Latvijas neveiksmes turpinās, zaudēts arī poļiem

05.07.2011 20:53

Šovakar pasaules U-19 basketbola čempionātā trešo zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja Latvijas jaunie basketbolisti, kas vāji aizvadīja pirmo puslaiku, otrajā mēģināja atspēlēties, taču izlieto ūdeni vairs nesasmēla – 78:86.

Liepājnieks Artūrs Helmanis laukumā pavadīja 18 minūts, punktus neguva, bet izcīnīja 4 atlēkušās bumbas, vienreiz rezultatīvi piespēlēja, divreiz kļūdījās, trīsreiz pārkāpa noteikumus un bloķēja vienu pretinieku metienu.

Latvijas U-19 izlasi ar precīzu trīspunktu metienu vadībā izvirzīja Jānis Timma, taču jau pusotru minūti vēlāk Mateušs Ponitka nostādīja mūsējos iedzinēju lomā – 3:4. Ar Timmas un Vecvagara pūlēm izdevās vadību atgūt (7:6), taču kā vēlāk izrādījās, tad pēdējo reizi spēlē. Poņitka realizēja tālmetienu, Njedzvedzkis un Karnovskis katrs pa reizei trieca bumbu grozā, panākot savai valstsvienībai sešu punktu pārsvaru. Arī ceturtdaļas turpinājumā Latvija spēlēja nepārliecinoši un, punktus gūstot tikai Timmam un Dukulim, pirmo desmitminūti zaudēja ar 13:27.

Katastrofāli tika aizvadīta arī otrās ceturtdaļas pirmā puse. Piecarpus minūšu laikā latvieši spēja gūt vien divus punktus (Apsītis), zaudējot šo spēles nogriezni ar 2:14, bet mačā kopumā nokļūstot iedzinēju lomā jau ar -26 – 15:41. Lai gan poļu ofensīvu izdevās apturēt, neizdevās pats galvenais – sadeldēt poļu pārsvaru. Puslaika pārtraukumā Ziedoņa Jansona vadītie basketbolisti devās ar 25 punktu deficītu – 27:52.

Arī trešās ceturtdaļas sākums optimismu neveicināja – lai arī epizodiski latvieši izcēlās ar veiksmīgiem uzbrukumiem, poļi savu punktu krājumu papildināja krietni straujāk, mača 24.minūtē sasniedzot jau 28 punktu pārsvaru – 31:59. Trešās ceturtdaļas otrā puse jau tika nospēlēta veiksmīgāk un pēc Dukuļa, Brēmera, Timmas un Vecvagara metieniem pievilka līdz -19, bet trešo ceturtdaļu noslēdza ar 43:64.

Izlieto ūdeni Latvijas jaunie basketbolisti turpināja smelt ceturtajā desmitminūtē un itin veiksmīgi – precīzi meta Vecvagars, Bertāns, Dukulis, Timma, nepilnas sešas minūtes līdz mača beigām pietuvojoties vien desmit punktu attālumā – 60:70. Turpinājumā deficīts dila lēnāk, taču ar latviešiem labvēlīgu tendenci. Īstajā brīdī tālmetienus realizējot Siliņam, Bertānam un Vecvagaram, pusotru minūti līdz ceturtdaļas beigām komandas šķīra četri punkti – 76:80. Atlikušajā laikā gan poļi saņēmās un prata panākumu nosargāt. Tādejādi Latvija piedzīvoja zaudējumu ar 78:86.