Trešdiena, 8. maijs Staņislava, Staņislavs, Stefānija

Latvijas izlase pārliecinoši uzvar Čehijas basketbolistes

11.06.2009 22:09

Eiropas sieviešu basketbola čempionāta E apakšgrupas spēlē Latvijas izlasear 65:47 (19:23, 15:8, 19:7, 12:9) uzvarēja Čehijas valstsvienību, faktiski garantējot sev vietu ceturtdaļfinālā.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākā bija Anete Jēkabsone-Žogota, kura guva 25 punktus, bet Zanes Tamanes rēķinā 17 punkti un deviņas izcīnītas atlēkušās bumbas.

Pirmo ceturtdaļu veiksmīgāk uzsāka čehietes, kas pēc vienas nospēlētas minūtes atradās vadībā ar 4:0, tomēr pēc diviem precīziem Latvijas izlases līderes Anetes Jēkabsones-Žogotas diviem prezīziem metieniem ātri izdevās panākt izlīdzinājumu. Līdz ceturtdaļas vidum risinājās līdzvērtīga spēle, tomēr, mača sestajā minūtē čehietes no 8:8 spēja panākt sešu punktu pārsvaru 14:8, bet nedaudz vēlāk arī 17:10. Ceturtdaļas izskaņā mājinieces pietuvojās līdz 19:20, taču pēdējā sekundē čehietes realizēja tālmetienu, panākot 23:19.

Otrā ceturtdaļa sākās mazrezultatīvā spēlē ar vairākām abpusējām kļūdām. Pirmais grozs tika gūts ceturtdaļas trešajā minūtē, kad čehietes panāca 25:19. Gunta Baško pēc neilga mirkļa samazināja rezultāta starpību līdz 21:25, bet nākamo grozu mājinieces guva sestajā minūtē, kad Tamane realizēja divpunktu metienu un pēc tam arī sodu, panākot 24:29. Nākamajā uzbrukumā divus soda metienus realizēja Ieva Tāre, bet vēl brīdi vēlāk Baško trāpīgi meta no tālās distances un panāca izlīdzinājumu 29:29, atspēlējot astoņu punktu deficītu. Ceturtdaļas pirmspēdējā minūtē vēl pēc diviem precīziem Tāres soda metieniem Latvijas izlase pirmo reizi izvirzījās vadībā ar 31:29. Trīs sekundes pirms puslaika noslēguma Jēkabsone-Žogota guva divus punktus no groza apakšas un realizēja arī soda metienu, panākot 34:31.

Otrā puslaika sākumā abas komandas labi spēlēja aizsardzībā un pēc nospēlētām četrām minūtēm abas komandas bija guvušas pa diviem punktiem – 36:33. Nākamās pāris minūtes ļoti veiksmīgi nospēlēja Latvijas izlases līderes Jēkabsone-Žogota un Tamane, pateicoties kuru pūlēm mājinieces veica izrāvienu, panākot 44:35. Čehijas izlases treneri pieprasīja minūtes pārtraukumu, kas gan rezultātu nedeva, jo minūti līdz ceturtdaļas beigām Latvijas izlases pārsvars sasniedza jau 15 punktus – 53:38.

Pēdējo ceturtdaļu ļoti sekmīgi iesāka latvietes, kuras pēc Tamanes un Jēkabsones-Žogotas precīziem metieniem panāca jau 20 punktu pārsvaru 58:38. Mača turpinājumā mājinieces turpināja teicami darboties aizsardzībā un pēc sešām nospēlētām minūtēm ceturtdaļā čehietes bija guvušas tikai vienu punktu. Atlikušajā laikā Latvijas izlase pārliecinoši nosargāja vadību, izcīnot ceturto uzvaru četrās čempionāta spēlēs.

Bez rezultatīvākajām Jēkabsones-Žogotas un Tamanes, vēl septiņus punktus Latvijas izlasei guva Gunta Baško, piecus – Ieva Tāre, pa trīs punktiem Ditas Krūmbergas, Kristīnes Kārkliņas un Lienes Jansones kontā, bet divus punktus guva Sabīne Niedola.

Kā ziņots, Latvijas izlase pirmajā apakšgrupu turnīrā B apakšgrupā guva trīs uzvaras un izcīnīja pirmo vietu. Sākotnēji Latvija ar 86:52 sagrāva Polijas izlasi, tad ar 76:59 pārliecinoši pieveica ungārietes, bet pēdējā spēlē ar 70:68 pagarinājumā pieveica Grieķiju.

Savukārt Čehija A apakšgrupā palika trešajā vietā. Sākotnēji čehietes ar 59:66 piekāpās Spānijai, tad ar 58:65 atzina Slovākijas pārākumu un ar 79:77 dramatiskā mačā pieveica Ukrainu.

Nākamajos mačos Latvija sestdien tiksies ar Slovākiju, bet pirmdien spēkosies ar Spāniju. Šie abi mači sāksies plkst.20.15.

E apakšgrupā iekļuva A un B grupu trīs spēcīgākās komandas, līdzi ņemot savstarpējo maču rezultātus. Šajā grupā pirmās divas vietas ieņem Latvija un Spānija, kuru kontā ir pa diviem panākumiem.

Citos mačos šodien plkst.15.15 Polija tiksies ar Slovākiju, bet plkst.17.45 sāksies mačs starp Grieķiju un Spāniju.

Savukārt C un D apakšgrupu spēcīgākās komandas cīņas turpinās F apakšgrupā, pirmos mačus aizvadot piektdien. Šajā grupā spēlēs Krievija, Francija, Itālija, Turcija, Baltkrievija un Lietuva.

Kā ziņots, nacionālā ziņu aģentūra LETA basketbola čempionāta laikā piedāvā speciālās foto un ziņu sadaļas. Ziņu sadaļā operatīvi pieejama informācija gan par šā Latvijā notiekošā Eiropas mēroga pasākuma sportisko pusi, gan tā aizkulisēm. Savukārt foto sadaļā, kas brīvi pieejama ikvienam LETA apmeklētājam, skatāmas jaunākās foto reportāžas no čempionāta spēlēm, kuras operatīvi nodrošina LETA fotogrāfi un partneraģentūras.

Šāda līmeņa sacensības Latvijā notiek otro reizi vēsturē – 1937.gadā Rīgā notika otrais Eiropas čempionāts basketbolā vīriešiem. Tomēr Eiropas čempionāti basketbolā Latvijā notiek jau trešo gadu pēc kārtas – 2007.gadā Valmierā sacentās kadetes, bet 2008.gadā Rīgā sabrauca labākie Eiropas juniori.

Latvijas izlase Eiropas čempionātā piedalās ceturto reizi (trešo pēc kārtas), un līdz šim labākais sasniegums tai ir bijusi iepriekšējā čempionātā izcīnītā ceturtā vieta.

Pēc otrā posma grupu turnīra spēlēm četras grupu labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, aizvadot vēl pa trīs mačiem un noskaidrojot galējo vietu kārtību.

Latvijas sieviešu valstsvienības sastāvs Eiropas čempionātā: Anete Jēkabsone-Žogota, Gunta Baško, Ieva Tāre, Zane Tamane, Zane Eglīte, Dita Krūmberga, Aija Brumermane, Anda Eibele, Aija Putniņa, Kristīne Kārkliņa, Sabīne Niedola, Liene Jansone.