Kļūdām bagātā spēlē “Betsafe/Liepāja” nespēj iekost “Jūrmalai”

13.01.2018 22:23

Baltijas Basketbola līgā sestdien, 13. janvārī, “Betsafe/Liepāja” Nīcas sporta namā ar rezultātu 50:66 piekāpās “Jūrmala” basketbolistiem.

Spēles ievadā abas vienības pieļāva virkni kļūdas, kas komandām liedza piešaudīt Nīcas sporta halles grozus, tādējādi rezultātam mača ievadā augot ļoti lēni. “Jūrmalai” pārsvaru izdevās iegūt pirmās ceturdaļas otrajā pusē, kad Ivars Žvīgurs realizēja trīs punktu metienu un trieca bumbu grozā no augšas. Precīzs trejacis padevās arī Artūram Strēlniekam, tādējādi pēc aizvadītām desmit minūtēm Mārtiņa Gulbja komanda atradās vadībā ar 18:10.

Otro desmitminūti ar trīs punktu gājienu sāka Jānis Dilevka. Savukārt “Betsafe/Liepāja” ar augstu rezultativitāti nespēja atbildēt. Visas ceturtdaļas laikā kurzemnieki guva tikai astoņus punktus, slīdot vēl dziļāk atpalicībā. “Jūrmalas” vadība sasniedza pat 19 punktu pārsvaru, vien puslaika beigās Mareks Jurevičus un Kārlis Lasmanis nedaudz sadeldēja starpību. Ejot pārtraukumā viesi bija vadībā ar 33:18.

Otrajā puslaikā apgriezienus sāka uzņemt Mareks Jurevičus, trāpot vairākus metienus, bet kopumā samocītā spēle sāka uzdot pa nerviem abu komandu basketbolistiem. Tehniskajās piezīmes īsā laikā saņēma Mareks Jurevičus, Uģis Pinete un Haralds Kārlis, turklāt “Jūrmalas” kapteinim tas lika atstāt maču ar piezīmju normu. Pēc Kārļa Lasmaņa gūtajiem punktiem liepājnieki pietuvojās līdz 12 punktu starpībai, bet nozīmīgs izrāviens mājinieku izpildījumā nesekoja. Aizsardzībā divi pēc kārtas bloķēti metieni izdevās Robertam Krastiņam, bet pēdējos punktus ceturtdaļā guva Deniss Krestiņis, sasniedzot rezultātu 50:31.

Pēdējā perioda sākumā jūrmalniekiem punkti īpaši strauji nekrājās, bet “Betsafe/Liepāja” izskatījās jau samierinājusies ar mača likteni, lielākas minūtes laukumā uzticot rezervistiem. Tomēr ceturtās ceturtdaļas vidū negaidīts izrāviens izdevās mājinieku komandai, Uvim Vārnam ar trejaci pietuvojoties līdz 11 punktu deficītam. Drošāku pārsvaru “Jūrmalai” ar trīs punktu gājienu atjaunoja Ervīns Jonāts, palīdzot viesiem nosargāt drošu uzvaru. Ar mača beigu rezultātu 66:50 jūrmalnieki ierakstīja septīto uzvaru turnīra tabulā, oficiāli pakāpjoties uz pirmo pozīciju A apakšgrupā.

Abu komandu spēlētāji mača gaitā pieļāva virkni ar kļūdām. Liepājnieki bumbu zaudēja 27 reizes, kamēr “Jūrmala” to izdarīja 20 reižu. Mača rezultatīvākais spēlētājs ar 17 punktiem bija Roberts Krastiņš, kamēr viesu rindās neviens no basketbolistiem nesasniedza desmit punktu robežu.