Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

Kurzemes derbijā “Ventspils” droši pieveic Liepāju

18.01.2014 02:00

Piektdien Baltijas Basketbola līgas (BBL) regulārās sezonas grupas spēlē čempione “Ventspils” savā laukumā Kurzemes komandu derbijā ar rezultātu 71:61 bez lielas aizķeršanās pieveica “Liepāju/Triobet”, izcīnot savu septīto panākumu deviņās spēlēs.

Pieci dažādi spēlētāji pirmajās piecās minūtēs guva punktus mājinieku labā, un “Ventspils” sāka ar 14:1. Ielikuši drošus pamatus, ventspilnieki droši turpināja un otrās ceturtdaļas sākumā Gražuli ar 2+1 gājienu panācaplus divdesmit (31:11). Spēle kļuva līdzīgāka, taču rezultāta starpība diži nemainījās un puslaikā 41:25 par labu mājiniekiem.

Tāpat kā pēc puslaika, arī otrā puslaika gaitā visbiežākā rezultāta starpība bija +16. Roberts Štelmahers Jāņa Timmas un Māra Gulbja prombūtnē (abiem savainojumi) jau laicīgi mačā iesaistīja komanda jaunākos un mazāk pieredzējušos spēlētājus. Arī tie nekrita ārā, un “Ventspils” izcīnīja pārliecinošu panākumu ar rezultātu 71:61.

Hārvejs Grants aizadīja rezultatīvāko spēli kopš pievienošanās “Ventspils” komandai un guva 17 punktus, kā arī izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas un izprovocēja sešas piezīmes. 15 punkti un astoņas bumbas Ronaldam Zaķim, bet desmit punkti, septiņas bumbas un sešas rezultatīvas piespēles Lorenco Viljamsam.

Liepājas komandas rindās aktīvs bija nesen pievienojušais amerikāņu aizsargs Pīdžejs Hils, kurš guva 18 punktus, izprovocēja desmit piezīmes un atdeva četras piespēles.

“Ventspilij” šī bija septītā uzara deviņās spēlēs, savukārt liepājniekiem pēc divām uzvarām pēc kārtas nācās samierināties ar sesto neveiksmi astoņās aizvadītajās spēlēs. Tomēr arī Liepājas komanda joprojām saglabā iespēju kvalificēties izslēgšanas spēlēm.

Ventspils – Liepāja/Triobet 71:61 (26:11, 15:14, 18:17, 12:19)
Ventspils: Grants 17, Zaķis 15, Viljamss 10, Gražulis 7, Lejasmeiers 7, Valters 7, Butjankovs 4, Štelmahers 2, Laksa 2, Gromovs, Vairogs.
Liepāja: Hils 18, Ate 9, Leiteris 8, Helmanis 8, Blaus 7, Magone 5, Miglinieks 5, Freimanis 1, Mažutis.