, līdz šim vēl neesmu izjutis vientulību. Domājams, tagad jau esmu pieradis būt prom no mājām, un jau minētā treniņslodze šīs sajūtas nostāda otrā plānā.

– Itāļi ir slaveni arī ar savu ēdienkarti…
– Ja runājam par makaroniem un picām, tad tā ir patiesība, ka šie divi ēdieni ir itāļu uztura pamatā. Brīžiem mani pārsteidz tas, kā viņi spēj saglabāt tik labu formu, diendienā pārtiekot praktiski tikai no šiem ēdieniem.

– Visbeidzot gribējās pajautāt, vai arī tālākie plāni tev saistās ar šo klubu?
– Lai arī līgums man ir tikai līdz šīs sezonas beigām, par tālākajiem plāniem nedomāju, jo kā galveno mērķi sev esmu izvirzījis iemācīties spēlēt basketbolu. Par pārējām lietām lai domā mans aģents.

Miks Kuncītis,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz