Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

Latvijas basketbola izlase zaudē Francijas valstsvienībai

08.09.2009 22:05

Latvijas basketbola izlase Eiropas čempionāta B apakšgrupas spēlē otrdien ar rezultātu 51:60 (8:13, 13:3, 16:25, 14:19) piekāpās Francijas valstsvienībai, kaut gan trešās ceturtdaļas vidū desmit punktu pārsvars vēl bija latviešiem.

Latvijas valstsvienībā rezultatīvākais spēlētājs bija Kaspars Kambala, kurš guva 18 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, kamēr 12 punkti bija Kristapa Janičenoka rēķinā, bet Andris Biedriņš spēja gūt sešus punktus un izcīnīt 20 atlēkušās bumbas.

Savukārt Francijas izlases rindās ar 23 punktiem izcēlās Tonijs Pārkers, bet 12 punktus sakrāja Alī Traorē.

Pirmos punktus šajā mačā ar pustālu metienu guva Kambala. Sekoja vairāki neveiksmīgi uzbrukumi abu komandu izpildījumā, un pēc nospēlētām divām ar pusi minūtēm rezultāts joprojām bija 2:0 Latvijas labā. Arī turpinājumā spēles rezultāts pieauga lēni, bet uzbrukumā nedaudz veiksmīgāk spēlēja Francijas basketbolisti, kamēr latviešiem “kliboja” metienu precizitāte, un pēc pirmās ceturtdaļas rezultāts bija 13:8 Francijas labā.

Otrajā ceturtdaļā pirmās četras minūtes nevienai no komandām neparko neizdevās iedabūt bumbu grozā, līdz latviešiem pēc septiņu minūšu pārtraukuma beidzot izdevās gūt kaut vienu punktu, kad vienu no diviem soda metieniem realizēja Artūrs Štālbergs, panākot 9:13. Brīdi vēlāk vēl vienu pustālo metienu grozā raidīja Kambala, bet pēc tam Šķēle veiksmīgi nospēlēja aizsardzībā, atņemot pretiniekiem bumbu un liekot viņiem jau pie sava groza pārkāpt noteikumus, un ar soda metienu samazināja rezultāta starpību līdz 12:13. Vēl pēc pusotras minūtes Šķēle arī izvirzīja Latviju vadībā – 14:13.

Kad līdz puslaika beigām bija atlicis mazāk par trim minūtēm, pie saviem pirmajiem punktiem tika arī francūži, kad savu kārtējo divpunktu metienu realizēja Traorē, panākot 15:14 Francijas labā. Tomēr Latvijas valstsvienībai izdevās atgūt vadību un palielināt rezultāta starpību līdz sešiem punktiem – 21:15. Pirmais puslaiks beidzās ar rezultātu 21:16 Latvijas labā. Francijas basketbolisti mača otrajā ceturtdaļā spēja gūt tikai trīs punktus.

Otrā puslaika sākumā četrus punktus pēc kārtas guva Francijas basketbolisti, bet pēc tam spēles iniciatīva pārgāja latviešu pusē, ar vairākiem precīziem metieniem no distances izceļoties Janičenokam un panākot 29:23. Pēc tam divus punktus sev raksturīgajā manierē guva Kambala, pēc pagrieziena no tuvas distances raidot bumbu pāri sedzēja rokām, bet nākamajā uzbrukumā Ernests Kalve izdarīja teicamu piespēli Biedriņam, kurš, atrazdamies ar muguru pret grozu, trieca tajā bumbu no augšas – 33:23.

Nākamajās minūtēs latviešu spēlētāji sāka pieļaut muļķīgas kļūdas uzbrukumā un atstāt nenosegtus pretinieku komandas spēlētājus aizsardzībā, ļaujot Francijas izlasei pārņemt mača kontroli savās rokās, un nepilnu minūti pirms trešās ceturtdaļas beigām francūžu jau atradās vadībā ar 38:35. Trešo ceturtdaļu ar precīzu trīspunktu metienu noslēdza Nando de Kolo, un pēdējās desmit spēles minūtes iesākās ar rezultātu 41:37 Francijas labā.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā latvieši spēja izlīdzināt rezultātu, bet izšķirošajās minūtēs iniciatīvu uzņēmās Pārkers, palīdzot francūžiem četras minūtes pirms mača beigām iegūt jau astoņu punktu pārsvaru – 54:46. Latvijas basketbolisti turpināja neveiksmīgi spēlēt gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, kas nedeva viņiem nekādas iespējas samazināt rezultāta starpību, un Francijas valstsvienība svinēja uzvaru ar rezultātu 60:51.