Latvijas 3×3 basketbola izlasei sāpīgs zaudējums spēlē pret Beļģiju

Tokijas olimpisko spēļu 3×3 basketbola turnīrā pirmo zaudējumu piedzīvojusi Latvijas izlase. Latvieši grūtā cīņā pašā spēles izskaņā ar rezultātu 20:21 atzīstot sīkstās Beļģijas izlases pārākumu. Svētdien Latvijas izlasei priekšā cīņa ar Ķīnas un Japānas izlasi.

24.07.2021 15:20

Latvijas 3×3 basketbola izlase, Agnis Čavars, Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis un Edgars Krūmiņš, olimpiskajā debijā par visām iepriekšējām neveiksmēm ar uzviju revanšējās Polijas basketbolistiem (21:14), bet nu bija priekšā cīņa ar Beļģijas izlasi, kas kā pēdējā kvalificējās olimpiskajām spēlēm. Beļģiem pēdējais lielais turnīrs bija Eiropas kausa izcīņa 2018. gadā, kad neizdevās iekļūt ceturtdaļfinālā un vajadzēja palikt 9. vietā. Nebija šaubu, ka šajā mačā latvieši bija izteikti favorīti.

Spēles sākums parādīja, ka beļģi, atšķirībā no poļiem, bija gatavi spēlei aizsardzībā. Pirmo punktu vien pēc pusotras spēlētas minūtes guva Tibo Vervo, bet tad tālmetienu realizēja Miezis un Lasmanis, izvirzot Latviju vadībā ar 4:1. Beļģi ātri atspēlēja visu deficītu, pēc Vervo trieciena grozā no augšas rezultātam atkal esot neizšķirtam – 4:4.

Beļģijas izlase turpināja koncentrēties uz caurgājieniem, kas deva vēlamo rezultātu (7:4). Atbildi sniedza Lasmanis, kurš realizēja tālmetienu ar sodu, bet nespēja tikt pie ekstra punkta. Brīdi vēlāk caurgājienu realizēja Miezis, bet tad arī pārtvēra bumbu, adresējot to Krūmiņam (8:7). Spēles otro pusi ar precīzu tālmetienu sāka Vervo, kamēr latvieši savas iespējas neizmantoja, atkal esot iedzinējos. Pēc Lasmaņa sekmīgā uzbrukuma beļģi realizēja divus tālmetienus, bet Lasmanis trāpīja vienu pretī (11:13).

Pēc pārtraukuma Miezis demonstrēja savu ātrumu, atkal panākot izlīdzinājumu (13:13). Pēc Latvijas izlases veiktās vadības maiņas Bogerts vēlreiz bija precīzs no distances, bet Vervo atjaunoja divu punktu pārsvaru. Lasmanis tika pie diviem svarīgiem soda metieniem, bet realizēja tikai vienu (15:16). Izšķirošie notikumi varēja sākties, kad jāspēlē vēl bija divas minūtes. Lasmanis vēlreiz tika pie diviem soda metieniem, šoreiz trāpot abus (17:16). Arī Latvijas izlasei bija piezīmju norma, bet Niks Selis trāpīja tikai vienu no metieniem. Tad Vervo un Miezis apmainījās ar precīziem tālmetieniem, Latvijai esot vadībā ar 20:19, bet tad Vervo vēlreiz bija precīzs no distances, sagādājot Latvijas izlasei zaudējumu ar rezultātu 21:20.

Svētdien Latvijas basketbolistiem priekšā vēl divas spēles. Vispirms plkst. 9:00 pēc Latvijas laika latviešiem jāspēkojas ar Ķīnas izlasi, bet dienas noslēgumā plkst. 16:25 spēlēs pret mājiniekiem, Japānas basketbolistiem.

Tokijas olimpiskās spēles, 3×3 basketbols vīriešiem, 24. jūlijs

Latvija – Beļģija 20:21

Latvija: Lasmanis 11, Miezis 8, Krūmiņš 1, Čavars (6 ab)
Beļģija: Vervo 11, Bogerts 5, Selis 4, Merēns 1