Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Jaunās spēlētājas izšauj, Liepāja pēc nesportiskās piezīmes paņem bronzu

23.04.2019 20:42

“Liepāja/LSSS” basketbolistes (24-12) otrdien, 23. aprīlī, izbraukumā uzvarēja RSU (20-12) ar 73:49, sērijā līdz divām uzvarām izcīnīja panākumu ar 2-1 un astoto reizi nopelnīja LSBL bronzu.

Kaspara Mājenieka un Mārtiņa Līča-Līcīša trenētā komanda pirmajā sezonā zem biedrības ”Liepājas basketbols” karoga izcīnīja 24 uzvaras 36 spēlēs. Liepājnieces uzrādīja otro labāko rezultātu Latvijas, Igaunijas un Lietuvas līgas otrajā divīzijā. Otrdien komandu viesos atbalstīja kupla līdzjutēju grupa, kā arī biedrības dibinātāji Artūrs Štālbergs un Normunds Atvars.

Vēju pilsētas meitenes Latvijas ceturtdaļfinālā ar 2-0 pieveica Daugavpils Universitāti, bet pusfinālā ar 0-2 atzina ”TTT Rīga” pārākumu. Sekoja 2-1 panākums pār Rīgas Stradiņa Universitāti – komandu, kura pirmajā divīzijā pa vienai reizei pieveica piecas lietuviešu vienības.

Aivara Vīnberga trenētā RSU bronzas sērijā cīnījās sesto gadu pēc kārtas. Medicīnas studentes izcīnīja godalgas 2014., 2015. un 2017. gadā, savukārt 2016. un 2018. gadā bronzas sērijā zaudēja ”TTT juniorēm”.

Hanzas vidusskolas sporta zāles lielie logi izvietojušies ziemeļrietumu pusē. Saule, slīdot uz rietumiem, pirmajā puslaikā iespīdēja RSU soliņa spēlētāju acīs. Laukumā viņas bija nosacīti labākās pozīcijās – ”pret Sauli” bija jāuzbrūk viešņām. Otrajā puslaikā tādu kavēkļu nebija.

Pirmajās 20 minūtēs vadība mainījās deviņas reizes, vēl sešas reizes tika fiksēts neizšķirts. RSU, uzbrūkot ”pa Saulei”, piecās minūtēs izprovocēja piecas komandas piezīmes un pirmās ceturtdaļas beigās izrāvās vadībā ar 16:18.

Nākamajā ceturtdaļā piezīmju situācija bija pretēja – RSU nepilnās sešās minūtēs sakrāja komandas piezīmju normu. Artas Frīdenbergas pieci gūtie punkti pēc kārtas deva mājiniecēm septiņu punktu vadību (16:23 un 18:25), taču nākamās minūtes piederēja Liepājai.

Pēc viena studentu pārkāpuma Rozenboma realizēja vienu no diviem brīvmetieniem, taču Līna Loceniece uzreiz pārķēra bumbu un atspēlēja to kolēģei – 25:25. Nākamajā uzbrukumā Loceniece iemeta no kreisā stūra – 28:25. Četru punktu sērija Ļizas Čumikas sniegumā atjaunoja minimālu pārsvaru RSU, taču pēdējo vārdu puslaikā teica Megana Rozenboma – 30:29!

Otrais puslaiks sākās ar vēl pāris vadības maiņām. Liepājnieces trešās ceturtdaļas vidū atguva vadību, bet nākamais pavērsiens notika 27. minūtes izskaņā. Tiesneši iedeva abpusējas piezīmes (Bušai ceturtā, Rozenbomai otrā), savukārt viešņu aizsardze Enija Meļķe saņēma nesportisko piezīmi. Rozenboma realizēja abus brīvmetienus, Buša arī, bet RSU bumbas kontrole beidzās ar neprecīzu metienu no groza apakšas – 37:35.

Pēc minētās epizodes sākās Liepājas izrāviens. Rozenboma un Loceniece realizēja tālmetienus, savukārt Marina Ivaščanka un Kristīna Petermane bija precīzas tuvāk grozam – 49:37. Ceturtdaļas pēdējā minūtē Loceniece saņēma ceturto piezīmi, bet viešņu kapteines Katrīnas Trankales enerģiskā darbība pie RSU groza (atlēkusī bumba, piespēle Rozenbomai) ļāva vēl vairāk palielināt pārsvaru – 53:38.

Liepājas jaunās spēlētājas – Katrīna Trankale, Ketija Vihmane, Kerena Ansone, Līna Loceniece – turpināja sniegt vērtīgu atbalstu līderu trio. Trīsdesmit trešajā minūtē Lielājas pārsvars pieauga līdz 20 punktiem – 60:40. Viešņas varēja atļauties spēlēt pacietīgi un droši virzījās pretī uzvarošam sezonas noslēgumam.

Rīgas Stradiņa Universitāte – Liepāja/LSSS 73:49

RSU: Lagzdiņa 11 (9ab), Frīdenberga 10
Liepāja: Rozenboma 24 (10ab), Ivaščanka 18 (12ab),
Tiesneši: Mārcis Senkēvičs, Rafiks Misirovs, Vairis Voļatovskis.