Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Latvijas basketbola “Užavas” kausa izcīņas pusfināla sērijas pirmajā spēlē “Rīgas Zeļļi” ar rezultātu 90:79 izcīnīja uzvaru Liepājā, veicot soli pretī iekļūšanai turnīra finālā, kas norisināsies Jelgavā.

28.01.2024 19:04

liepajniekiem.lv/sportacentrs.com

“Liepājas” vienība spēli iesāka ar spiedienu uz groza apakšu, kur ar augstu precizitāti metienus realizēja Klāvs Dubults.

Arī pēc centra spēlētāju nomaiņas vēju pilsēta izmantoja pārsvaru groza apakšā, kur Viktors Iļjins lika lietā savus raženos parametrus pret salīdzinoši smalkāko eskimosu Kamaku Hepu.

Noslēdzoties pirmajai desmitminūtei Artūra Visocka-Rubeņa komanda bija sešu punktu vadībā – 24:18.

Otrajā periodā laidara vārti “Rīgas Zeļļiem” pavērās no tālās distances. Aizejas Osborna un Toma Skujas realizētie trīs punktu metieni ļāva viesu komandai pārņemt cīņas vadības grožus.

Tālmetienus trāpījušajiem zeļļiem pievienojās arī Rihards Berkolds, palīdzot rozajiem noturēt pozīciju priekšā Kurzemes vienībai. Komandām dodoties uz ģērbtuvēm, uz spēles tablo dega 41:43.

Trešās ceturtdaļas pirmajā minūtē Emīla Krūmiņa asais caurgājiens atgrieza vadībā liepājniekus, taču prieks mājiniekiem bija visai īss.

Zeļļu labā sekoja Zigmāra Raimo tālmetiens Dāvida Vīksnes metiens no pustālās distances. Trīs minūtes pirms ceturkšņa beigām Raimo sekmīgā ofensīva deva Jura Umbraško padotajiem pārsvaru divcipara skaitļa vērtībā.

Pusfināla pirmās spēles pēdējais ceturksnis sākās ar 15 punktu deficītu mājinieku vienībai.

Galvaspilsētas vienība jau sāka raudzīties 20 punktu pārsvara virzienā, kas būtu jau ielicis pamatīgus pamatus, lai zeļļi postos uz Jelgavu, tomēr ceturtdaļas trešajā minūtē rozo uzbrukums iestrēga un Kristaps Ķilps ar diviem trejačiem sāka liepājnieku rakšanos ārā no deficīta.

Ar 13-0 izrāvienu mājinieki pietuvojās līdz piecu punktu atstatumam (72:77). Katrs punkts pusfināla sērijas pirmajā spēlē ir no svara, tādēļ komandas cīnījās līdz pašām pēdējām sekundēm.

Vīksnes caurgājiens panāca rezultātu 90:79, bet Krūmiņam ar to pašu atbildēt nesanāca.

“Rīgas Zeļļu” rindās Zigmārs Raimo guva 18 punktus, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, veica sešas rezultatīvas piespēles, pārtvēra divas pretinieku bumbas un bloķēja vienu metienu. 16 punktus guva Aizeja Osborns, bet pa 15 sakrāja Dāvids Vīksne un Juris Vītols.

“Liepājas” sastāvā produktīvākais bija Kristaps Ķilps ar 18 punktiem, astoņām rezultatīvām piespēlēm, kā arī pārtvēra pa divām pretinieku bumbām un bloķēja divus metienus. 16 punktus guva Klāvs Dubults, bet līdz desmit aizsniedzās Emīls Krūmiņš.

Atbildes spēle norisināsies 2. februārī Daugavas sporta namā.

“Liepāja” – “Rīgas Zeļļi” 79:90 (24:18, 17:25, 13:26, 25:21)

Liepāja: Ķilps 18 (8 rez.p.), Dubults 16, Krūmiņš 10 (5 rez.p.), Miglinieks 7, Iļjins 7, Freimanis 6, Vitoļskis 6, Šulcs 5. Bērziņš 3, Avotiņš 1.
Zeļļi: Raimo 18 (7 atl.b.; 6 rez.p.), Osborns 16, Vīksne 15, Vītols 15, Skuja 9, Berkolds 7, Pinete 6, Hepa 4, Strēlnieks, Sondors.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.