Latvijas 3×3 basketbola izlase iesoļo Tokijas olimpisko spēļu pusfinālā

Latvijas 3×3 basketbola izlase turpinās cīņu par medaļām Tokijas olimpiskajās spēlēs. Latvieši demonstrēja ļoti labu sniegumu ceturtdaļfināla spēlē pret nepiekāpīgo Japānas izlasi, svinot uzvaru ar rezultātu 21:18.

27.07.2021 16:51

Latvijas 3×3 basketbola izlase, Agnis Čavars, Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis un Edgars Krūmiņš, pēc pirmdien diviem piedzīvotajiem zaudējumu spēja saņemties un Tokijas olimpisko spēļu pamatturnīru noslēgt ar panākumu pret Nīderlandi (22:18). Līdz ar to tika iegūta trešā vieta un ceturtdaļfinālā relatīvi vājākais pretinieks – Japānas izlase – kas izmantoja radušos situāciju un ar vajadzīgo punktu skaitu ielauzās izslēgšanas spēlēs. Abu komandu pirmā tikšanās reize visiem palikusi atmiņā ar japāņu trako tālmetienu krusu, bet latvieši tomēr spēja izcīnīt tajā spēlē uzvaru ar 21:18. Šīs spēles uzvarētājus pusfinālā jau gaidīja Beļģijas izlase.

Spēli ar Iras Brauna atbruņošanu sāka Miezis, kurš brīdi vēlāk realizēja caurgājienu. Ar trim punktiem groza apakšā atzīmējās Krūmiņš, bet Brauns atbrīvoja ceļu Keisei Tominagam (4:1). Japānas izlase bija Krūmiņa pretiniece, viņam atzīmējoties ar rezultatīvu spēli pirmajā tikšanās reizē un arī tagad. Japāņi ļoti labi parādīja, ka viņus tur, tāpēc Latvijas izlasei strauji krājās piezīmes. Provokācijas beidzās ar tehnisko piezīmi Lasmanim, bet soda metienu realizēja Tomoja Očiai. Tikmēr Krūmiņš turpināja būt precīzs no visām distancēm, gūstot deviņus no komandas 10 pirmajiem punktiem (10:4).

Pēc pārtraukuma iepriekšējam triecienam grozā no augšas Brauns pievienoja bloķētu metienu pret Čavaru, bet Lasmanis īsā laikā guva trīs punktus. Tominaga spēja īsā laikā realizēt divus tālmetienus, bet Rjuto Jasuoka jau sadeldēja šķietami neatspēlējamu deficītu līdz nieka trim punktiem (11:14). Latvieši paņēma pārtraukumu, bet pēc tā Tominaga atkal bija precīzs. Lasmanis nepalika atbildi parādā, realizējot metienu ar sodu groza apakšā. Arī soda metiens bija precīzs (16:13). Japānas izlase atkal bija zirgā no tālās distances, trāpot pat Braunam (15:16).

Jāspēlē vēl bija piecas minūtes, bet bija skaidrs, ka ar šādu rezultativitāti spēle beigsies ātrāk. Čavars brīvs iemeta groza apakšā, bet sekmīgi atbildēja arī Tominaga. Komandas sāka punktus gūt pārmaiņus, Lasmanim no soda metiena līnijas panākot 19:17. Japāņi nenospēlēja disciplinēti, kas Miezim deva iespēju ar diviem soda metieniem izraut uzvaru. Tajā brīdī bija jārealizē kaut viens, lai ievestu Latviju olimpisko spēļu pusfinālā, ko Miezis aukstasinīgi paveica – 21:18.

Līdz ar to trešdien, plkst. 12:40 Latvijas izlase olimpisko spēļu pusfinālā mērosies spēkiem ar Beļģijas izlasi, kas šodien spēja garantēt vietu cīņā par medaļām priekšlaicīgi, kam viens no stūrakmeņiem bija izrautā uzvara spēlē pret Latvijas valstsvienību.

Tokijas olimpiskās spēles, 3×3 basketbols vīriešiem, ceturtdaļfināls, 27. jūlijs

Latvija – Japāna 21:18

Latvija: Krūmiņš 9, Lasmanis 7, Miezis 4, Čavars 1
Japāna: Tominaga 8, Jasuoka 5, Brauns 4, Očiai 1