Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

“Jēkabpils” sarūpē zaudējumu “Liepājai/Triobet”

14.01.2017 20:44

Ļoti pārliecinošu uzvaru “Olybet” Latvijas Basketbola līgā (LBL) izcīnījuši “Jēkabpils” basketbolisti. Jēkabpilieši izbraukumā tikās ar “Liepāju/Triobet”, apspēlējot to ar rezultātu 79:52.

Liepājnieki pēc viesošanās Igaunijā un diviem zaudējumiem Baltijas Basketbola līgā atgriezās savās mājās, lai uzņemtu “Jēkabpili”. Abās iepriekšējās tikšanās reizēs “Jēkabpils” spēja izcīnīt uzvaru ar 84:77 un 86:64, arī šoreiz esot mača favorīti.

Spēles pirmajās trīs minūtēs “Jēkabpils” izvirzījās vadībā ar 5:0, arī liepājnieki beidzot tika pie punktiem, bet kopumā spēle bija nerezultatīva. Viesi nosargāja vadību līdz sestās minūtes beigām, kad Artjoms Butjankovs realizēja uzbrukumu (10:9). Turpinājumā laukuma saimnieki iekrāja arī četru punktu pārsvaru, bet punktu pirmajai ceturtdaļai pielika Mika Sokolova precīzais tālmetiens (16:17).

Vēl otrās ceturtdaļas sākumā “Liepāja/Triobet” kontrolēja cīņas gaitu, bet tad jēkabpilieši to lauza, veicot nopietnu izrāvienu. Bija jāpaiet četrām minūtēm, lai Jānis Antrops atgūtu viesiem vadību. Pāris minūtes cīņa ritēja punkts punktā, bet pēdējās trīs minūtēs pirmajā puslaikā “Jēkabpils” veica 11:3 izrāvienu, kas lielajā pārtraukumā ļāva doties pacilātā noskaņojumā – 40:30.

Otrajā puslaikā pirmos piecus punktus guva viesi, palielinot savu pārsvaru līdz jau nopietnajiem 15 punktiem. “Liepāja/Triobet” nespēja izrādīt nopietnu pretestību jēkabpiliešiem, ļoti vāji spēlējot uzbrukumā. Tikmēr “Jēkabpils” ceturtdaļas vidū sasniedza arī vairāk nekā 20 punktu pārsvaru, kad tālmetienu realizēja Jurijs Aleksejevs (53:32). Šajā brīdī jau varēja teikt, ka liepājniekiem priekšā neiespējamā misija. Rūdolfa Rozīša trenētā komanda vaļības nepieļāva un trešās ceturtdaļas turpinājumā noturēja iepriekš iegūto pārsvaru – 63:42.

Ceturtā ceturtdaļa gūto punktu ziņā Liepājas komandai bija traģiskākā no visām. Jā, ne tik labi veicās arī pretiniekiem, bet ar 10 gūtiem punktiem 10 minūtēs neko panākt nevarēja. “Jēkabpils” uzvarēja arī spēles ceturto nogriezni, galu galā svinot teju vai graujošu uzvaru ar rezultātu 79:52.

Uzvarētāju labā 18 punktus guva Mikus Sokolovs, bet attiecīgi 14 un 12 punkti Jurijam Aleksejevam un Robertam Stumbrim. “Liepājas/Triobet” rindās ar 14 punktiem izcēlās Karls Montgomerijs.

“Liepāja/Triobet” – “Jēkabpils” 52:79 (17:16, 13:24, 12:23, 10:16).