Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

Kukam 26 punkti, “Liepāja” atstāj vicečempioni VEF pēdējā vietā

23.09.2016 21:18

Trešo vietu “Liepājas papīra” kausa izcīņā izcīnīja mājiniece “Liepāja”/”Triobet”, kas galotnē nosargāja uzvaru pār Latvijas vicečempioni Rīgas VEF (77:74). Rezultatīvākais ar 26 punktiem bija liepājnieku basketbolists Raiens Kuks.

“Liepājas” galvenais treneris Agris Galvanovskis atgriezās pie pirmās spēles starta piecinieka varianta – Latīfs Makmalens, Raiens, Kuks, Roberts Krastiņš, Rihards Bērziņš un Dāvis Rozītis. Arī Rīgas VEF spēli sāka tādā pašā sastāvā kā turnīra pirmajā mačā – blakus Kasparam Vecvagaram, Armandam Šķēlem, Krisam Ričardam un Mārtiņam Meieram atgriezās serbs Nemaņa Bezbradica.

Spēli ar grozu atklāja Vecvagars (2:0), tomēr nākamās minūtes aizritēja mājinieku tālās artilērijas zīmē. Vispirms Kuks no tālās distances panāca 7:4, bet pēc tam divreiz pēc kārtas precīzs bija Rozītis – jau 13:4. Tomēr rīdziniekiem izdevās samazināt starpību un pacietīgi dzīties pakaļ pretiniekiem – pirmās ceturtdaļas beigās Jānis Blūms ar trejaci deficītu samazināja līdz minimumam (21:22), bet otrā ceturkšņa otrajā minūtē pieredzējušais aizsargs no tālās distances jau pārņēma vadību viesiem (28:27).

“Liepāja”/”Triobet” gan ātri pamodās, un īstajā brīdī komandu aiz sevis pavilka leģionāri Makmalens un Kuks, īsā laikā panākot sešu punktu pārsvaru (36:30). Puslaiku pārtraukumā liepājnieki gāja ar plus četri (46:42), bet otro puslaiku mājinieki sāka ar desmit punktu izrāvienu (56:42) un pēc Kuka diviem punktiem panākot jau 17 punktu starpību (63:46). Vēl trīsarpus minūtes līdz pamatlaika beigām komandas šķīra desmit punkti (74:64), tomēr galotne izvērtās ļoti saspringta. Arns Labucks 98 sekundes līdz beigām realizēja tālmetienu (71:76) un 53 sekundes līdz galam stājās uz soda metienu līnijas.

Iemetis pirmo, pēc neprecīza otrā pats Labucks savāca atlēkušo bumbu un netrāpīja tālmetienu, bet zem groza izveicīgākais bija bijušais liepājnieks Arnolds Helmanis, kurš starpību samazināja līdz nieka diviem punktiem (74:76). VEF noturēja aizsardzību, un rīdzinieku rīcībā bija gandrīz pilns uzbrukuma laiks. Makmalens deviņas sekundes līdz beigām pārkāpa noteikumus pret Helmani, kurš iespēju panākt izlīdzinājumu palaida vējā – divi neprecīzi soda metieni, un liepājnieki svinēja uzvaru ar rezultātu 77:74. Liepājniekiem par labāko spēlētāju turnīrā tika atzīts Rozītis, bet rīdziniekiem – Meiers.

Pirms Latvijas klubu dueļa savā starpā tikās Krievijas komandas “Nizhny Novgorod” un Krasnojarskas “Enisey”, kuras cīnījās par pirmo vietu turnīrā. To izcīnīja Artūra Štālberga vadītā Ņžņijnovgoroda, kas pretiniekus uzvarēja ar rezultātu 85:73. Uzvarētāju labā pa 18 punktiem guva Kenijs Bointons un Deandrē Keins.

Liepāja/Triobet – Rīgas VEF 77:74 (25:23, 21:19, 19:15, 12:17).

Liepāja: Kuks 26 (2p. – 6/9, 3p. – 4/7, 1p. – 2/2), Rozītis 14 (7ab), Ausējs 11, Makmalens 7 (7rp), Lasmanis 7, Krastiņš 5 (4kļ), Bērziņš 5, Garoza 2, Pīternieks (9ab).

VEF: Meiers 14 (2p. – 7/13), Labucks 13 (3p. – 2/6), Blūms 10 (3p. – 2/7), Gadijs 9 (2p. – 3/8, 7ab, 5rp, 4pb), Vecvagars 8, Helmanis 8 (8ab), Ričardss 7, Šķēle 3, Bezbradica 2.