Kurzemes derbijā “Liepāja”/”Triobet” basketbolisti pārspēj “Ventspili”

10.10.2015 17:56

“Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) Kurzemes derbijā sestdien pie uzvaras tika “Liepāja”/”Triobet”, kas dramatiskā galotnē savā laukumā ar 69:66 (17:17, 15:16, 20:12, 17:21) pieveica valsts vicečempionus “Ventspili”, kam šī ir pirmā neveiksme sezonā.

“Liepāja”/”Triobet” sastāvā 17 punktus iemeta Jānis Antrops, kamēr par diviem mazāk pievienoja viņa brālis Gints. Tikmēr “Ventspils” sastāvā 16 punkti Kristapam Janičenokam, bet 14 pievienoja Artis Ate.

Abas komandas pirmo mača pusi aizvadīja līdzvērtīgi, lai gan pirmo minūšu laikā dažu punktu pārsvars piederēja “Ventspils” komandai, taču pirmo puslaiku vicečempioni spēja noslēgt ar viena punkta pārsvaru (33:32). Otrā puslaika sākumu veiksmīgāk aizvadīja “Liepāja”/”Triobet”, turklāt ceturtā ceturkšņa sākumā Gints Antrops panāca jau desmit punktu pārsvaru par labu mājiniekiem – 55:45.

Tiesa, “Ventspils” radušos deficītu likvidēja vien pāris minūšu laikā, turklāt ventspilniekiem uz mirkli izdevās pārņemt vadību. Tomēr liepājnieki pēc tam atkal nonāca priekšā pretiniekiem, bet priekšpēdējā minūtē Arnolds Helmanis panāca jau 66:58. “Ventspils” gan pēc tam atkal pavisam neilgā laikā pietuvojās līdz 66:67, kad astoņas sekundes līdz pamatlaika beigām tālmetienu realizēja amerikāņu viesspēlētājs Kvameins Mičels.

Līdz ar to “Liepāja”/”Triobet” piederēja tiesības uz pēdējo uzbrukumu, bet “Ventspils” uzsita sodu. Tiesa, Toms Leimanis realizēja divus soda metienus, taču ventspilnieki ar precīzu Janičenoka tālmetienu nespēja atbildēt.

Ventspilnieki šo sezonu bija iesākuši ar trim uzvarām. Vispirms ar 85:65 tika pieveikts “Barons”/LDz. Pēc tam ar 89:62 uzvarēta bronzas medaļas laureāte “Jēkabpils”, kamēr otrdien ar 104:51 tika sagrauta debitante “Ogre”.

Savukārt liepājnieki šosezon nu izcīnījuši trīs uzvaras četros dueļos. Sezonas oficiālajā atklāšanas mačā ar 92:73 tika uzveikta “Jēkabpils”. Turpinājumā piedzīvots zaudējums 67:71 “Valmiera”/ORDO vienībai, kamēr trešdien ar 71:65 uzveikta “Jūrmala”/”Fēnikss”.

Pašreizējā LBL kopvērtējuma līdere “Valmiera”/ORDO, kas tikusi pie trim uzvarām trīs mačos, bet viens panākums vienā mačā tikmēr ir jaunpienācējas “Valka”/”Valga” kontā. Trīs uzvaras četros mačos tagad ir “Ventspils” un “Liepāja”/”Triobet” vienībām. Pa vienam panākumam divās spēlēs ir “Ogrei” un “Jelgavai”, kamēr ar tikpat uzvarām trīs cīņās seko “Jūrmala”/”Fēnikss” un “Barons”/LDz. Bez uzvarām pagaidām ir “VEF Rīga”, “Jelgava”, LU un “Jēkabpils”. Deviņas komandas, ieskaitot “Ventspili”, šosezon savā starpā izspēlēs četrus apļus, bet divas – “VEF Rīga” un “Valka”/”Valga” ar visiem pretiniekiem spēlēs katra divas reizes. Izslēgšanas turnīrā piedalīsies sešas labākās komandas.

LBL reglamentā ieviesta viena izmaiņa saistībā ar finālsērijas izspēli. Tā ritēs līdz četrām uzvarām, pirmās divas spēles notiks tās komandas laukumā, kas pamatturnīrā ieņēmusi augstāku vietu, divas nākamās – pie pretiniekiem, bet nepieciešamības gadījumā pārējās spēles pēc sistēmas 1-1-1.

Šī gada pavasarī “VEF Rīga” pēc gada pārtraukuma triumfēja Latvijas čempionātā, finālsērijā ar 4-2 pieveicot pērnā gada čempioni “Ventspili”.