Latvijas juniori zaudē Bulgārijai un ieņem otro vietu C grupā

11.08.2012 18:00

Latvijas U18 vīriešu basketbola valstsvienība sestdien, 11. augustā, Eiropas čempionāta spēlē Liepājā zaudēja Bulgārijas izlasei ar rezultātu 58:69, palaižot konkurentus priekšā C grupas kopvērtējumā. Turcija uzvarēja Franciju ar 66:56, saviem spēkiem izcīnot trešo vietu. F grupā Latvija spēlēs pret Slovēniju, Krieviju un Horvātiju, spēļu sākums pirmdien, otrdien un trešdien plkst. 19:00.

Sākumsastāvi

Latvija: Endzels, Štelmahers, Žvīgurs, Šmits, Gromovs
Bulgārija: Karamfilov, N. Stoyanov, Minkov, Vezenkov, Galabov

Bulgāri no pirmajām minūtēm izteikti spēlēja uz groza apakšu, dodot bumbu saviem priekšējās līnijas spēlētājiem Vezenkovam, Galabovam un Vutevam. Tāda taktika attaisnojās, jo Iļja Gromovs savainotās kreisās rokas dēļ nevarēja spēlēt ar pilnu jaudu, bet pārējiem klājās grūti pret bulgāru garajiem. Pirmos sešus punktus Latvijai guva Ivars Žvīgurs, tomēr iniciatīva bija pretinieku pusē, jo viņi sameta divreiz vairāk punktu 6:12. Leimaņa un Geka iesaiste aktivizēja Latvijas uzbrukumu, bet ceturtdaļas beigās partneru piespēles sekmīgi izmantoja Gromovs, ar ”slam-dunk” samazinot starpību līdz 16:18.

Otrajā ceturtdaļā Bulgārijas juniori dažādoja uzbrukumu, divreiz pēc kārtas realizējot tālmetienus. Īpaši izcēlās Vutevs, kurš desmit minūtēs savāca divpadsmit punktus, līdz pārtraukumam tiekot jau pie astoņpadsmit punktiem. Latvijas garie – Gromovs, Šmits, Mateikovičs arī vāca punktus, taču retāk nekā pretinieki un bulgāru pārsvars soda laukumā palika ievērojams. Pēc Žvīgura diviem punktiem rezultāta starpība kādu brīdi turējās sešu punktu robežās (28:34). Latvijas juniori vairākas minūtes pēc kārtas nerealizēja metienus no spēles, kamēr bulgāri pārsvaru dubultoja 29:41.

Bulgāri atklāja trešās ceturtdaļas rēķinu un saglabāja iniciatīvu. Uz Geka divpunktu metienu viņi atbildēja ar trijiem Vezenkova un Karamfilova tālmetieniem pēc kārtas, panākot jau 31:52 savā labā. Kādu laiku bulgāri turējās 21 punkta attālumā (33:54), taču drīz sākās lūzums. Trešās ceturtdaļas beigās un ceturtās sākumā Latvijas juniori guva četrpadsmit punktus pēc kārtas, dzēšot divas trešdaļas deficīta. Izrāvienā izcēlās liepājnieks Roberts Krastiņš, kurš savāca deviņus punktus, tai skaitā iemetot divus tālmetienus pēc kārtas 47:54!

Kādu laiku starpība turējās 7-9 punktu robežās. Bulgāri izturē līdz ja virkni Latvijas uzbrukumu, bet pēc brīva Galabova bumbas trieciena grozā no augšas atrāvās desmit punktiem 51:61. Arī nākamo punktu divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām savā rēķinā ierakstīja Galabovs. Drīzumā uz labdarības līnijas stājās Štelmahers, tomēr divus trāpījumus bulgāri tūlīt dzēsa ar Nikolaja Stojanova tālmetienu. Arī nākamajās epizodēs dienvidnieki bija labāki, izcīnot uzvaru un pirmo vietu C grupā. Latvija finišēja otrā, Turcija trešā, bet Francijas juniori Viļņā būs spiesti cīnīties par izdzīvošanu A divīzijā.

Pirmdien, otrdien un trešdien Latvijas spēles sāksies plkst. 19:00.

U18 European Championship for Men, C grupa, 11. augusts, Liepāja

Latvija – Bulgārija 58:69 (16:18, 13:23, 12:13, 17:15)
Latvija: Ivars Žvīgurs 11 (5ab), Dāvis Geks 10, Roberts Krastiņš 9, Toms Leimanis 6, Iļja Gromovs 6 (7ab), Armands Ginters 4, Rolands Šmits 4, Edgars Štelmahers 2, Česlavs Mateikovičs 2, Dmitrijs Brizgalovs 2, Elvis Endzels, Rihards Adiņš.
Bulgārija: Vutev 18, N. Stoyanov 13, Vezenkov 9, Galabov 9, Minkov 9, Karamfilov 7, Grozev 2, Mihaylov 2, Angelov, Yankov, Dikov; Kirilov.

Rezerves: 33 vs 22

Spēļu kalendārs Liepājas Olimpiskajā centrā (Latvijas spēles sāksies plkst. 19:00)