Latvijas basketbola izlase otrajā pārbaude spēlē pārliecinoši uzvar Gruziju

Latvijas vīriešu basketbola izlase, turpinot gatavošanos Pasaules kausa finālturnīram, sestdien pārbaudes mačā Rīgā ar rezultātu 82:57 (19:20, 26:19, 20:10, 17:8)  guva panākumu pār Gruzijas valstsvienību.

Pārbaudes spēle basketbolā starp Latvijas un Gruzijas valstsvienībām pirms Pasaules kausa finālturnīra ''Arēnā Rīga''. (Foto: Edijs Pālens/ LETA)
05.08.2023 20:08

Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās ar 16 punktiem bija Aigars Šķēle, kurš arī sakrāja piecas bumbas zem groziem un trīs rezultatīvas piespēles.

Pa desmit punktiem guva Rolands Šmits, Kristers Zoriks un Mareks Mejeris, Dairis Bertāns guva astoņus punktus, bet Artūrs Žagars izcēlās ar septiņiem punktiem un piecām rezultatīvām piespēlēm.

Gruzijas valstsvienībā Georgi Šermadini guva 14 punktus un izcīnīja septiņas bumbas zem groziem, kamēr Tornike Šengelija pievienoja 11 punktus.

Sestdien pieteikumā mačam nebija Kristapa Porziņģa, Dāvja Bertāna, Anžeja Pasečņika un Jāņa Timmas, kuri nedevās laukumā arī pirmajā pārbaudes spēlē.

Latvijas izlases sākuma pieciniekā bija Mareks Mejeris, Dairis Bertāns, Rolands Šmits, Artūrs Strautiņš un Kristers Zoriks.

Pirmās ceturtdaļas ievadā Gruzija izvirzījās vadībā (13:8), astoņus no pretinieku punktiem gūstot Šermadini, taču turpinājumā latvieši pēc Zorika tālmetiena samazināja deficītu līdz diviem punktiem un nedaudz vēlāk jau pēc Andreja Gražuļa metiena no groza apakšas rezultāts bija neizšķirts 15:15.

Ceturtdaļas noslēgumā gruzīni atkal pārņēma vadību un pēc spēlētām desmit minūtēm Latvija bija iedzinējos ar 19:20.

Tornike Šengelija Gruzijas pirmajā uzbrukumā otrajā ceturtdaļā realizēja tālmetienu un pēc tam arī guva divus punktus no groza apakšas, palielinot viesu pārsvaru līdz sešiem punktiem (25:19), tomēr pēc Rodiona Kuruca un Artūra Žagara tālmetieniem un Aigara Šķēles pretuzbrukuma Latvija pirmo reizi mačā izvirzījās vadībā (27:25).

Otrās trešdaļas turpinājumā latvieši vienubrīd iekrāja pat 11 punktu pārsvaru, lielākoties veiksmīgi veidojot ātros uzbrukumus, un, lai gan gruzīni piecus punktus atspēlēja, pirmās 20 minūtes noslēdzās ar 45:39 par labu mājiniekiem.

Otrā puslaika sākumā Latvijai izdevās septiņu punktu izrāviens, kas ļāva iekrāt 13 punktu pārsvaru. Trešās trešdaļas turpinājumā latviešu pārsvars nevienu brīdi nebija mazāks par astoņiem punktiem un noslēdzošās mača desmit minūtes sākās ar 65:49 Latvijas labā.

Ceturtajā ceturtdaļā latvieši turpināja aktīvi spēlēt aizsardzībā un izspēlēt uzbrukumus līdz precīziem metieniem, ātri iekrājot +21 (79:49). Līdz pat pamatlaika beigām Latvija saglabāja pārliecinošu vadību un noslēdza spēli ar 82:57.

Gruzijas vīriešu basketbola izlase sestdien notikušā pārbaudes mača pirmajā puslaikā sagādāja Latvijas komandai grūtības, pēc spēles sarunā ar žurnālistiem atzina Latvijas valstsvienības galvenais treneris Luka Banki.

“Gruzijai bija savs stils un viņi pirmajās 20 minūtēs sagādāja mums grūtības. Novērtēju to, kā tikām ārā no šīm grūtībām, demonstrējot stabilu spēli. Arī Pasaules kausā mums pretiniekos būs dažādas komandas no dažādām valstīm un kontinentiem. Mums jāprot lasīt viņu stils un jāveido sava spēle, kā tas izdevās šodienas mačā,” stāstīja Banki.

Pirmajās piecās minūtēs Latvijas basketbolistiem bija grūtības ierobežot pretinieku raženos līderus Giorgi Šermadini un Torniki Šengeliju. Banki atzina, ka Gruzija ir augumā liela izlase, taču atlētismā krietni atpaliek no Latvijas pretiniekiem Pasaules kausa apakšgrupā francūžiem un kanādiešiem.

“Bija sarežģīti spēlēt pret tik augumā lielu un pieredzējušu komandu, taču mēs veidojām diezgan labu pretspēli. Domāju, ka spēles laikā atradām pareizos risinājumus.

Kanādai un Francijai komandā ir tādu superatlēti, kas varētu startēt olimpiskajās spēlēs ne tikai basketbolā, bet arī vieglatlētikā.

Nākamais mačs būs pret Dominikānas Republiku, kas atkal ir cita stila komanda. Gruzija ir izteikti eiropeiska komanda, kas spēlē fizisku basketbolu, trenerim piebremzējot tempu. Pirmajās piecās minūtēs viņi labi dalījās ar bumbu, taču pēc tam spējām apturēt viņu uzbrukumus, aizejot ātrajās pārejās,” stāstīja Banki.

Latvijas izlases galvenais treneris bija apmierināts arī ar metienu kvalitāti, atzīmējot, ka šobrīd sagatavošanās procesā tā nav izlases prioritāte. Banki arī atzina, ka nevar izdarīt daudz secinājumu par pretinieku zemo rezultativitāti otrajā puslaikā.

“Šie cipari neko nenozīmē, jo tie ir saistīti ar spēles gaitu un trenera izvēlēm. Bija atšķirības sastāva dziļumā, turklāt viņiem bija problēmas ar rezervistiem. Vairāk vēršu uzmanību uz spēles nogriezni, kurā nebijām koncentrējušies spēlei,” stāstīja treneris.

“Mums ir vīzija, kā gatavoties nākamajā nedēļā. Cenšamies strādāt, lai viņi būtu labā formā un gatavībā. Nākamās nedēļas laikā sapratīsim, kādas ir mūsu iespējas viņus iesaistīt sastāvā. Vēlos, lai visi jau pirmajā dienā būtu savā labākajā formā, taču trenera darbā ir jārēķinās ar dažādiem pavērsieniem,” skaidroja Banki.

Portāls jau ziņoja, ka pārbaudes spēļu ciklu Latvijas basketbolisti sāka trešdien Liepājā, ar 87:77 pārspējot Zviedriju.

Pēc nedēļas, 12. augustā, Latvijas izlase turpat Rīgā tiksies ar Dominikānas Republiku un 16. augustā savā laukumā stāsies pretī Somijai. Pēc tam plānoti vēl divi mači Taivānā ar Puertoriko (20. augustā) un Lietuvu (22. augustā).